Nagła, pilna akcja ratunkowa na południu Polski. Niestety, wielu Polaków jest zagrożonych

Nagła, pilna akcja ratunkowa na południu Polski. Niestety, wielu Polaków jest zagrożonych Źródło: .

Polacy rozpoczęli niedawno urlopy wypoczynkowe. Tegoroczny sezon niewątpliwie należy do bardzo szczególnych. Pandemia koronawirusa zweryfikowała plany wakacyjne wielu osób. Wielu rodaków, którzy wybierali się na wczasy zagraniczne, zdecydowało o pozostaniu w kraju. Najpopularniejszymi kierunkami na wycieczki po Polsce są oczywiście Tatry, Morze Bałtyckie i Mazury.

Tatry są jednym z ulubionych kierunków wakacyjnych, które wybierają Polacy. Oszałamiająca, dzika natura najwyższych gór Polski ma wielu oddanych fanów. Turyści doceniają to, że region gór jest bardzo zróżnicowany. Coś dla siebie znajdą zarówno rodziny z dziećmi, jak i wytrawni sportowcy. Niestety, okres urlopowy jest czasem, w którym często zapomina się o zasadach bezpieczeństwa i rozwadze, co skutkuje poważnymi wypadkami. Corocznie wiele osób traci życie na skutek nieuwagi lub brawury. Niestety, niebezpieczeństwo może czyhać na każdego z nas. Wypadkom losowym ulegają nawet najwybitniejsi znawcy tematu. Dzisiejszy dzień jest doskonałym tego przykładem.

Polacy na urlopach są w niebezpieczeństwie

Na południu Polski, w Tatrach Wysokich, trwa właśnie pilna akcja ratunkowa. Młody mężczyzna, który wspinał się na Rysy, uległ poważnemu wypadkowi na szlaku. Ratownicy podejrzewają, że turysta prawdopodobnie poślizgnął się na śniegu zalegającym na trasie i spadł z dużej wysokości (około 100 metrów), doznając poważnych obrażeń głowy, barku i innych części ciała. Śmigłowiec należący do Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego przetransportował go do zakopiańskiego szpitala. To jednak nie koniec tragicznych wydarzeń. Ratownicy wyruszyli właśnie na akcję ratowniczą w rejon Zamarłej Turni. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Z danych opublikowanych przez Tatrzański Park Narodowy wynika, że w okresie od czerwca do września, Tatry odwiedzane są przez ponad dwa miliony turystów. Najwięcej odwiedzin notuje się oczywiście w okolicach Morskiego Oka, Doliny Kościeliskiej i na Kasprowym Wierchu. Niestety, duża liczba turystów przekłada się na liczne wypadki. Podczas ubiegłego lata ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego byli wzywani do 613 poszkodowanych. Życie straciło aż osiem osób. Ubiegły sezon można zaliczyć do najtragiczniejszych, jakie wydarzyły się w historii. Niewątpliwie, miał na to wpływ masowy wypadek na Giewoncie, podczas którego ucierpiało 157 osób. W tym samym czasie trwała także akcja w Jaskini Wielkiej Śnieżnej.


Dzisiaj grzeje:

1. Nagły zwrot akcji, od jutra znika zakaz. Ministerstwo Zdrowia właśnie potwierdziło
2. Widzowie TVN nie będą mogli się dzisiaj oderwać od telewizorów. Prawdziwy megahit, miliony będą oglądać
3. Wczesne objawy raka jelita grubego. Im szybciej je dostrzeżemy, tym większe szanse na wyleczenie

Każdy rok obfituje także w zdarzenia o znacznie mniejszej skali niebezpieczeństwa. Nie brakuje drobnych kontuzji, zasłabnięć lub nagłych zachorowań, które wymagają natychmiastowej ewakuacji z terenów górskich, Żeby uniknąć problemów, przed wyruszeniem w Tatry Polacy powinni przypomnieć sobie podstawowe zasady bezpieczeństwa. Kluczowymi kwestiami są: obserwacja warunków pogodowych, wybór odpowiedniego obuwia i stroju i zapoznanie się ze specyfiką terenu, w który się wybieramy. Nie należy zbaczać z oznaczonych szlaków i wybierać tras dla doświadczonych górołazów, które przekraczają możliwości fizyczne i psychiczne. Wypadki zdarzają się nawet taternikom, dlatego należy być świadomym tego, że zagrożony jest każdy z nas. Odpowiednie przygotowanie może ustrzec przed tragedią.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Stało się. Aleksander Kwaśniewski właśnie przekazał radosną nowinę, nikt się nie spodziewał
  2. Nie żyje 27-letni zawodnik Arki Gdynia. Zginął w tragicznych okolicznościach, kibice są wstrząśnięci
  3. Polski samolot runął na ziemię. Ojciec jednej z ofiar przerwał milczenie, tragiczne doniesienia
  4. Sprawa właśnie wyszła na jaw. Odebrano pieniądze dla emerytów
  5. Już oficjalne, minister Szumowski zdradził kiedy wróci jeden z uciążliwych nakazów. Prawdopodobieństwo jest realne
  6. Szykuje się ogromna pomoc dla nawet 650 tys. rodzin. Wiele z nich czekało całe życie na podobne wsparcie
  7. Katarzyna Dowbor jest załamana. Media właśnie podały wstrząsającą wiadomość
  8. Kisisz ogórki? Pamiętaj o 4 kluczowych zasadach, ich nieprzestrzeganie grozi kulinarną katastrofą
  9. 72-latka wzięła ślub z 27-latkiem. Teraz ma ogromny problem, którego nie da się rozwiązać

Źródło: RMF24/Wyborcza

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News