Pilne ostrzeżenia pierwszego stopnia dla aż 11 województw. Polacy muszą uważać

Pilne ostrzeżenia pierwszego stopnia dla aż 11 województw. Polacy muszą uważać Źródło: pikio.pl

Polacy powinni w najbliższych dniach zachować szczególną ostrożność, wydano oficjalne ostrzeżenie pierwszego stopnia dla wielu województw w kraju. Może być bardzo niebezpiecznie.

Polacy powinni bardzo uważać, wydano oficjalne ostrzeżenie pierwszego stopnia dla 11 województw. Sytuacja na terenie kraju w najbliższych dniach może być bardzo niebezpieczna, specjaliści przestrzegają wszystkich mieszkańców, by zachować szczególną ostrożność i zdrowy rozsądek.

Polacy powinni zachować ostrożność w najbliższych dniach

Specjaliści z Państwowego Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali specjalne ostrzeżenie pierwszego stopnia dla mieszkańców aż 11 województw. Wszystko z powodu arktycznego powietrza, które już w piątek wieczorem napłynie nad Polskę znad Skandynawii i Rosji. W całym kraju ma nastąpić gwałtowny spadek temperatur, który spowoduje szereg konsekwencji pogodowych, mogących stanowić niebezpieczeństwo dla mieszkańców zagrożonych terenów.

Już do dzisiejszego wieczora, niemal przez cały weekend Polacy mogą spodziewać się szeregu zagrożeń, wynikających z gwałtownej zmiany warunków pogodowych. IMGW ostrzega przed ostrymi przymrozkami, szczególnie w nocy oraz opadami śniegu, miejscami bardzo intensywnymi. Lokalnie warstwa białego puchu może osiągać nawet do 20 centymetrów.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia częściowe dla północnych województw: zachodniopomorskiego, kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego, warmińsko-mazurskiego oraz całkowite dla pomorskiego. Pogorszenia pogody mogą spodziewać się również mieszkańcy południa Polski, częściowe ostrzeżenie dotyczy województw: dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

IMGW ostrzega Polaków, warunki pogodowe w weekend ulegną nagłemu pogorszeniu

Specjaliści przewidują, że temperatura powinna zacząć wzrastać od niedzieli, jednak do tego czasu zalecają zachowanie szczególnej ostrożności, szczególnie podczas poruszania się po drogach. Przymrozki mogą stanowić ogromne niebezpieczeństwo dla nieprzygotowanych kierowców oraz tych, którzy nie dostosują prędkości jazdy do panujących warunków pogodowych.

Dzisiaj grzeje: 1. Ministerstwo Zdrowia właśnie poinformowało o kolejnych przypadkach koronawirusa w Polsce. Chorych coraz więcej
2. Kto najciężej choruje na koronawirusa? Jest najnowszy raport, prawda jest bardzo smutna

Ostrzeżenie pierwszego stopnia jest najniższe w skali, ale nie należy go ignorować. Wydawane jest, gdy występują niebezpieczne zjawiska meteorologiczne, które mogą spowodować szkody materialne oraz zagrożenie życia i zdrowia człowieka. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zaleca szczególną ostrożność w ciągu najbliższych dni i śledzenie oficjalnych komunikatów pogodowych.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kto najczęściej choruje przez koronawirusa? Opublikowano najnowszy raport
  2. Hertha Berlin podała wyniki testów na wirusa. Co z Krzysztofem Piątkiem?
  3. Do TVP przyciągał setki tysięcy widzów. Rodzina poinformowała o jego śmierci, z całej Polski napływają kondolencje
  4. Smutna wiadomość dla setek tysięcy fanów. Beata Tyszkiewicz nie pozostawiła wątpliwości
  5. Ważne zmiany w ZUS. Andrzej Duda przekazał najważniejszą wiadomość dla milionów Polaków
  6. Bada od 40 lat koronawirusy, wyciekł jego prywatny list. Twierdzi, że wie czym niwelować wirusa

źródło: Radio Zet

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News