Sytuacja wygląda coraz gorzej, liczba zachorowań na koronawirusa w Polce szybko rośnie. Najnowsze dane od Ministerstwa

Sytuacja wygląda coraz gorzej, liczba zachorowań na koronawirusa w Polce szybko rośnie. Najnowsze dane od Ministerstwa Źródło: East News ARKADIUSZ ZIOLEK

Polacy nieprzerwanie walczą z epidemią koronawirusa. Niestety, liczba zachorowań stale rośnie i będzie rosła jeszcze przez pewien czas. Najnowsze dane Ministerstwa Zdrowia odbierają mowę.

Nie tylko Polacy, ale cały świat został opanowany przed Covid-19. Zarażonych z każdym dniem przybywa w tysiącach, jednak w Polsce, dzięki szybko podjętym działaniom, liczba nie jest tak wielka, w porównaniu do innych krajów. Mimo to rodacy są zaniepokojeni obecną sytuacją, a by jak najszybciej się z nią uporać wytrwale stosują się do zaleceń ekspertów. Każde nowe informacje o kolejnych zachorowaniach budzą jednak coraz większy strach. Właśnie zaktualizowano dane.

Ministerstwo Zdrowia podało nowe dane o zarażonych koronawirusem. Sytuacja jest coraz gorsza, Polacy są przerażeni 

Niedzielnym porankiem Ministerstwo Zdrowia zaktualizowało wieczorne informacje z dnia poprzedniego dotyczące liczby osób zarażonych koronawirusem. Jeszcze około godziny 9:00 wynosiła ona 547 oraz 5 ofiar śmiertelnych. Wówczas mówiono o 11 nowych przypadkach. Wystarczyła jednak chwila, by liczba diametralnie wzrosła, na chwilę obecną, jak poinformowało Ministerstwo, wynosi ona 16, zatem obecnie w Polsce jest 563 osób zarażonych wirusem., w tym kolejna ofiara śmiertelna.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

-  Mamy 16 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 5 osób z woj. lubelskiego, 4 osób z woj. małopolskiego, 3 osób z woj. dolnośląskiego, 2 osób z woj. podkarpackiego oraz po 1 osobie z woj. pomorskiego i opolskiego. Potwierdzone przypadki dotyczą: 5 osób z woj. lubelskiego, 4 osób z woj. małopolskiego, 3 osób z woj. dolnośląskiego, 2 osób z woj. podkarpackiego oraz po 1 osobie z woj. pomorskiego i opolskiego - czytamy w oficjalnym wpisie Ministerstwa na Twitterze. 

Dzisiaj grzeje: 1. Wiadomo, na co naprawdę umarła 37-latka z Poznania. Opinia lekarzy nie pozostawia wątpliwości

2. Grupa nastolatków celowo kasłała na jedzenie w sklepie. Wszystko zarejestrowały kamery

Należy zaznaczyć, że jedynym skutecznym krokiem w walce z epidemią, który mogą podjąć rodacy, to pozostanie w domach. Tylko ograniczenie kontaktów z innymi ludźmi zmniejszy ilość zachorowań. Ponadto, warto wspomnieć, że niektóre osoby mogą przejść zakażenie koronawirusem skąpo objawowo lub zupełnie bezobjawowo, a mimo to zarażają innych. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Cały kościół oddany do dezynfekcji. Zarażony koronawirusem ksiądz odprawiał msze
  2. Skoczek narciarski wyjechał na wakacje mimo epidemii. Fani oburzeni, nie pozostawili na nim suchej nici
  3. Magda Gessler przekazała fanom smutną prawdę. Chodzi o koronawirusa, nie jest dobrze
  4. TVP przekazało tragiczne informacje. Zmarł kolejny Polak zarażony koronawirusem
  5. Postanowili wziąć ślub mimo koronawirusa. Niewiarygodne sceny w kościele, nagranie powala na kolana

Źródło: twitter

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News