Co najmniej 13 Polaków nie żyje. Ponad 122 zostało rannych

Co najmniej 13 Polaków nie żyje. Ponad 122 zostało rannych Źródło: .

Polacy są wstrząśnięci najnowszymi informacjami. Do mediów przedostały okropne informacje o zabitych i rannych osobach. Liczba ofiar powala.

Polacy już na kilka dni przed świętami zaczęli wyjeżdżać do swoich rodzinnych miejscowości, by spotkać się z bliskimi przy wigilijnym stole. Okres wzmożonego ruchu na drogach zawsze jest niebezpiecznym czasem, jednak tym razem to nie pośpiech w trasie był powodem tragedii. Chodzi o porażającą ilość pożarów, do jakich doszło zaledwie dwa dni.

Polacy są zdruzgotani fatalnymi informacjami

Jak podaje rzecznik prasowy komendanta głównej Państwowej Straży Pożarnej w Wigilię i pierwszy dzień świąt doszło aż do 416 pożarów. Statystyka jest porażająca, ale jeszcze bardziej martwi liczba poszkodowanych. Jak się okazuje, w wyniku wzniecenia ognia zmarło 5 osób, z czego 4 to mieszkańcy warszawskiego Bemowa. Ponadto 22 osoby zostały ranne.

To jednak nie wszystko. Strażacy otrzymali ponad 1600 zgłoszeń,, a 1078 interwencji dotyczyło ulatniania się tlenku węgla czyli zabójczego czadu. Na szczęście udało się w porę zareagować i tym razem obyło się bez ofiar.

- W ciągu tych dwóch dni strażacy 30 razy podejmowali interwencje związane z emisją tlenku węgla, w których poszkodowanych zostało 20 osób. Nikt na szczęście nie zginą - powiedział Paweł Frątczak, rzecznik prasowy.

Dane z dróg również nie są pozytywne. W wypadkach drogowych zginęła 8 osób, a około 100 zostało rannych. Niestety, mimo corocznych upomnień Polacy nadal prowadzą samochód pod wpływem alkoholu albo nie przestrzegają zasad ruchu drogowego, pędząc lub ignorując znaki.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Służby apelują o ostrożność

W okresie świątecznym, pełnym pośpiechu i alkoholu, szczególnie ważne jest, aby zachować ostrożność. Palenie w domowym piecu, gotowanie, rozstawianie świeczek mogą zamienić się w katastrofę jeśli wykonuje się te czynności pobieżnie lub w stanie upojenia alkoholowego. Z ogniem nie ma żartów - jedna chwila nieuwagi wystarczy, by zniszczyć dorobek życia czy nawet stracić życie.

Dzisiaj grzeje: 1. Wielki dramat w domu Justyny Steczkowskiej. Nie jest dobrze, ręce same opadają
2. Mama Zenka Martyniuka niespodziewanie złapała za mikrofon na antenie TVP. Niezwykłe wydarzenia na scenie

Strażacy apelują, aby nie przesadzać z piciem w tym okresie nie tylko ze względu na prowadzenie pojazdów. Jak widać, niebezpieczeństwo czai się wszędzie, nawet w domowym zaciszu.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nikt nie zwrócił na to uwagi. Przyjaciółka Marty Kaczyńskiej zamieszana w największa aferę tego roku
  2. Emerytury 2020. Znamy już stawkę i wysokość waloryzacji
  3. Świąteczne zdjęcie Basi Kurdej-Szatan rozkłada na łopatki. Jej twarz uległa dziwnym zmianom
  4. Wielkie nieszczęście w programie Dowbor. Sceny na cmentarzu powaliły na kolana
  5. Wiśniewski nagle przerwał piosenkę na żywo. Powiedział Martyniukowi w twarz kilka słów prawdy

Źródło: Na Temat

 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News