Z ostatniej chwili: NFZ i resort zdrowia wydały oficjalne komunikaty ws. 2019-nCoV. Każdy Polak musi je poznać

Z ostatniej chwili: NFZ i resort zdrowia wydały oficjalne komunikaty ws. 2019-nCoV. Każdy Polak musi je poznać Źródło: .

Polacy niezwłocznie powinni zapoznać się z komunikatami, które wydało Ministerstwo Zdrowia oraz Narodowy Fundusz Zdrowia. Dotyczą one śmiercionośnego wirusa 2019-nCoV. Eksperci radzą, jak postępować w przypadku zaobserwowania u siebie niepokojących objawów

Polacy, podobnie jak mieszkańcy reszty krajów europejskich, z niepokojem śledzą kolejne przypadki zarażenia koronawirusem. NFZ wraz z Ministerstwem Zdrowia wydało stosowne komunikaty - jakie objawy daje wirus?

Polacy powinni na bieżąco obserwować zmiany w swoim samopoczuciu

Ministerstwo Zdrowia oraz NFZ postanowiły zabrać głos w sprawie śmiertelnego wirusa 2019-nCoV. Wydane zostały oficjalne komunikaty, które musi znać każdy. Dotyczą one nie tylko osób, które niedawno wróciły z dalekich podróży po Azji Południowo-Wschodniej. Komunikaty otrzymały także wszystkie placówki medyczne.

Ministerstwo Zdrowia apeluje do wszystkich osób, które w ciągu ostatnich 14 dni wróciły z Chin oraz do osób, które miały bliski kontakt z osobami, które niedawno stamtąd wróciły. Jeśli pojawiają się u nich takie objawy jak podwyższona temperatura ciała powyżej 38 stopni Celsjusza, a także problemy z układem oddechowym - w tym kaszel i duszność - muszą natychmiastowo udać się do szpitalnego oddziału chorób zakaźnych, który znajduje się najbliżej ich miejsca zamieszkania.

Koronawirus swoimi objawami przypomina grypę

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia, Wojciech Andrusiewicz, jednocześnie przypomina, że w Polsce trwa sezon na grypę. Jej objawy są podobne do koronawirusa, występują również bóle mięśni i stawów oraz katar. Wtedy możemy zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu.

- Stąd też prośba o spokój i wstrzemięźliwość w wydawaniu pochopnych sądów odnośnie możliwego wystąpienia przypadku zarażenia koronawirusem - apelował Andrusiewicz.

Dzisiaj grzeje: 1. 10 tys. zł na rękę i loty luksusowymi samolotami. Prestiżowa linia lotnicza otwiera rekrutację w Polsce
2. Świat polskiego filmu w żałobie. Nie żyje wybitna artystka, ogromna strata

Wirus nie został jeszcze stwierdzony u studentów z Rzeszowa oraz u dwójki dzieci z Krakowa, które niedawno wróciły z Azji. Wszyscy znajdują się pod ścisłą obserwacją lekarzy. W Europie z kolei stwierdzono kilka przypadków zarażenia - u mężczyzny z Bawarii w Niemczech oraz u 2 osób z Francji.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Smażąc placki ziemniaczane zauważyłeś pewien znak? Wyrzuć je natychmiast, ich spożycie może być opłakane w skutkach
  2. Szykuj się na nową opłatę samochodową. Od wczoraj już obowiązuje
  3. Matka z całej siły kopnęła swoją 3-letnią córeczkę. Powód? Aż się gotuje w człowieku
  4. Ujawniono, co łączy Martyniuka z Pudzianem. Nieprawdopodobne
  5. Odczuwał ogromny ból, w końcu stracił przytomność. Lekarze, patrząc na rezonans pobladli, od 10 lat miał w głowie żyjątko

Źródło: RMF24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News