Wielu Polaków przegapiło ważny termin, mogą żałować. Jest jednak szansa

Wielu Polaków przegapiło ważny termin, mogą żałować. Jest jednak szansa Źródło: Wikimedia Commons CC0

Polacy mogli przegapić ważny termin, wielu z nich będzie żałować swojej nieuwagi. Istnieje jednak szansa, by jeszcze skorzystać z możliwości. Zostało bardzo niewiele czasu.

Polacy mogą bardzo żałować, zostało już niewiele czasu. Za kilka godzin stracą szansę, by dopisać się do spisu lub rejestru wyborców i wziąć udział w nadchodzących wyborach prezydenckich. To naprawdę ostatnia szansa, by skorzystać z tej możliwości.

Polacy tylko do północy mogą składać wniosek o dopisanie do spisu lub rejestru wyborców

Wybory prezydenckie 2020 zbliżają się wielkimi krokami. Obywatele pomaszerują do urn już w niedzielę 28 czerwca. Osoby, które nie przebywają w czasie głosowania w miejscu swojego stałego pobytu, mogą skorzystać z możliwości jednorazowego dopisania do spisu wyborców lub na stałe wpisać się do rejestru w swoim nowym miejscu zamieszkania. Jednak czas na złożenie odpowiedniego wniosku, by móc głosować w nadchodzących wyborach, właśnie mija.

Wniosek może złożyć każdy pełnoletni obywatel posiadający czynne prawo wyborcze. Dokument można było złożyć osobiście w urzędzie gminy, w której chciało się głosować. Termin składania wniosków mija jednak właśnie dzisiaj, a to oznacza, że po zamknięciu urzędów nie można było już skorzystać z tej możliwości. Istnieje jednak jeszcze szansa, by dopisać się spisu wyborców.

Wniosek można złożyć jeszcze za pomocą elektronicznej platformy rządowej

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Termin składania wniosków mija o północy. Oznacza to, że wszyscy zapominalscy mają jeszcze chwilę, by zalogować się na rządowej platformie gov.pl i za pomocą profilu zaufanego złożyć odpowiedni dokument online.

Dzisiaj grzeje: 1. Dzieci nie wrócą do szkół we wrześniu? Jest oficjalne stanowisko Ministerstwa Edukacji, rodzicom ręce opadają

2. Chcieli uratować swojego przyjaciela. W tragicznym wypadku zmarła ósemka dzieci

- Po zalogowaniu do profilu zaufanego kliknij przycisk Złóż wniosek. Zostaniesz wówczas przekierowany na stronę login.gov.pl, gdzie musisz się zalogować. Wypełnij wniosek. Wskaż także powód, dla którego chcesz dopisać się do spisu wyborców.Po wypełnieniu wniosku zostaniesz przekierowany do usługi e-podpis na stronie pz.gov.pl, gdzie sprawdzisz wniosek i podpiszesz go elektronicznie. Po wysłaniu wniosku otrzymasz automatyczne potwierdzenie na swoją skrzynkę ePUAP i e-mail podany we wniosku. Jeśli wniosek został wypełniony błędnie lub jest niepełny, zostaniesz powiadomiony przez urzędnika telefonicznie, mailowo lub za pośrednictwem skrzynki ePUAP - przekazała na swoich łamach gazeta prawna.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zaczęło się, niebywała awantura w Biedronce. Wściekli klienci zaczęli się kłócić o restrykcję z kierownikiem, działo się niewyobrażalne
  2. Kim był ojciec Roberta Lewandowskiego? Mężczyzna zmarł, gdy "Lewy" był nastolatkiem
  3. Potężny wybuch w bloku w centrum miasta. Są ofiary śmiertelne, kilka pięter zostało zniszczonych, tragiczne informacje
  4. Wielu Polaków przegapiło ważny termin, mogą żałować. Jest jednak szansa
  5. Rafał z Królowych życia w końcu się wygadał. Podał wstrząsający powód rozstania z Gabrielem, fani nie mogą dojść do siebie
  6. Zenek Martyniuk obchodzi dziś urodziny. Nie uwierzycie, ile ma lat

Źródło: Gazeta Prawna

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News