200 tysięcy Polaków może stracić pracę. Wszystko przez najnowszy pomysł rządu

200 tysięcy Polaków może stracić pracę. Wszystko przez najnowszy pomysł rządu Źródło: .

Polacy mogą stracić pracę, bo głosowali na PiS. Jak się okazuje, nie wszystkie obietnice wyborcze są korzystne dla obywateli. Po zrealizowaniu tej konkretnej 200 tysięcy Polaków może zostać bez pracy.

Polacy mają powody do niepokoju. Ekonomiści ostrzegają, że jeżeli Prawo i Sprawiedliwość zrealizuje swoją obietnicę wyborczą, zatrudnienie może spaść nawet o 3,5 procent. Bezrobocie może dotknąć 200 tysięcy Polaków.

Polacy mogą zostać bez pracy po zrealizowaniu obietnicy wyborczej

Ekonomiści z Credit Agricole przedstawili bardzo alarmującą analizę. Wynika z niej, że podwyższenie płacy minimalnej do 4 tysięcy złotych, które rząd PiS obiecywał przed wyborami, może poskutkować w przyszłości obniżeniem zatrudnienia o 3,5 procent, co daje ok. 200 tysięcy nowych bezrobotnych. Nie jest to optymistyczna wizja. Jednocześnie analitycy podkreślają, że jest to tylko szacunkowa wartość, a wyliczenia nie są pewne. Może być nawet gorzej, niż przypuszczają.  

- Należy zwrócić uwagę, że nasz szacunek obarczony jest niepewnością. Z jednej strony negatywny wpływ na zatrudnienie może być silniejszy, niż zakładamy ze względu na szybkie - na tle historycznym - tempo podwyżek płacy minimalnej - twierdzą ekonomiści.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Polacy głosowali na PiS, teraz mogą wylądować na bezrobociu 

Optymistyczne wydaje się to, że według specjalistów redukcja zatrudnienia to nie jedyne rozwiązanie, jakie będą mieli do dyspozycji przedsiębiorcy. Być może zwolnienia nie będą aż tak drastyczne, a oszczędności zostaną wprowadzone w inny sposób.

- Z drugiej strony, reakcja przedsiębiorców na wzrost stawek minimalnych nie musi ograniczać się wyłącznie do redukcji zatrudnienia. Firmy mają również inne sposoby rekompensowania wyższych kosztów pracy, co ogranicza negatywny wpływ podwyżki płacy minimalnej - twierdzą analitycy Credit Agricole.

Dzisiaj grzeje: 1. Anna Przybylska nie chorowała jedynie na raka. Po latach na jaw wyszły PRZERAŻAJĄCE szczegóły
2. Pozwalała setkom mężczyzn wykorzystywać niepełnosprawną 14-letnią córkę. Tylko dla ludzi o mocnych nerwach

Na razie nie ma jednej stuprocentowo pewnej opinii na temat szybko podwyższanej płacy minimalnej. Ekonomiści przestrzegają jednak przed nadmiernym pośpiechem. Nagły wzrost płac na pewno będzie miał negatywny wpływ na poziom zatrudnienia w kraju.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Minister POSTAWIŁA SIĘ Kaczyńskiemu. Mówi "nie" kluczowemu pomysłowi PiS
  2. Mężczyzna pocałował zmarłą żonę w czoło. Chwilę później już nie żył
  3. Przez rok w kilka osób regularnie gwałcili 15-latkę. Kiedy wyznała prawdę o swoim cierpieniu, wydarzyło się najgorsze
  4. Nieoczekiwane wiadomości o córce Anny Przybylskiej. Jej ojciec podjął kluczową decyzję
  5. Wielu Polaków było wstrząśniętych jej walką o życie. Niestety 5-letnia Hania nie żyje

źródło: Wprost

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News