Dwóch Polaków stworzyło sprzęt, który może uratować wielu lekarzy. Teraz potrzebują pilnej pomocy

Dwóch Polaków stworzyło sprzęt, który może uratować wielu lekarzy. Teraz potrzebują pilnej pomocy Źródło: Unsplash Natanael Melchor

Polacy nie raz wykazywali się niezwykłą pomysłowością. W obliczu panującej pandemii dwóch naszych rodaków wpadło na genialny pomysł. Dzięki niemu uratowanych może zostać wielu lekarzy. Potrzebna jest jednak pomoc.

Dwóch mężczyzn udowodniło, że Polacy w obliczu kryzysów potrafią być niezwykle kreatywni. Koronawirus sprawił, że wymyślili rozwiązanie, które w znaczący sposób pomoże lekarzom. Nie będą jednak w stanie tego osiągnąć bez odpowiedniej pomocy.

Polacy chcą w niezwykły sposób pomóc lekarzom 

To co tym razem wymyślili Polacy jest naprawdę genialne. Nie da się ukryć, że pandemia, którą wywołał koronawirus, przyczyniła się do znacznych braków w sprzęcie medycznym. Niestety nowe akcesoria, które zapewniają bezpieczeństwo lekarzom sporo kosztują. W związku z tym nie zawsze jest możliwy zakup nowego sprzętu. Dwóch mężczyzn postanowiło działać. Ich pomysł napawa dumą.

Mateusz Dyrda i Konrad Klepacki zastanawiając się nad tym jak mogą wesprzeć medyków wpadli na niezwykły pomysł. Dzięki niemu w niedrogi sposób można wyprodukować artykuły, które w znaczny sposób wpłyną na bezpieczeństwo lekarzy. Sprzęt, o którym mowa to przyłbice medyczne.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Pomysł wymaga pewnego wsparcia

Przyłbice medyczne mają być lepszą alternatywą niż maseczki ochronne. Zakrywają całą twarz i widać na nich każdą kroplę po ewentualnym kichnięciu. Jest to pewna ochrona twarzy przed osobami, które zainfekował koronawirus. Polacy chcą wykonać przyłbice medyczne w niezwykle prosty sposób.

- Wspólnie z Konradem ściągnęliśmy udostępniony projekt przyłbicy w 3D. Pozbyliśmy się wszystkich elementów drukowanych i udało nam się stworzyć projekt, który nie wymaga druku, a jedynie cięcia laserowego. Efektem czego przyłbica jest gotowa w kilkadziesiąt sekund - przyznał Mateusz Dyrda w rozmowie z portalem Trojmiasto.pl.

Dzisiaj grzeje: 1. Ministerstwo Zdrowia się pomyliło? Właśnie przekazali poprawioną liczbę i chorych w jednym województwie

2. Gwiazdor „M jak miłość” przekazał tragiczne informacje. Koronawirus zabił członka jego rodziny

Polacy mają świetny pomysł. Nie zmienia to jednak faktu, że takie działanie wymaga pewnego wsparcia. Jak donosi Wirtualna Polska mężczyźni poszukują sponsorów i właścicieli ploterów, które umożliwią wykonywanie cięcia. Nie da się ukryć, że koronawirus to zagrożenie, w którego walce mogą pomóc tak kreatywne rozwiązania.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nowe objawy koronawirusa. Lepiej ich nie lekceważyć
  2. Który piłkarz zarabia najwięcej na świecie? "France Football" ujawnia najbogatszą trójkę
  3. Już wiadomo, co działo się z Agatą Dudą. Nagrała bardzo wymowny film dla Polaków
  4. Golden retriever przestraszył się burzy. Gdy podeszło do niego malutkie dziecko stała się niebywała rzecz, wszystko się nagrało
  5. Uwielbiany aktor M jak miłość w żałobie. Koronawirus zaatakował jego rodzinę, niestety jedna osoba zmarła
  6. Przed Wielkanocą KIRDiP ostrzega Polaków, chodzi o jajka. Włochy były 1 z największych producentów jaj w Europie

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News