Polacy odcięci od pieniędzy. Wielka awaria, dotyczy całego kraju

Polacy odcięci od pieniędzy. Wielka awaria, dotyczy całego kraju Źródło: Wikimedia Commons/Szymon

Polacy zostali nagle odcięci od pieniędzy. Okazało się, że Poczta Polska ma dziś poważne problemy z systemem informatycznym, przez co nie działają przekazy pieniężne i wiele innych usług.

Polacy są wściekli, a kolejki w placówkach pocztowych zaczynają przypominać te z czasów PRL-u. Dzisiaj o 8.30 doszło do poważnej awarii systemu informatycznego Poczty Polskiej. W wyniku tego zakres działania placówek jest znacznie ograniczony. Przez to wielu Polaków zostało zupełnie odciętych od pieniędzy - nie mogą otrzymać gotówki, czy też opłacić rachunków.

Polacy odcięci od pieniędzy. Winna awaria na Poczcie Polskiej

Awaria dotyczy wszystkich oddziałów Poczty Polskiej. W jej efekcie nie można wykonywać z poczty przelewów, przyjmować ich, a nawet opłacać rachunków. Na razie nie podano dokładnej informacji, ile czasu potrwa zastój. Pracownicy redakcji Inn Poland skontaktowali się z rzecznikiem prasowym Poczty Polskiej, Justyną Siwek.

- Z uwagi na problemy z systemem informatycznym obsługującym klientów nasze placówki działały w ograniczonym zakresie. Dotyczyło to głównie obszaru nadawczego. Utrudnienia dotyczą np. przyjmowani przelewów oraz listów poleconych i przekazów pieniężnych. Możemy natomiast wydawać przesyłki awizowane, przeznaczone do wydania w placówkach (np. realizacja usługi odbiór w punkcie). Przepraszamy klientów za niedogodności, obecnie w części placówek system już funkcjonuje prawidłowo, intensywnie pracujemy nad całkowitym usunięciem awarii - informowała Siwek.

Polacy są wściekli. Nie wiadomo, kiedy awaria zostanie zażegnana 

Według pracowników infolinii, usuwanie awarii może potrwać około 2-3 godzin. Jeśli ktoś chciał jednak skorzystać z usługi Ekspres pieniężny lub przekaz pocztowy, musi się śpieszyć i liczyć na jak najszybsze zażegnanie problemu, bo dzisiaj w godzinach 22-23.30 przewidziano prace konserwacyjne systemu. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Klienci są niezadowoleni. Na poczcie rano były ogromne kolejki, bo nie było wiadomo, co się stało i jak długo potrwa awaria. Na profilu facebookowym Poczty Polskiej pojawiły się pierwsze komentarze niezadowolenia. Ponadto do mediów napływają wciąż nowe informacje z poszczególnych placówek od niezadowolonych klientów.

Dzisiaj grzeje: 1. W gabinecie ginekologa umieszczono ukrytą kamerę. Ofiar mogą być setki, internauci szukają sprawcy
2. Ślad po niej zaginął po wybuchu wielkiej afery. Są doniesienia o Jolancie Pieńkowskiej

- To są jakieś jaja. Specjalnie zwolniłem się z pracy, bo mam przesyłkę poleconą, której listonosz łaskawie nie dostarczył, mimo że cały czas żona była w domu, pani w okienku mi nawet ją pokazała, ale odebrać jej nie mogę, bo padł poczcie system - pisał do redakcji Wadowice Online niezadowolony klient Poczty Polskiej.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Los 13. emerytury jest już przesądzony. Nie tego spodziewały się miliony emerytów
  2. Rydzyk będzie musiał przejść na emeryturę? Zbliża się koniec, duchowny jest w potrzasku
  3. 12-latka chciała pokazać nieżyjącej mamie swoje świadectwo szkolne. Na cmentarzu wydarzyły się rzeczy, które kruszą najtwardsze serca
  4. Tadeusz Rydzyk uderza w Polsat i TVN. Wplata Maksymiliana Kolbe  
  5. Koniec z pieniędzmi na dzieci. Rodzice ZMUSZENI wykładać po 600 zł na dziecko!

Źródło: INN Poland

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News