Ministerstwo Zdrowia przekazało ważną wiadomość, dotyczy wszystkich Polaków. Wielu będzie zdumionych

Ministerstwo Zdrowia przekazało ważną wiadomość, dotyczy wszystkich Polaków. Wielu będzie zdumionych Źródło: Pikio.pl

Polacy od wielu tygodni dostosowują się do narzuconych obostrzeń oraz ograniczeń związanych z pojawieniem się nad Wisłą epidemii koronawirusa. Ministerstwo Zdrowia przekazało ważną wiadomość dotyczącą tego tematu i wielu może być zdumionych słowami rzecznika resortu.

Polacy poznali stanowisko Ministerstwa Zdrowia i słysząc wypowiedź rzecznika wiele osób może być zaskoczonych tym stanowiskiem. W mediach wciąż słyszymy, iż pandemia nadal jest sporym problemem na całym świecie i nie należy bagatelizować zagrożenia. Okazuje się, że według resortu nasz kraj jest wyjątkiem na tle innych miejsc dotkniętych epidemią SARS-CoV-2.

Słysząc te słowa Polacy mogą być zaskoczeni

Polacy mimo sporego dyskomfortu oraz konieczności całkowitej zmiany swoich codziennych przyzwyczajeń dostosowali się do obostrzeń oraz nakazów narzuconych przez rządzących. Mają one ograniczyć możliwość przenoszenia się wirusa między obywatelami, jednak po dzisiejszym dziennym raporcie zakażeń pojawiają się pewne wątpliwości co do znoszenia kolejnych zakazów. Ministerstwo Zdrowia przekazało jednocześnie ważną wiadomość.

- Jeżeli weźmiemy pod uwagę, że dzisiaj blisko połowa przypadków to jest Śląsk i cztery ogniska śląskie i zwrócimy uwagę na pozostałe regiony kraju, jeżeli weźmiemy to pod uwagę, to nadal możemy mówić, że w dużej części kraju ta epidemia jest marginalna - powiedział rzecznik resortu Wojciech Andrusiewicz. Stwierdzenie, że przy tak wielu przypadkach zakażeń epidemia ma charakter marginalny może być sporym zaskoczeniem. To jednak nie jedyna zaskakująca teza jaka pojawiła się w tej wypowiedzi.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Polska i Polacy są ewenementem na tle innych państw

- W Polsce w przeciwieństwie do innych państw, nie mamy zakażeń na ulicach, nie mamy transmisji poziomej na ulicach. Mamy transmisje w ogniskach, stąd delikatne poluzowanie w zakresie dystansu społecznego na ulicach jest możliwe - cytuje wypowiedź rzecznika RMF. Okazuje się, że w przypadku wykluczenia ognisk w opinii Ministerstwa Zdrowia Polacy znajdowali się w ogonie statystyk zachorowań. Te słowa mogą zaskakiwać, na świecie wciąż trwa walka z zagrożeniem związanym z koronawirusem.

Dzisiaj grzeje: 1. Właśnie podjęto decyzję ws. zakazów w Polsce. Sporo się zmieni

2.Sieć sklepów wycofuje popularny produkt. Najlepiej od razu się go pozbyć

Konieczna jest społeczna odpowiedzialność

Mimo iż ważna wiadomość mówiąca o tym, iż epidemia w Polsce ma charakter marginalny padła z ust rzecznika resortu zdrowia, nie możemy bagatelizować zagrożenia. Koniecznie musimy dostosować się do niezbędnych środków bezpieczeństwa i zakrywać usta i nos oraz utrzymywać dystans społeczny. Pamiętajmy, że nie chodzi tylko o zdrowie nasze, lecz również osób znajdujących się w bezpośrednim otoczeniu.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Stoch i Kubacki zabrali żony na wspólny wypad. Wiemy, co robili - piękne widoki i świetna zabawa (FOTO)
  2. Jest najlepszy. Nie ma prostszego sernika
  3. Dramat rozgrywał się po cichu, za zamkniętymi drzwiami. Żona Wałęsy wszystko ujawniła
  4. Pozornie zwykła złotówka z czasów PRL jest warta fortunę. Można zarobić na niej nawet 1500 złotych
  5. Tym razem przesadzili? Opublikowano zdjęcia Moniki Jaruzelskiej bez ubrań
  6. Syn Jacka Kurskiego wydał oświadczenie. Odniósł się do zarzutów dotyczących wykorzystywania dziecka

Źródło: RMF24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News