Kryzysowa sytuacja w 10 województwach. Wprowadzono już alarm 2 stopnia, jest bardzo niebezpiecznie

Kryzysowa sytuacja w 10 województwach. Wprowadzono już alarm 2 stopnia, jest bardzo niebezpiecznie Źródło: .

Polacy muszą mieć się na baczności. Kryzysowa sytuacja panuje w aż 10 województwach. IMGW wydało już ostrzeżenia 2. stopnia, robi się coraz bardziej niebezpiecznie z każdą kolejną godziną.

Polacy zdecydowanie powinni dziś pozostać w domach, a szczególnie mieszkańcy kilku rejonów kraju. Według IMGW istnieje poważne zagrożenie zdrowia lub życia, wydano specjalne ostrzeżenia.

Polacy mieszkający i przebywający w tych województwach, muszą na siebie uważać

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej postanowił zareagować i wydać ostrzeżenia zarówno 1. jak i drugiego stopnia. Oprócz ostrzeżeń 1. stopnia wydano także alerty hydrologiczne dla całego pasa polskiego wybrzeża wraz z uwzględnieniem Zalewu Szczecińskiego. Opady w tym rejonie są przewidywane aż do piątku, z niewielką przerwą w poniedziałek 24 lutego.

Alerty 1. stopnia obowiązują dla województwa pomorskiego, podlaskiego, a także dla północnych rejonów województw lubuskiego, wielkopolskiego, łódzkiego i lubelskiego, a także dla południowej części Mazowsza. Średnia prędkość wiatru wyniesie 70-90 km/h, w porywach do 110 km/h. Na Morzu Bałtyckim wiatr zawieje z siłą 10 stopni w skali Beauforta. Dla południowej części kraju prognozy wyglądają przerażająco.

Ostrzeżenia 2. stopnia w przeważającej części kraju

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Ostrzeżeniem 2. stopnia objęte są południowe rejony województw lubuskiego, wielkopolskiego, łódzkiego, świętokrzyskiego i lubelskiego, a także całe tereny województw podkarpackiego, małopolskiego, śląskiego, opolskiego i dolnośląskiego. To nie żarty - według prognoz średnia prędkość wiatru wyniesie 110 km/h, a w górach zawieje nawet z prędkością do 180 km/h. To niszczycielska siła, lepiej zaszyć się w domu i nie wychodzić bez potrzeby.

Dzisiaj grzeje: 1. Michał Wiśniewski przekazał smutną wiadomość. Wiernie trwała u jego boku, ale jednak odeszła, fani we łzach

2. Matka dodała wstrząsające zdjęcie z niemowlęciem. Chce, żeby lekarze zapłacili za swoje błędy

Gwałtowna pogoda w naszym kraju sprawiła, że od soboty strażacy interweniowali w całym kraju ponad 300 razy. Wszystko przez to, że wtórny ośrodek niżowy, który utworzył się nad Niemcami, bardzo szybko przemieści się nad Polskę.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ciężarnej dwukrotnie odmówiono przyjęcia do szpitala. Kiedy dziecko przyszło na świat było już za późno
  2. Nie żyje były trener polskiej reprezentacji skoczków. Poprowadził swojego zawodnika do złota na igrzyskach
  3. Trudno nie złapać się za głowę. Ujawniono, ile zarobił Kubacki, braknie słów
  4. Nie miał litości dla Agaty Dudy. Wypomniał wstydliwą historię, wolałaby, żeby świat o niej nie wiedział
  5. Marta Manowska jest załamana. Bardzo smutne informacje, współczujemy z całego serca
  6. W McDonald's doszło do horrendum. Rodzice nie będą już tak chętnie brać tam dzieci?

Źródło: Fakt

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News