Oszacowano, ile w Polsce będzie zarażonych. Liczby mogą niektórych przerażać

Oszacowano, ile w Polsce będzie zarażonych. Liczby mogą niektórych przerażać Źródło: youtube.com Onet News

Polacy robią co mogą, by uniknąć zarażenia koronawirusem. Mimo zaangażowania wszystkich z dnia na dzień chorych przybywa. Rząd podał prognozowaną liczbę zarażonych, jakiej możemy się spodziewać.

Polacy coraz bardziej martwią się obecną sytuacją na świecie. Choć wszyscy liczyli, że najgorsze ominie Polskę, szybciej, niż ktokolwiek się spodziewał wirus dotarł również do naszego kraju i błyskawicznie zaczął zbierać żniwa. Na ten moment liczba chorych przekroczyła 300 zainfekowanych osób, jednak należy wspomnieć, że wielu wciąż czeka na wynik badania, zatem liczba ta będzie rosła z każdym dniem. Ilu zarażonych ostatecznie możemy się spodziewać? 

Polacy nie uchronią się przed koronawirusem? Szacowana liczba chorych może niektórych przerażać

Rząd nieustannie walczy z epidemią koronawirusa. Szybciej niż w innych krajach zamknięto placówki edukacyjne i wszystkie miejsca rekreacyjne, takie jak: kina, restauracje i bary. Ograniczono również możliwości podróżowania między krajami. Premier Mateusz Morawiecki wprost przyznał, że tak restrykcyjne działania bez dwóch zdań są efektywne i pozwalają ekspertom ograniczyć ilość kolejnych zarażeń. Jednocześnie nie oznacza to, że teraz będzie już tylko lepiej. Niestety, premier określił ilość zachorowań, jakiej możemy się spodziewać. Może to być nawet kilka tysięcy. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Mamy mniej przypadków niż wiele innych państw. (...) Niestety, sądzę, że szczyt jest dopiero przed nami i że będziemy mieli kilka tysięcy przypadków, jeśli nie więcej - przyznał premier Mateusz Morawiecki, dodając, że kraj został w pewien sposób zamrożony, co choć daje pozytywne skutki w walce z koronawirusem, tragicznie przekłada się na gospodarkę. 

Trudny czas dla wszystkich 

Premier nie ukrywa, że walka z koronawirusem, a dokładniej zamknięcie lokali rekreacyjnych, niesie za sobą olbrzymie straty w gospodarce. Z bólem przyznał, że dla gospodarki oznacza to prawdziwe trzęsienie ziemi, jednocześnie dodając, że nie traci nadziei na szybki powrót do płynności dostaw, gdy sytuacja kraju unormuje się. 

Dzisiaj grzeje: 1. Pękła kolejna bariera. Ministerstwo Zdrowia informuje o kolejnych zakażeniach koronawirusem

2. Zdradzała swojego męża. Przez nią i jej kochanka 2,5 tysiąca osób jest na kwarantannie z powodu koronawirusa

- To prawdziwe trzęsienie ziemi dla naszej gospodarki. (...) Można mówić o zamrożeniu, co bardzo negatywnie wpływa na naszą gospodarkę - dodał premier.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kto najczęściej choruje przez koronawirusa? Opublikowano najnowszy raport
  2. Hertha Berlin podała wyniki testów na wirusa. Co z Krzysztofem Piątkiem?
  3. Jest oficjalne stanowisko papieża Franciszka ws. obchodów Wielkanocy. Wierni przecierają oczy ze zdumienia
  4. 10 tysięcy zarażonych Polaków w kilkanaście dni. Prognoza ministerstwa zdrowia jest niepokojąca
  5. Fatalne wiadomości dla widzów TVN. Radykalne zmiany, koniec stacji jaką znamy
  6. Bada od 40 lat koronawirusy, wyciekł jego prywatny list. Twierdzi, że wie czym niwelować wirusa

Źródło: rp

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News