Polacy konferencja prasowa kluczowe decyzje
Pikio.pl
Joanna Szwalikowska - 20 Listopada 2020

Mamy potwierdzenie, w sobotę rząd ogłosi kluczowe decyzje dla wszystkich Polaków. Wiemy co ujawni premier

W mediach społecznościowych pojawiło się ostateczne potwierdzenie. Już jutro wszyscy Polacy poznają kluczowe decyzje w sprawie dalszych kroków w walce z epidemią koronawirusa. Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej ogłosi istotne informacje.

W sobotę 21 października Polacy dowiedzą się, jakie dalsze kroki zostaną podjęte w walce z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Pojawiło się oficjalne potwierdzenie.

Urzędnicy zadzwonią i zapukają do ogromnej grupy Polaków. Czas do końca listopada, grozi kara nawet 5 tys. złUrzędnicy zadzwonią i zapukają do ogromnej grupy Polaków. Czas do końca listopada, grozi kara nawet 5 tys. złCzytaj dalej

W sobotę ogłoszone zostaną kluczowe dla wszystkich Polaków dalsze decyzje rządu

Już w czwartek w mediach pojawiały się pierwsze doniesienia dotyczące tego, iż z końcem tygodnia rząd poinformuje o dalszych planach dotyczących "odmrażania gospodarki". Pojawiły się również spekulacje na temat tego, czy padną również zapowiedzi o luzowaniu obostrzeń.

Według pierwotnych zapowiedzi konferencja miała odbyć się 20 listopada w piątek. Tak się jednak nie stało, a w mediach społecznościowych pojawiło się potwierdzenie rzecznika rządu - konferencja odbędzie się w sobotę 21 listopada.

- W sobotę przed południem odbędzie konferencja prasowa premiera @MorawieckiM. Zostaną na niej przedstawione kompleksowe, długofalowe zasady dalszych etapów bezpieczeństwa w walce z COVID-19 - informował rzecznik rządu na Twitterze. Na ten moment nie wiadomo jednak, o której godzinie możemy spodziewać się konferencji, według zapowiedzi rzecznika będą to godziny przedpołudniowe. Nieoficjalne informacje wskazują na godzinę 10:30, jednak nie zostało to do tej pory potwierdzone.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

Czy istnieją szanse na to, że rząd zdecyduje się na luzowanie obostrzeń wcześniej niż przed 29 listopada? W piątek minister zdrowia Adam Niedzielski zapewnił, iż rząd nie planuje wprowadzania zmian w terminie panujących obecnie obostrzeń oraz rygorów. Zgodnie z rozporządzeniem, mają one pozostać obowiązujące do 29 listopada. Z pewnością jednak premier ujawni, jakie długofalowe zasady zostaną wprowadzone.

Słowa szefa resortu wskazują na to, iż w sobotę możemy spodziewać się planu na dalszą walkę z epidemią, które zaczną obowiązywać po wygaśnięciu obecnego rozporządzenia. W sobotę wszyscy Polacy prawdopodobnie dowiedzą się, jakie rygory czekają nas w czasie poprzedzającym święta Bożego Narodzenia. Nowy plan, którego szczegóły poznamy jutro, ma obowiązywać aż do połowy stycznia. Jak informują krajowe media, dzięki takiej długiej taktyce mamy uniknąć takich sytuacji, jak na przykład tej miała miejsce przed 1 listopada, gdy decyzja o zamknięciu cmentarzy została ujawniona na kilka godzin przed wejściem w życie.

W rozmowie z "Super Expressem" minister zdrowia przyznał, że ryzyko narodowej kwarantanny nadal jest dość wysokie. Jego zdaniem, nie ma szans, iż obostrzenia zostaną poluzowane, a Boże Narodzenie, podobnie jak święta Wielkanocne, będziemy musieli spędzić tylko w gronie najbliższej rodziny.

Dzisiaj grzeje:

  1. Ważny komunikat Ministerstwa Zdrowia, niebezpieczeństwo jest ogromne. Dotyczy ponad 8 mln Polaków
  2. Z ostatniej chwili: Niedzielski przekazał, kiedy uczniowie będą mogli prawdopodobnie wrócić do szkół. Wszystkie mamy czekały na wiadomość
  3. Nie żyje polityk partii rządzącej. Dramatyczne wieści obiegły Polskę

- Jako minister zdrowia, który odpowiada za zabezpieczenie zdrowia Polaków, będę rekomendował, abyśmy spędzili święta w domach z najbliższą rodziną, ale bez dalszych znajomych. Okres wakacji i przykład czeski szybko zdejmowanych obostrzeń dały nam nauczkę, że zbyt szybkie 'luzowanie' przekłada się na wysoką liczbę chorych - mówił Niedzielski.

- Nawet jeśli liczba zachorowań wkrótce się zmniejszy, zniesienie obostrzeń byłoby przedwczesne. Niestety, te święta Bożego Narodzenia będą przypominały tegoroczną Wielkanoc, którą świętowaliśmy w gronie najbliższych - dodał szef resortu.

Zobacz także w naszych serwisach:

  1. Z ostatniej chwili: Szef GIS podał się do dymisji. W oświadczeniu zdradził powód swojej decyzji
  2. Suczka urodziła się jako mieszanka golden retrievera i jamnika. Najsłodsza rzecz, jaką dziś zobaczycie
  3. Właśnie padła wiadomość dot. tegorocznej kolędy. Wielu wiernych jest oszołomionych decyzjami
  4. Świerzyński najpierw miał dziecko z 16-latką, potem porwali mu syna. Młody chłopak mógł umrzeć
  5. Otworzyli testament Gulbinowicza. Niewiarygodne, co stanie się z częścią jego majątku
  6. Jadasz kebaby? Poznasz porażającą prawdę o produkcji mięsa do nich i przejdzie ci ochota
  7. Jesz wigilijnego karpia? Jeden powód sprawił, że będzie ich w tym roku mniej

Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: PAP, Wirtualna Polska, Super Express

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News