Polacy pogrążeni w żałobie modlą się za jej duszę. Umarła dziewczynka, Norbi walczył o jej życie

Polacy pogrążeni w żałobie modlą się za jej duszę. Umarła dziewczynka, Norbi walczył o jej życie Źródło: pikio.pl

Polacy kibicowali i wspierali ją w walce z niezwykle trudną chorobą, teraz została im modlitwa za jej duszę. Zmarła 16-letnia dziewczynka, w walce z chorobą pomagał jej choćby Norbi.

Polacy zasmuceni finałem historii 16-letniej Karoliny Wozowicz. Gdy dziewczynka zachorowała na nowotwór i sprawa została nagłośniona, wiele osób chciało jej pomóc. Zbierano dla niej pieniądze, zaangażowali się nawet celebryci, w tym wokalista Norbi. Niestety, pomimo ogromnej woli walki, nie udało się pokonać białaczki.

Polacy zmobilizowali się do pomocy nastolatce. Walczył również Norbi

16-latka pochodziła z niedużego Kotomierza położonego w okolicach Bydgoszczy. W 2010 roku wykryto u niej nowotwór, który zajął 92% jej szpiku kostnego. Niezbędne było trudne leczenie. W 3 lata udało się oddalić widmo skutków choroby, wyniki badań były bardzo obiecujące. Niestety, w 2016 roku choroba wróciła ze zdwojoną siłą. Chemia wyniszczała organizm Karoliny - cierpiała z powodu posocznicy, wstrząsu septycznego, zapalenia trzustki i padaczki polekowej.

Na początku 2018 roku wiadomo było, że Karolina będzie potrzebowała kosztownego leczenia, którego wartość oszacowano na 2 miliony złotych. Zbiórka została rozpowszechniona w social media. Znalazły się tysiące darczyńców, a do akcji włączyli się celebryci. Oprócz wcześniej wspomnianego Norbiego w sprawę zaangażowała się Martyna Wojciechowska, Magdalena Popławska, czy Krzysztof Baranowski. Wsparcie celebrytów sprawiło, że zbiórka trafiła do jeszcze większego grona osób.

Smutny koniec pięknej historii. Polacy w żałobie

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Niestety, mimo wysiłku lekarzy i zbiórki, Karolina zmarła. Różaniec w intencji jej duszy transmitowany był w internecie, oglądały go tysiące osób, które nie mogły być na miejscu, ale udzielały rodzinie duchowego wsparcia swoimi modlitwami i wyrazami współczucia. Rodzice byli szczerze poruszeni, że tak wiele osób chciało pomóc ich córce.

Dzisiaj grzeje: 1. W piątek na kontach emerytów pojawi się więcej pieniędzy. Wiadomo ile
2. Córka tej pary uznana jest za najpiękniejsze dziecko na świecie. Jej uroda jest niezwykła

- To niezwykłe, co się teraz dzieje. Na różańcu gromadzą się nie tylko nasi bliscy, przyjaciele, ale także ludzie, którzy pokochali Karolinkę, choć jej nie znali. Taka właśnie była. Ludzie ją kochali, a ona potrafiła odwdzięczyć się tym samym - opowiadała wzruszona mama Karoliny Wozowicz. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Pierwsza pomoc przy ataku padaczki. Każdy powinien wiedzieć jak pomóc
  2. Skoki narciarskie zostaną odwołane przez koronawirus? Organizatorzy są pełni obaw
  3. Polityk PiS w stanie krytycznym w szpitalu. Wyborcy masowo modlą się w kościołach, by przeżyła
  4. Co ona ze sobą zrobiła? Wyciekło powalające zdjęcie nastoletniej córki Wiśniewskiego
  5. Dramat Joanny Brodzik. Zwróciła się do Polaków ze łzami w oczach
  6. Ziemniaki znikają z gazetek supermarketów. Powód wywołuje wściekłość

Źródło: Gazeta Pomorska

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News