"Łzy cisną się do oczu". Ludzie nie dowierzają w to co się stało z Dawidkiem

"Łzy cisną się do oczu". Ludzie nie dowierzają w to co się stało z Dawidkiem Źródło: Policja

Polacy żyli przez ostatnie dziesięć dni poszukiwaniami 5-letniego Dawida Żukowskiego. Ogromna część z nich szczere wierzyła, że finał poszukiwań będzie mimo wszystko szczęśliwy. W sobotę 20 lipca po godzinie 16, policja podała jednak bardzo smutne informacje o odnalezieniu ciała chłopca. Internauci nie dowierzają w to co się stało z Dawidkiem.

Polacy od ubiegłego tygodnia śledzili poczynania policji, która robiła wszystko co w jej mocy by odnaleźć Dawida Żukowskiego. Chłopiec został porwany przez swojego ojca, Pawła Ż., który tego samego dnia popełnił samobójstwo rzucając się pod pociąg. 

Polacy do końca wierzyli

Polacy, którzy od początku śledzili wydarzenia związane z zaginięciem 5-letniego chłopca z Grodziska Mazowieckiego, do końca wierzyli w to, że służbom uda się odnaleźć Dawida całego i zdrowego. Intensywne poszukiwania - szybko ogłoszone największymi w historii naszego kraju - trwały aż dziesięć dni, a ich finał zdruzgotał wszystkich. Ciało chłopca zostało odnalezione w okolicach jednego ze zbiorników wodnych, jednak policja do tej pory nie ujawnia wszystkich szczegółów akcji. 

Do ostatniej chwili większość Polaków nie przyjmowała do wiadomości, że Dawidek zostanie odnaleziony martwy. 

 - Wierzę, że to dziecko żyje. Gdzieś jest. Tylko pytanie gdzie - powiedziała w rozmowie z mediami jedna z mieszkanek Grodziska Mazowieckiego, która zorganizowała zbiórkę pieniędzy oraz poszukiwania małego chłopca.

Natychmiast po przedostaniu się tej informacji do największych mediów w Polsce i potwierdzeniu ich przez służby uczestniczące w poszukiwaniach, ludzie zaczęli wyrażać swój wielki smutek finałem akcji w bardzo poruszający sposób.

 - Łzy cisną się do oczu nie myślałam, że tak zakończą poszukiwania - napisała pani Maria. 

 - Serce pęka z bólu, śpij słodko Dawidku - napisała na jednym z portali społecznościowych internautka.

 - Wielki dramat, serce pęka, nadzieja była w ludziach. Spoczywaj w pokoju aniołku - wtóruje jej inna z komentujących kobiet. 

 - Tragedia. Biedne dziecko. Całe życie miał przed sobą. Płakać się chce. Wyrazy współczucia dla rodziny - piszą inni.  

Politycy komentują finał sprawy

W podobnym tonie wypowiadali się politycy, w tym głównie minister spraw wewnętrznych i administracji, Elżbieta Witek, która na Twitterze opublikowała specjalne oświadczenie w sprawie.

 - Policja z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością odnalazła dzis ciało małego Dawida. Rodzinie chłopca składam wyrazy współczucia. Dziękuję służbom zaangażowanym w prowadzenie tak szeroko zakrojonych poszukiwań. Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w te działania - napisała szefowa resortu spraw wewnętrznych. 

Również policja złożyła kondolencje i wyrazy współczucia rodzinie tragicznie zmarłego chłopca. 

 - Policjanci uczestniczący w poszukiwaniach małego Dawida na trasie pomiędzy Warszawą a Grodziskiem Mazowieckim odnaleźli ciało dziecka. Rodzinie Dawida składamy szczere, przepełnione bólem wyrazy współczucia - mogliśmy przeczytać na oficjalnym profilu Policja Warszawa. 

 - Policjanci cały czas konsekwentnie od momentu zgłoszenia zaginięcia prowadzili poszukiwania, których nie przerywano. Dzisiaj policjanci odnaleźli ciało. Wyrazy współczucia dla rodziny i bliskich. Podziękowania dla wszystkich osób nas wspierających i służb współpracujących z nami - napisano z kolei na profilu Polskiej Policji.  

  1. 24-latka zarabia rocznie 200 tysięcy złotych. To, co robi ze swoimi klientami jest tak szokujące, że niewielu miałoby odwagę tego spróbować
  2. Nie żyje Robert. Kochały go tysiące w Polsce i na świecie. Robił zawrotną karierę. Nagła śmierć WSTRZĄSNĘŁA wszystkimi
  3. Śledził żonę, żeby jej pomóc. Potajemnie odkrył prawdę, teraz powinien z wdzięczności nosić ją na rękach
  4. Psycholog powiedziała co teraz czeka mamę Dawidka. Ściska za gardło
  5. Dlaczego policja nie mówi o stuprocentowej pewności ws. znalezienia Dawidka? Ekspert wyjawił niezwykle przykre powody
  6. Ciało Dawida nie znajdowało się w zbiorniku wodnym? Doniesienia reportera, który był na miejscu obiegają media
     

Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu