Ważna wiadomość dla Polaków. Premier właśnie wprowadził stan alarmowy pierwszego i drugiego stopnia dla całego kraju

Ważna wiadomość dla Polaków. Premier właśnie wprowadził stan alarmowy pierwszego i drugiego stopnia dla całego kraju Źródło: onet

Polacy zostali poinformowani o ważnej wiadomości. Premier Mateusz Morawiecki wprowadził właśnie stan alarmowy drugiego stopnia dla całego kraju. Z jakiego powodu Polacy są zagrożeni?

Polacy muszą przygotować się na potencjalne niebezpieczeństwo, które może pojawić się w kraju. W związku z tym, premier Mateusz Morawiecki wprowadził na terenie całego kraju stan alarmowy drugiego stopnia. 

Polacy zostali poinformowani o zagrożeniu 

Premier Mateusz Morawiecki podjął ważną decyzję. Polacy muszą przygotować się na to, że od dziś wprowadzony zostanie stan alarmowy drugiego stopnia BRAVO na obszarze województwa małopolskiego oraz pierwszy stopień alarmowy ALFA i ALFA-CRP na terenie całej Polski. 

W związku z nadchodzącymi obchodami 75. rocznicy wyzwolenia obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau premier Morawiecki informuje o wprowadzeniu alarmów antyterrorystycznych. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Wprowadzenie stopni alarmowych ma charakter prewencyjny i jest związane z uroczystościami upamiętniającymi 75. rocznicę wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau - można przeczytać ostrzeżenie na stronie MSWiA. 

Od kiedy obowiązuje alarm drugiego stopnia? Zgodnie ze słowami premiera stan alarmowy będzie obowiązywał od czwartku 23 stycznia aż do środy 29 stycznia, do godziny 23:59.

Polacy już wcześniej byli informowani o wprowadzeniu alarmów antyterrorystycznych 

Zawsze kiedy w Polsce organizowane są wydarzenia międzynarodowe, na terenie kraju wprowadzane są alarmy antyterrorystyczne, które mają na celu ma przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa. W przypadku takich alarmów, obywatele, a także służby porządkowe i administracyjne zobligowani są do zachowania szczególnej ostrożności. 

W przypadku pojawienia się nietypowej sytuacji każdy z nas ma w obowiązku poinformować służby o potencjalnym zagrożeniu. Dla mieszkańców kraju wprowadzenie alarmu może wiązać się z dodatkowymi kontrolami w komunikacji miejskiej czy na ulicach kraju. 

Dzisiaj grzeje: 1. Przejmujące wideo z Chin. Widać, jak traktowani są zarażeni śmiertelnym wirusem

2. Oszustwo w "Kuchennych Rewolucjach". Restauratorka wszystko ujawniła, Gessler opadły ręce

Tak ważne obchody, którymi są uroczystości związane z 75. rocznicą wyzwolenia obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau, mogą być czasem, kiedy w Polsce pojawi się wielu turytów, a także głów państw, które wezmą udział w oficjalnych uroczystościach. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Danuta Holecka wolałaby zapomnieć o nagraniu sprzed lat. Jej dziecko potrzebowało pomocy
  2. Mocne słowa Dudy o podwyższeniu wieku emerytalnego. Ważna informacja dla milionów Polaków
  3. Karol Strasburger wyznał prawdę o swojej emeryturze. Smutne dla ojca i męża, kwota jest skandaliczna
  4. Wypłynął skandal zza kulis Klanu. Traktowanie aktorów przechodzi ludzkie pojęcie, jest oświadczenie
  5. Córka Tyszkiewicz przerwała milczenie. Życie pani Beaty wygląda teraz koszmarnie, smutne informacje

źródło: onet

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News