Polacy, pilny komunikat
unsplash.com Jan Antonin Kolar
Weronika Wasiak - 23 Października 2020

Pilny komunikat dla Polaków. Zacznie się 1 listopada, trzeba wiedzieć

Wszyscy Polacy powinni wiedzieć. Do mediów właśnie przedostał się pilny komunikat, chodzi o 1 listopada. Nie zostało wiele czasu.

Polacy wydają się coraz bardziej zaniepokojeni rozwojem epidemii koronawirusa w naszym kraju. W końcu tylko 22 października Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 12 107 przypadkach potwierdzonych ostatniej doby i 168 zgonach, z czego 31 osób nie miało chorób współistniejących. Nie ma więc wątpliwości, że wirus stale przybiera na sile, co z kolei motywuje rząd do wprowadzania nowych obostrzeń i kolosalnych zmian. Dopiero co pojawił się pilny komunikat dla wszystkich.

Minister zdrowia zdradził, co stanie się już niedługo. Dotyczy wszystkich PolakówMinister zdrowia zdradził, co stanie się już niedługo. Dotyczy wszystkich PolakówCzytaj dalej

Pilny apel ws. 1 listopada. Polacy powinni wiedzieć

Serwis Onet.pl donosi, że PKP Intercity wystosowało specjalny apel do wszystkich podróżujących z prośbą o wcześniejsze zaplanowanie swoich wyjazdów w związku z dniem Wszystkich Świętych. Spółka przypomina jednocześnie, że w obecnej sytuacji zajętych może być tylko połowa miejsc siedzących.

- Wyjazdy w związku z przypadającym na 1 listopada świętem Wszystkich Świętych warto zaplanować wcześniej oraz rozważyć możliwość odbycia podróży w dniach poprzedzających lub następujących po tym dniu - brzmi fragment komunikatu spółki, przytaczany przez serwis Onet.pl.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Dariusz Gnatowski przeszedł w życiu prawdziwą gehennę. W wywiadzie nie ukrywał swojego bóluDariusz Gnatowski przeszedł w życiu prawdziwą gehennę. W wywiadzie nie ukrywał swojego bóluCzytaj dalej

Jak możemy się dowiedzieć, PKP Intercity stale obserwuje frekwencję w swoich przewoźnikach, a w trosce o bezpieczeństwo podróżujących stara się zapewniać dodatkowe wagony, by możliwe było przetransportowanie większej ilości osób z zachowaniem wszelkich norm sanitarnych.

- PKP Intercity stale obserwuje frekwencję we wszystkich swoich pociągach. Widząc zwiększone zainteresowanie połączeniami, w miarę możliwości podejmuje decyzje o wzmocnieniu ich dodatkowymi wagonami oraz dostosowaniu składów do bieżącego obłożenia w pociągach nie dopuszczając do przekroczenia limitu zajętości 50 proc. miejsc - brzmi komunikat.

Spółka przypomina również, że stale monitoruje ilość pasażerów nie tylko w czasie startu pociągu, ale też na każdym odcinku podróży. Tak ważna jest więc wcześniejsza rezerwacja miejsc w każdych kategoriach pociągów. PKP Intercity zwraca również uwagę, że podróżujący mają również możliwość zajmować dowolne miejsce obrębie posiadanej klasy wagonu, bez względu na wskazane miejsce na zakupionym bilecie.

Dzisiaj grzeje:

1. Pielęgniarka nie mogła dłużej milczeć. Powiedziała co wyrabia się obecnie w szpitalach, wszyscy wolą milczeć

2. Minister Edukacji powiedział, ile będzie trwać nauka zdalna, wielu rodziców może nie być zadowolonych

3. Lekarze biją na alarm, pilny apel. Sytuacja jest fatalna, liczy się każda pomoc

Polacy muszą również pamiętać, że także w czasie podróży obowiązuje obostrzenie o zakrywaniu ust i nosa oraz zachowaniu bezpiecznego odstępu. Wyjątek w sprawie maseczek stanowi przebywanie w WARSIE. Ponadto, wszystkie wagony są regularnie dezynfekowane. Z kolei na około 60 największych dworcach w całym kraju "funkcjonują specjalne pomieszczenia izolacyjne przeznaczone dla osób, które źle się poczuły i zaobserwowano u nich objawy wskazujące na zarażenie COVID-19".

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wspaniały gest miłosierdzia. Piękne zachowanie psa, kiedy zobaczył kotka na śniegu
  2. Nowe ustalenia w sprawie stanu zdrowia Radosława Majdana. Mąż Małgorzaty Rozenek leży w szpitalu przez COVID-19
  3. Szef WHO nie pozostawił wątpliwości. Bardzo złe wieści dot. koronawirusa w Polsce
  4. Klamka zapadła. Premier właśnie potwierdził, ogromna zmiana dla wszystkich seniorów
  5. Z ostatniej chwili: Właśnie zapadła decyzja dot. zamknięcia cmentarzy na Wszystkich Świętych
  6. Rząd podjął kluczową decyzję odnośnie nauczania zdalnego. Chaos w szkolnictwie, nikt się nie spodziewał
  7. Syrop imbirowy działa jak antybiotyk. Ma też inne zalety, pomaga w przykrych dolegliwościach
Ujawniamy: rodzina z programu Ujawniamy: rodzina z programu Czytaj dalej

Źródło: Onet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News