Tragiczne doniesienia, Polacy pogrążeni w żałobie. Nie żyje Edward Pałłasz

Tragiczne doniesienia, Polacy pogrążeni w żałobie. Nie żyje Edward Pałłasz Źródło: .

Polacy pogrążyli się w żałobie. Tuż przed samymi świętami Bożego Narodzenia zmarł Edward Pałłasz.

Polacy usłyszeli właśnie najgorsze wiadomości. Nie żyje jeden z najbardziej cenionych kompozytorów, dyrektor polskiego radia, Edward Pałłasz. Informacje o śmierci zasmucają jeszcze bardziej w obliczu zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. 

Polacy pogrążeni w żałobie po śmierci Edwarda Pałłasza

Edward Pałłasz odszedł 22 grudnia bieżącego roku, informację o jego śmierci potwierdziło Polskie Radio, w którym w latach 1995-1998 był dyrektorem Programu 2. Dzisiaj na antenie Polskiego Radia o godzinie 21 odbyła się audycja specjalna na upamiętnienie jego działalności. Wielu Polaków dziś jej słuchało, by uczcić pamięć cenionego mężczyzny.

Kiedy obejmował stanowisko dyrektora w Programie 2 Polskiego Radia, chodziły plotki, że radio ma zostać rozwiązane, ale dzięki wspaniałej pracy Pałłasza radio do dziś funkcjonuje i gromadzi wiernych słuchaczy przez radioodbiornikami.  

Związany był nie tylko z Polskim Radiem i Programem 2 Polskiego Radia, ale też z legendarnymi teatrami studenckimi Bim-Bom oraz STS, Stowarzyszeniem Autorów ZAiKS i Fundacją "Pro Musica Camerata", Związkiem Kompozytorów Polskich i "Warszawską Jesienią". Od roku 1999 sprawował funkcję dyrektora naczelnego i artystycznego Warszawskiej Opery Kameralnej.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Polacy wspominają jednego z najwspanialszych kompozytorów

Dorobek muzyczny Edwarda Pałłasza jest tak imponujący, że mężczyzna otrzymał wiele odznaczeń, w tym "Honorowy Wielki Splendore", Krzyż Komandorski z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski, Złoty Krzyż Zasługi oraz Honorową Odznakę Miasta Stołecznego Warszawy. 

Dzisiaj grzeje: 1. Żona Roberta Janowskiego ostro o Brzozowskim. Twierdzi, że jest "na smyczy TVP"
2. 
Smutne wieści ze szpitala ws. Pawła Królikowskiego. Jego syn ujawnił, nadchodzące święta będą bolesne dla rodziny

Polacy na wiadomość o śmierci jednego z największych przedstawicieli polskiego społeczeństwa pogrążyli się w żałobie. Informacja, że odchodzi tak ważny człowiek zawsze dotyka bardzo mocno, a przed Świętami Bożego Narodzenia takie wiadomości smucą nas jeszcze bardziej. Wszyscy Polacy, mający dziś szansę posłuchać audycji upamiętniającej Edwarda Pałłasza, ze smutkiem wspominali człowieka, którego z pewnością będzie brakować. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Smutne święta Jarosława Kaczyńskiego. Jak będą wyglądać w tym roku?
  2. Emerytury 2020. Znamy już stawkę i wysokość waloryzacji
  3. Jest coraz gorzej? Żona Królikowskiego w rozpaczy, nowe smutne informacje ze szpitala
  4. Córka Wodeckiego po latach ujawniła prawdę. W ich domu działy się bardzo przykre rzeczy
  5. 2-letni syn zabił swoją mamę. Kobieta umierała na oczach chłopca

źródło: polskieradio

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News