Polacy długo czekali. Właśnie ogłoszono pilny komunikat

Polacy długo czekali. Właśnie ogłoszono pilny komunikat

Polacy otrzymali od władz pilny i ważny komunikat. Nie wszyscy jednak mogą być zadowoleni z jego treści, okazuje się, że tylko część mieszkańców może spać spokojnie. Badania wody potwierdziły najgorsze obawy, koniecznie trzeba uważać i zastosować się do polecenia służb.

Polacy z niecierpliwością wyczekiwali rozwiązania palącego problemu. Niestety udało się go zażegnać jedynie częściowo, o czym poinformowały władze. Dokładnie wyszczególniono, którzy mieszkańcy regionu powinni uważać i nie spożywać wody płynącej w ich kranach. Niektórzy nie mogą nawet myć w niej jedzenia, sprawa jest naprawdę poważna.

Przekazano ważne informacje, Polacy długo na nie czekali

Polacy jakiś czas temu usłyszeli, iż woda doprowadzana do ich domów przez miejskie przedsiębiorstwo wodociągowe stanowi dla nich ogromne zagrożenie. Burmistrz Wieliczki wydał w nocy pilny komunikat i chociaż część mieszkańców miasta oraz okolicznych miejscowości długo czekała na dobre wiadomości, to jedynie część z nich może ze spokojem rozpocząć dzień. Sytuacja jest poważna, woda płynąca w kranach stanowiła ogromne zagrożenie dla wszystkich, teraz część mieszkańców może być nieco spokojniejsza, lecz nie wszyscy są zadowoleni z wyników przeprowadzonych na próbkach wody badań.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Wiadomo kto może być spokojny

- W związku z otrzymanymi w dniu 25 lipca 2020 r. wynikami badań wody Wodociągu Publicznego Wieliczka (próbek wody pobranych w dniu 23 lipca 2020 r.) Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Wieliczce wydał decyzję o stwierdzeniu przydatności wody do spożycia na terenie: miasta Wieliczka, Czarnochowic, Strumian, Kokotowa, Lednicy Górnej - przeczytać można w komunikacie zamieszczonym na Facebooku miasta i gminy Wieliczka. Jednocześnie poinformowano, że dopuszcza się warunkowe spożycie wody pochodzącej z wodociągów na terenie Śledziejowic. W tym przypadku Polacy mogą spożywać ja jedynie po przegotowaniu jej przez minimum 2 minuty. Nie wszyscy jednak mogą cieszyć się z wydanego komunikatu.

Dzisiaj grzeje: 1. Mamy potwierdzenie. Żywioł uderzy w Polskę

2. Najgorsza wiadomość z samego rana. Nie żyje legenda telewizji

3. Są komunikaty Ministerstwa dot. wzrostu zachorowań. Dotyczą II fali epidemii, wakacji i ognisk zakażeń

Woda nadal pozostaje zanieczyszczona w dużej części okolicy

- W związku z tym w Zabawie i Sułkowie zakazuje się korzystania z wody pochodzącej z instalacji wodnej Wodociągu Publicznego Wieliczka do spożywania przez ludzi, przygotowywania napojów i potraw, mycia owoców i warzyw, mycia naczyń kuchennych i sztućców - przekazał burmistrz. Mieszkańcy tamtejszych miast będą miały zapewnioną wodę poprzez beczkowozy i pod żadnym pozorem nie można spożywać zanieczyszczonej wody do czasu jej oczyszczenia. Miasto wciąż pracuje nad rozwiązaniem problemu.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ząb wypadł dziennikarce na antenie. Wszystko emitowano na żywo, widzowie nie mogą uwierzyć
  2. Kibice sterroryzowali autostradę w Polsce. Dantejska przemoc, policja mogła zrobić tylko jedno (WIDEO)
  3. Małgorzata Lewińska była na szczycie, nagle zapadła się pod ziemię. Wiemy, co dziś robi
  4. Sceny jak z horroru, samolot wbił się w budynek. Mrożące krew w żyłach nagranie z zagranicznej tragedii
  5. Obowiązują już od wczoraj. Wielu Polaków nie miało pojęcia
  6. Ogromna ewakuacja w centrum polskiego miasta. Mieszkańcy są w niebezpieczeństwie, trwa pilna akcja służb
  7. Bill Gates obala teorie spiskowe na swój temat. Stanowcza odpowiedź miliardera
  8. Większość babć znała moc liści laurowych. Mikstura z nich wcierana we włosy przynosi zaskakujące rezultaty
  9. Widok grobu Zbigniewa Wodeckiego wywołuje morze łez. Wstrząsające zdjęcia trafiły do sieci

Źródło: RMF24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News