Polacy powtarzają scenariusz włoski? Tłumy wyszły z domów na wycieczki, nie ma wolnych miejsc

Polacy powtarzają scenariusz włoski? Tłumy wyszły z domów na wycieczki, nie ma wolnych miejsc Źródło: screen/Kontakt24 TVN

Niedawno Polacy zostali pochwaleni przez ministra Szumowskiego za zachowanie rozwagi i pozostanie w domach. Okazuje się, że nie wszyscy zastosowali się do zaleceń, by zostać w domu. W wielu miejscach zgromadziły się całe tłumy.

W mediach cały czas słychać apel, aby Polacy pozostali w domach. Wysoka zaraźliwość koronawirusa i przykład tragicznych skutków pandemii we Włoszech powinny być traktowane jako ostrzeżenie dla innych narodów. Niestety, nie wszyscy zastosowali się do zaleceń.

Polacy nie stosują się do zaleceń ministerstwa, tłumy przy atrakcji turystycznej

Dzięki portalowi Kontakt24, TVN otrzymał porażające informacje z dużej polskiej atrakcji turystycznej. Okazuje się, że mimo ogłoszenia w Polsce epidemii, wiele osób zlekceważyło zalecenia rządu. Kampinowski Park Narodowy był odwiedzany przez tak ogromną liczbę turystów, że praktycznie brakowało wolnych miejsc parkingowych.

Nagranie z Parku Narodowego przesłał na Kontakt24 jeden z czytelników. Turyści tłumnie odwiedzali park, samochody były zaparkowane przy drodze, bo nie mieściły się na parkingach. W autach były bardzo liczne rodziny, z dziećmi, a także osobami starszymi.

Dyrekcja Parku Narodowego zamknęła polany. Mimo że szlaki turystyczne są otwarte, zalecono, aby nie gromadzić się w duże, zwarte grupy. Jednak jak wskazują świadkowie, niewiele osób stosowało się do tych zaleceń i wybrało się na spacer całymi rodzinami.

Minister Zdrowia apeluje o zachowanie rozsądku

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Choć sam minister Szumowski wskazywał, że spacer jest nawet wskazany, należy pamiętać o zachowaniu zdrowego rozsądku. Czym innym jest samotny spacer w lesie, aby odetchnąć świeżym powietrzem, a czymś innym zabranie całej rodziny na wycieczkę do Parku Narodowego. Premier Mateusz Morawiecki wielokrotnie powtarzał, że okres epidemii "to nie są wakacje".

To niejedyny taki przypadek. W sobotę TVN Warszawa informowało, że na jednym z warszawskich orlików, grupa mężczyzn rozgrywała mecz piłki nożnej. Łącznie przebywało tam aż 20 osób. 

Dzisiaj grzeje: 1. Z ostatniej chwili: rząd zmienia prawo, ale tylko na 5 dni. Już od jutra nowe przepisy
2. Grupa nastolatków celowo kasłała na jedzenie w sklepie. Wszystko zarejestrowały kamery

Dokładnie z tych samych powodów koronawirus rozprzestrzenił się we Włoszech. Mieszkańcy zignorowali zalecenia rządu i nie zrezygnowali ze spotkań towarzyskich. Teraz kraj ten jest europejskim epicentrum epidemii.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Cały kościół oddany do dezynfekcji. Zarażony koronawirusem ksiądz odprawiał msze
  2. Skoczek narciarski wyjechał na wakacje mimo epidemii. Fani oburzeni, nie pozostawili na nim suchej nici (FOTO)
  3. Nie żyje bliski współpracownik Tadeusza Rydzyka. Wielu Polaków w żałobie, ogromna strata
  4. Ważny apel WHO ws. koronawirusa. Izolacja nie wystarczy, kluczem jest jedna rzecz
  5. Zdradził, do kiedy może potrwać epidemia w Polsce. Smutne
  6. Liść laurowy jest nie tylko jedną z najzdrowszych przypraw świata. Ma też inne super działanie

Źródło: TVN

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News