Wiadomość gruchnęła, jak grom z jasnego nieba. Trzynastki będą pomniejszone, Polacy stracą nawet po kilkaset złotych

Wiadomość gruchnęła, jak grom z jasnego nieba. Trzynastki będą pomniejszone, Polacy stracą nawet po kilkaset złotych Źródło: pixabay/gosiak1980

Polacy mogą się obawiać o wypłatę swojego trzynastego świadczenia w roku. Zgodnie z doniesieniami, ustalono, że z powodu strajku "trzynastki" mają zostać obcięte.

Polacy oczekujący na tegoroczne trzynastki, mogą się zdziwić, gdy zobaczą wyciąg z konta. W wyniku strajku, tysiące osób będzie miało obcięte wypłaty. Wycofano się z obietnic z powodu obaw o dopięcie budżetu. 

Polacy stracą na "trzynastkach". Fatalne wieści od samorządów

Powodem zmniejszonych świadczeń ma być strajk generalny nauczycieli. Choć obiecywano, że świadczenia dla strajkujących nie zostaną zmniejszone, doszło do sytuacji, w której budżet może zostać poważnie nadwyrężony. Jak wskazały regionalne izby obrachunkowe, jeśli samorządy nie zdecydują się na obcięcie trzynastej pensji dla nauczycieli, mogą popaść w zadłużenie.

- U nas protest trwał nieco krócej, bo dwa tygodnie, ale po jego zakończeniu organ prowadzący nie wypłacał żadnych rekompensat. Z tego, co mi wiadomo, nasi nauczyciele nie załapali się też na pieniądze z funduszu prowadzonego przez Związek Nauczycielstwa Polskiego. W zależności od stopnia awansu zawodowego nauczyciele mogli stracić na trzynastce od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. U nas takie wyliczenia wykonuje specjalny program, który po prostu nie uwzględnia pensji za okres strajku - opowiadał Jacek Rudnik, dyrektor puławskiej podstawówki.

Nie pomogą nawet obiecane rekompensaty. Nauczyciele są wściekli

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

System odnotowywał także zbyt częste korzystanie ze zwolnień lekarskich, co również było częścią protestu. Miało to znacząco wpłynąć na trzynaste świadczenia emerytalne. Co prawda straty kadry pedagogicznej powinien wyrównać fundusz obywatelski na rzecz nauczycieli, problem w tym, że maksymalna wysokość rekompensaty wynosi 500 zł, a niektórzy nauczycieli stracą znacznie więcej. Represje finansowe okazują się skutecznym "straszakiem" przed kolejnymi strajkami.

Dzisiaj grzeje: 1. Kuchenne rewolucje w obliczu tragicznej śmierci, potem następne ciosy. Magda Gessler nie mogła powstrzymać łez
2. Córka Beaty Ścibakówny i Jana Englerta usłyszała diagnozę od lekarzy. 19-latka: „Wykryto u mnie guzki”

- Brak rekompensat finansowych dla większości protestujących nauczycieli, a teraz jeszcze niższe trzynastki skutecznie zniechęcają środowisko do myślenia o jakichkolwiek formach strajku - powiedział dyrektor Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Kadry Kierowniczej Oświaty, Marek Pleśniar. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Przewlekłe zapalenie trzustki. Objawy i sposoby leczenia
  2. Wielki pech Kamila Stocha. Był o włos od wygranej w kwalifikacjach
  3. Paweł Królikowski zrezygnował. Dziennikarze dotarli do smutnych szczegółów
  4. Zacznie się już za kilka godzin, będzie niebezpiecznie. Specjaliści ostrzegają, niszczycielska siła cyklonu uderzy w Polskę
  5. Robił w lesie paskudne rzeczy. Myślał, że jest sam, ale wszystko nagrała ukryta kamera
  6. Nie w Lidlu i nie w Biedronce. Dziś wygrał 1 sklep, ma najtańsze pączki w Polsce

Źródło: Super-Express

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News