Polacy mają już niewiele czasu na złożenie wniosku. Ci, którzy go przegapią, mogą stracić 6000 zł

Polacy mają już niewiele czasu na złożenie wniosku. Ci, którzy go przegapią, mogą stracić 6000 zł Źródło: Flickr/Arek Olek

Polacy muszą się spieszyć, na złożenie wniosku zostało już bowiem naprawdę niewiele czasu. Jeżeli ktoś nie zdąży wysłać dokumentów, to może stracić nawet 6000 zł. Warto zatem dowiedzieć się, co trzeba zrobić, aby te kilka tysięcy złotych nie przeszło nam koło nosa.

Polacy mają zaledwie miesiąc na złożenie wniosku, aby uzyskać 6000 złotych. Wczoraj rząd przyjął projekt ustawy, dlatego warto jak najszybciej przedstawić dokumenty, które będą uprawniały do uzyskania świadczenia. Ten kto przegapi termin, nie będzie mógł ubiegać się o pieniądze od Państwa. 

Polacy mogą uzyskać dodatkowe pieniądze

Każdy, kto prowadzi własną małą firmę wie, że składki ZUS od lat są bardzo wysokie. Aktualnie wynoszą one co najmniej 1317 zł miesięcznie. Dla wielu przedsiębiorców to niemalże gwóźdź do trumny, dlatego też coraz więcej osób decyduje się na zamknięcie swojej działalności. Rząd postanowił jednak spełnić swoją wyborczą obietnicę i już niedługo właściciele przedsiębiorstw będą mogli uzyskać dodatkowe pieniądze.

Obniżka składek ZUS dla małych przedsiębiorstw

Rząd obiecał, że od 2020 roku małe przedsiębiorstwa będą miały obniżone składki ZUS. Od teraz odprowadzone składki będą zależne od dochodu przedsiębiorstwa. Oznacza to, że im mniejsze firma będzie miała przychody, tym mniejszy będzie musiała zapłacić ZUS. Średnio składki zmniejszą się o ok. 500 zł miesięcznie, co w skali roku daje aż 6000 zł. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Rozwiązanie to pomoże rozwinąć skrzydła mikroprzedsiębiorcom - powiedział premier Mateusz Morawiecki, który w samych superlatywach opowiadał o projekcie rządu. 

Niestety jest pewien haczyk, na który należy uważać. Od teraz mali przedsiębiorcy mają na złożenie wniosku zaledwie miesiąc. Aby skorzystać z ulgi należy wypełnić i oddać dokumenty w przynależącym oddziale ZUS. Jeżeli ktoś przegapi okazję, będzie musiał płacić składki tak, jak do tej pory. 

Dzisiaj grzeje: 1. Zmarła samotna i zapomniana. Była uwielbianą pogodynką TVP
2. TVN podaje prognozę alarmów pogodowych IMGW. Dotyczy 7 województw, będzie źle

Termin jest bardzo krótki, dlatego też najlepiej nie zwlekać i w najbliższych dniach udać się do ZUS w celu złożenia wniosku. Niestety z ulgi skorzystają wyłącznie małe firmy, dlatego też duże przedsiębiorstwa będą musiały liczyć się ze wzrostem odprowadzanych składek. W 2020 roku wzrost ten może wynosić nawet 10 procent. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Afera na wizji "Mam talent". Uczestnik upokorzył Chylińską, zemściła się skandalicznie, aż się w nim zagotowało
  2. Po porodzie była pewna, że podmienili jej dziecko w szpitalu. 30 lat później odkryła straszne fakty
  3. Mąż wrócił wcześniej, zobaczył żonę w łóżku, spojrzał kto śpi obok i skamieniał. Widok, którego nie przewidział
  4. Odkopano niezwykłe zdjęcie Rydzyka z młodości, nie wygląda jak ksiądz. Tajemnicza historia redemptorysty
  5. Biedronka z MIAŻDZĄCYMI promocjami na Black Friday. Sieć przebiła konkurencję

źródło: Fakt

Następny artykuł