Polacy wielka zmiana prawo jazdy
Pikio.pl
Joanna Szwalikowska - 23 Listopada 2020

Mamy potwierdzenie, od 5 grudnia wielka zmiana dla milionów dorosłych Polaków. Trzeba wiedzieć

Już od 5 grudnia Polacy będą mogli odetchnąć z ulgą. W życie wejdą ogromne zmiany, które będą ułatwieniem dla wielu z nas. Jeśli z jakiegoś powodu nie będziesz miał przy sobie dokumentu uprawniającego do prowadzenia pojazdów, nie będziesz musiał się tym martwić. Prawo jazdy będzie można mieć w telefonie. Wszystko dzięki aplikacji mObywatel.

Do tej pory Polacy z pewnością zdołali przyzwyczaić się do tego, że w przypadku samochodów, które zostały zarejestrowane w Polsce, na terenie kraju możemy poruszać się bez dowodu rejestracyjnego. Teraz w domu będziemy mogli zostawić również prawo jazdy. Zmiany wejdą w życie już 5 grudnia.

Pacjentka bez spodni i bielizny na podłodze w polskim szpitalu, przykry widok. Jest oświadczenie szpitalaPacjentka bez spodni i bielizny na podłodze w polskim szpitalu, przykry widok. Jest oświadczenie szpitalaCzytaj dalej

Ogromne zmiany dla wielu Polaków. Nie będziemy musieli nosić przy sobie prawa jazdy

Wejście w życie tej zmiany, będzie ogromnym ułatwieniem dla wielu Polaków. Ilu z nas zdarzyło się w ferworze pośpiechu czy zamieszania zapomnieć dokumentów, a następnie stresować się podczas rozmowy z policjantami, którzy akurat tego dnia nas zatrzymali i wylegitymowali? Zapewne wielu. Na szczęście idą zmiany, od 5 grudnia nie będziemy jednak musieli się tym już martwić. Dodatkowo już teraz uprawnienia każdego kierowcy mogą zostać sprawdzone w internecie.

Od długiego już czasu żyjemy w świecie, gdzie nasze dane administracyjne zapisywane są w bazach danych, dzięki czemu państwowe służby teoretycznie powinny mieć do nich łatwy dostęp. Dlaczego nie skorzystać więc z zalet takiego stanu rzeczy? Do tej pory był z tym duży problem, jednak nadchodzi wielka zmiana.

Wiele osób zadaje sobie pytanie o to, w jakim celu musi zawsze mieć przy sobie prawo jazdy czy dowód rejestracyjne, jeśli policjant bez większego wysiłku może uzyskać dostęp do takich danych? Na szczęście, lada moment nie będziemy musieli dłużej się nad tym zastanawiać. Od jakiegoś czasu nie musimy wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego, a już lada chwila do grona tego dołączy prawo jazdy.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

Kiedy policja zatrzyma nas na kontrolę, wystarczy, że podamy funkcjonariuszowi nasze dane osobowe. Na ich podstawie w systemie wyświetli się zdjęcie, informacja o posiadanych uprawnieniach, a także tym, czy nie zostały one zatrzymane.

Wartym uwagi rozwiązaniem jest zainstalowanie aplikacji mObywatel. W przypadku stłuczki, nie będziemy zmuszeni wzywać na miejsce policji. Drugiemu kierowcy, który wziął udział w zdarzeniu, będziemy mogli pokazać swoje prawo jazdy przy pomocy aplikacji na ekranie telefonu. Pozwala ona również na sprawdzenie liczby posiadanych punktów karnych.

Nasze uprawnienia, a także ich ważność już teraz możemy sprawdzić na rządowej stronie internetowej. Musimy jedynie wpisać swoje imię, nazwisko, serię oraz numer blankietu z prawa jazdy (numer blankietu to ten znajdujący się z tyłu dokumentu pod kodem kreskowym).

Dzisiaj grzeje:

  1. Księżna Kate i książę William przekazali smutną wiadomość. "Będziemy za nim bardzo tęsknić", pies nie żyje
  2. Joanna Krupa pokazała ciało po ciąży, pozuje w samej bieliźnie. „Mamuśkowe krągłości”
  3. Młodsza siostra powiedziała Julii, jaką dostała pracę domową z religii. Kobieta wpadła w szał

Przy pomocy zaledwie tych trzech informacji jesteśmy w stanie bez problemu zweryfikować informacje dotyczące uprawnień każdego kierowcy. Policja zachęca również, abyśmy sprawdzali, czy informacje, jakie zostały zapisane w bazie, są poprawne.

Noszenie przy sobie prawa jazdy nie jest wielkim problemem. Doskonale jednak zdajemy sobie sprawę z tego, że często w przypływie emocji, pośpiechu czy różnych innych czynników, zdarza nam się zwyczajnie o nim zapomnieć. Na szczęście już od 5 grudnia nie będzie to problemem. Dokument będziemy mogli spokojnie zostawić w domu bez obaw o to, że otrzymamy mandat w wysokości 50 złotych.

Zobacz także w naszych serwisach:

  1. Całą noc musiał spędzić w karetce. Wstrząsająca relacja pacjenta
  2. Suczka urodziła się jako mieszanka golden retrievera i jamnika. Najsłodsza rzecz, jaką dziś zobaczycie
  3. Matylda Damięcka przekazała najsmutniejszą wiadomość. Jego serce nie wytrzymało, kondolencje docierają z każdej strony
  4. Niezbędna pomoc, śmiertelna choroba postępuje. Andrzej Duda apeluje w imieniu rodziny mężczyzny
  5. 24-latka z Sosnowca zostawiła na ulicy 3-letniego synka, teraz się tłumaczy. Przerażające słowa, ręce opadają
  6. Czemu pierogi od babci zawsze smakują najlepiej? Sekretem jest 1 składnik, zmienia absolutnie wszystko
  7. Zakon był w przeszłości odpowiedzialny za wylesianie w Lubuskiem. Nie co wiary, kiedy się zaczęło
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News