Polacy usłyszeli ważne informacje
Sreen "Graffiti" Polsat News
Monika Majko - 25 Listopada 2020

Rzecznik rządu zapowiada korzyści dla dużej grupy Polaków, którzy chorowali. Apelował do nich Andrzej Duda

Polacy z niecierpliwością oczekują na szczegółowe informacje w sprawie korzyści, które wobec dużej grupy obywateli zapowiedział niedawno rzecznik polskiego rządu, Piotr Müller. Wiele osób odpowiedziało na wcześniejszy apel prezydenta, teraz mają zostać nagrodzeni.

Polacy usłyszeli bardzo ważną zapowiedź z ust rzecznika rządu Piotra Müllera, który był gościem w programie "Graffiti" na antenie stacji Polsat News. Osoby, które odpowiedziały na wcześniejszy apel prezydenta Andrzeja Dudy mają zostać nagrodzone, szczegóły ma przekazać już niedługo szef polskiego rządu.

Polacy mogą oczekiwać dużych korzyści

Wirus SARS-COV-2 nie wybiera i atakuje wszystkich, bez względu na wiek, płeć czy pozycję. Niedawno z COVID-19 zmagał się również prezydent naszego kraju, Andrzej Duda. Głowa państwa wraz z żoną spędzili kilkanaście dni w izolacji, choroba przebiegała jednak łagodnie, a prezydent powrócił już do wykonywania swoich obowiązków.

Świerzyński skomentował Strajk Kobiet, wszystko poszło na żywo w TVP. Prowadzący zamarłŚwierzyński skomentował Strajk Kobiet, wszystko poszło na żywo w TVP. Prowadzący zamarłCzytaj dalej

Na swoim Twitterze Andrzej Duda zaapelował do wszystkich mieszkańców kraju, którzy mają za sobą zakażenie COVID-19 o oddanie osocza ozdrowieńcy i tym samym pomoc w ratowaniu życia innym osobom walczącym z zakażeniem koronawirusem. Prezydent również udał się do stacji krwiodawstwa, by podzielić się swoim osoczem z przeciwciałami z potrzebującymi.

- Wyzdrowiałem, oddaję osoczę i wszystkich Was ozdrowieńców do tego zachęcam! Wielu ludzi potrzebuje naszej pomocy! - napisał prezydent na swoim profilu na Twitterze.

Okazuje się, że oprócz uratowania komuś życia, osoby oddające osocze mogą liczyć również na inne korzyści ze swojej postawy. Rzecznik rządu zapowiedział, że już niedługo premier Morawiecki przedstawi informację dotyczącą nowych zachęt dla ozdrowieńców, by dzieli się swoim osoczem.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

Rzecznik rządu zapowiedział benefity dla ozdrowieńców, którzy oddali osocze

Marcin Fijołek, prowadzący program "Graffiti" w stacji Polsat News, gościł na antenie rzecznika rządu, Piotra Müllera. Dziennikarz dopytywał Müllera, czy rząd przewiduje ulgi lub bonifikaty dla ozdrowieńców, którzy oddają swoje osocze.

- Chcemy przedstawić w najbliższym czasie informację na temat dodatkowych zachęt do tego, aby osoby, które są ozdrowieńcami, dzieliły się osoczem. To bardzo ważne w tym czasie - zapowiedział rzecznik rządu.

- Pan premier na pewno w tej sprawie zabierze głos. Być może będzie to dziś lub w najbliższych dniach - dodał Piotr Müller.

Dzisiaj grzeje:

  1. Wielkie zmiany dla emerytów już od 1 grudnia. ZUS może zmniejszyć lub zawiesić wypłaty
  2. Wiceminister edukacji ujawnił plan powrotu do szkół. Wszystko ma związek ze zmianą terminu ferii, ważna wiadomość dla każdego rodzica
  3. Ministerstwo przekazało kluczowe informacje dla wszystkich Polaków. Każdy musi się podporządkować

Jak przekazała stacja RMF FM, dawców osocza wciąż przybywa, a apele o zgłaszanie się do stacji krwiodawstwa zdają się przynosić spodziewane rezultaty. Zapotrzebowanie na osocze jest jednak wciąż ogromne, ponieważ każdego dnia przybywa w kraju po kilka a nawet kilkadziesiąt nowych chorych.

Od jednego dawcy pobiera się 600 ml osocza i jest ono dzielone na trzy równe części, które są porcją leku. Pojedynczy ozdrowieniec może oddać osocze trzykrotnie, w odstępie tygodnia, czyli w sumie może uratować życie aż 9 innym pacjentom.

Zobacz także w naszych serwisach:

  1. Ponad pół wieku spędził w szpitalu. Media obiegła wiadomość o śmierci pacjenta
  2. Suczka urodziła się jako mieszanka golden retrievera i jamnika. Najsłodsza rzecz, jaką dziś zobaczycie
  3. Kolosalny błąd w liczeniu zakażonych w Polsce. Ministerstwo Zdrowia podało prawidłową liczbę
  4. Pacjentka bez spodni i bielizny na podłodze w polskim szpitalu, przykry widok. Jest oświadczenie szpitala
  5. Tragiczne informacje obiegły Polskę. Nie żyje trzech księży, wszyscy zmarli w niedzielę
  6. Gessler ma lepsze niż wszyscy sposoby na robienie naleśników. Skorzystasz z przepisu gwiazdy TVN?
  7. Środki dla rolników rozdzielono pospiesznie. Teraz okazuje się, że w USA pieniądze w dużej mierze trafiły do oszustów
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Polsat News

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News