Jeden z najpopularniejszych prezentów świątecznych w Polsce może skończyć się tragedią. Pod żadnym pozorem go nie dawaj!

Jeden z najpopularniejszych prezentów świątecznych w Polsce może skończyć się tragedią. Pod żadnym pozorem go nie dawaj! Źródło: Pexels.com / Ylanite Koppens

Polacy w każde święta stawiają sobie poprzeczkę wyżej. Pod naszymi choinkami z roku na rok lądują coraz bardziej wymyślne prezenty. Bywa, że z dobrych chęci przekraczamy granicę dobrego smaku. A to prowadzi do wielkiej tragedii.

Polacy już od początku grudnia poddają się świątecznemu szaleństwu zakupowemu. Boże Narodzenie nieodłącznie kojarzy się z prezentami - najczęściej obdarowujemy nimi dzieci. Coraz więcej osób stawia na rzeczy praktyczne, które nie będą kurzyć się na półkach. Niektórzy wciąż wolą rzeczy miłe, ale niekoniecznie przydatne. Bywają też i tacy, którzy obdarowują innych żywymi prezentami. Pies czy kot pod choinką zdecydowanie nie należą do dobrych pomysłów.

Nie wszyscy Polacy są świadomi, co dzieje się z niechcianym prezentem w postaci zwierzęcia

Słodki szczeniak budzi pozytywne emocje w każdym z nas. Dlatego łatwo ulegamy impulsowi i błaganiom dziecka, które marzy, żeby pod choinką znaleźć właśnie pieska. Często zapominamy, że to stworzenie będzie nam towarzyszyć przez następne kilkanaście lat. Ta decyzja wymaga dokładnego przemyślenia jej konsekwencji.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Dzieci, które chcą dostać na gwiazdkę pieska, nie mają świadomości, że zwierzę to nie tylko przyjemności, ale przede wszystkim obowiązki. Należy go karmić, wyprowadzać, szczepić, jeździć z nim do weterynarza i po nim sprzątać. Warto wcześniej zastanowić się, czy będziemy mieć na to wystarczającą ilość czasu. Ponadto mało kto myśli o tym, co zrobić ze zwierzęciem w przypadku wyjazdu np. na wakacje. Nie każdy jest świadomy, że pies to niemały wydatek. Przed zabraniem pieska do naszego domu rzadko kiedy zastanawiamy się też, czy na pewno nie mamy alergii na jego sierść.

Nietrafiony prezent jest wyrzucany na bruk

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje legenda. Zginął w wypadku, miał zaledwie 27 lat
2. Nie żyje legenda piłki nożnej. Grał w historycznym remisie Polaków na Wembley

Ludzie, którym po świętach nietrafiony prezent w postaci pieska nie odpowiada, bardzo często decydują się na pozbycie się go. Niekiedy oddają go rodzinie czy znajomym. Częsta zmiana właściciela w przypadku szczeniaka, który dopiero został odebrany mamie, to dla niego niezwykle stresująca sytuacja. Nie wspominając już o tak drastycznych przypadkach, takich jak oddanie psa do schroniska czy porzucenie go na ulicy.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Fakt, o którym rząd milczy, w kontekście wzrostu emerytur. Najubożsi emeryci zostaną najbardziej pokrzywdzeni
  2. Nie żyje wielokrotny mistrz kraju. Federacja podała informacje o przyczynach śmierci, smutne wiadomości
  3. Pierwszy dzień zimy zaskoczył nawet synoptyków. IMGW już szykuje się do wydania alertów pogodowych
  4. Syn Maryli Rodowicz wypowiedział się na temat rozwodu rodziców. Bolesne słowa dla każdej matki
  5. Na Pomorzu tata zabił 5-letnią Milenkę. Nie poszedł do więzienia, mieszkańcy zamarli

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News