Badacze przeanalizowali przyrost zachorowań na Covid-19 na świecie. Opinia o Polsce jest niepokojąca

Badacze przeanalizowali przyrost zachorowań na Covid-19 na świecie. Opinia o Polsce jest niepokojąca Źródło: pixabay.com jarmoluk

Polacy mają poważne powody do zmartwień. Badacze przeanalizowali przyrost zachorowań na koronawirusa i wysnuli niepokojącą opinię o Polsce.

Polacy z dnia na dzień coraz bardziej martwią się trwającą epidemią wirusa Covid-19. Zarażonych wciąż przybywa, a rodacy, choć starają się stosować do wszelkich zaleceń rządu, są zaniepokojeni przyrostem zachorowań. Niektórzy wciąż podejrzewają, że sytuacja jest o wiele poważniejsza, niż podają media. Tymczasem pojawiły się informacje, które zdają się potwierdzać niepokojącą tezę. Badacze nie mają żadnych wątpliwości. 

Eksperci przeanalizowali przyrost zachorowań na wirusa. Polacy mają powody do zmartwień? 

Liczba osób zarażonych koronawirusem w niepokojącym tempie zbliża się do 1000. Choć jeszcze kilka dni temu mówiono o nieco ponad 100 chorych z każdą godziną ilość przypadków wzrasta o kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt nowych chorych. Ministerstwo Zdrowia nieustannie przypomina o ograniczaniu wyjść z domów, a także izolowaniu się od innych osób, bowiem są to jedyne działania, jakie mogą podjąć Polacy, by wspomóc rząd i służby medyczne w walce z epidemią. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Badacze postanowili skupić swoją uwagę na przyroście zachorowań na świecie typując przy tym Stany Zjednoczone, jako kraj, w którym najszybciej wzrasta liczba chorych. Zaznaczono, że jeżeli nie ulegnie to zmianie, do końca tygodnia USA zostaną uznane za kraj najbardziej dotknięty epidemią Covid-19. Skupiono się również na osobach, którym udało się wrócić do zdrowia. Eksperci przyznali, że od momentu przekroczenia bariery 100 chorych, zarówno w Polsce, jak i wielu krajach Europejskich, liczba zarażonych zaczęła diametralnie wzrastać. Tymczasem ilość "ozdrowieńców" niemalże stoi w miejscu. 

Dzisiaj grzeje: 1. Ministerstwo Zdrowia się pomyliło? Właśnie przekazali poprawioną liczbę i chorych w jednym województwie

2. Gwiazdor „M jak miłość” przekazał tragiczne informacje. Koronawirus zabił członka jego rodziny

Podkreślono przy tym, że liczba chorych drastycznie wzrastała w 10. dniu po przekroczeniu 100 pacjentów chorych, a jak dodano, Polska jest obecnie w 11. dniu. Jednocześnie dodano, że od momentu poinformowania o pierwszym przypadku zarażenia koronawirusem do pierwszej osoby ozdrowiałej w większości krajów mijało średnio 20 dni. Na ten moment w Polsce odnotowano zaledwie jedną osobę, której udało się wrócić do zdrowia. Oznacza to, że dopiero za ok. 10 dni sytuacja naszego kraju stanie się przejrzysta - do tego czasu liczba chorych będzie wzrastać, a wszystko wskazuje na to, że tzw. ozdrowieńców wciąż może nie przybywać. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nowe objawy koronawirusa. Lepiej ich nie lekceważyć
  2. Który piłkarz zarabia najwięcej na świecie? "France Football" ujawnia najbogatszą trójkę
  3. Już wiadomo, co działo się z Agatą Dudą. Nagrała bardzo wymowny film dla Polaków
  4. Golden retriever przestraszył się burzy. Gdy podeszło do niego malutkie dziecko stała się niebywała rzecz, wszystko się nagrało
  5. Uwielbiany aktor M jak miłość w żałobie. Koronawirus zaatakował jego rodzinę, niestety jedna osoba zmarła
  6. Przed Wielkanocą KIRDiP ostrzega Polaków, chodzi o jajka. Włochy były 1 z największych producentów jaj w Europie

Źródło: money 

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News