Wielu Polaków w żałobie. Nie żyje Stanisław Lorenc

Wielu Polaków w żałobie. Nie żyje Stanisław Lorenc Źródło: unsplash

Polacy wciąż nie mogą w to uwierzyć. Żałoba spadła na nich zupełnie niespodziewanie. Media donoszą, że odeszła wybitna osobistość polskich kręgów naukowych. To wielka strata.

Polacy pogrążyli się głębokim żalu, gdy dotarły do nich wyjątkowo smutne informacje. Nikt nie spodziewał się, że przyjdzie im tak nagle pożegnać wybitnego człowieka. Ciężko pogodzić się z jego śmiercią. 

Nie żyje Stanisław Lorenc. Polacy w żałobie 

Jak donoszą media, 19 stycznia tego roku zmarł rektor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, prof. dr hab. Stanisław Lorenc. Odejście tak niezwykłego człowieka to ogromna strata dla świata nauki, w którym tak wiele zrobił. Przypomnijmy, że był nie tylko rektorem w latach 2002-2008, ale również geologiem, badaczem dna oceanicznego oraz inicjatorem polskich badań związanych ze zjawiskiem tsunami. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Ponadto kontynuował dzieło poprzedników w rozbudowie UAM w Poznaniu, a także w Słubicach, Gnieźnie, Kaliszu i Pile. Dzięki Jego staraniom Sejm RP przyjął ustawę „O ustanowieniu Programu Wieloletniego «Uniwersytet im. Adama Mickiewicza 2004-2011»”, która zapewniła finansowanie inwestycji UAM. Za Jego kadencji Uniwersytet rozwinął się, zyskał więcej przestrzeni. Stanisław Lorenc robił wszystko, by pozyskać dla niego jak najwięcej środków na rozbudowę i nową lokalizację. 

Dzisiaj grzeje: 1. Pierwsza osoba z Europy walczy o życie. Turysta zaraził się śmiertelnie groźnym wirusem z Chin

2. Najpierw pobicie, teraz tragiczna śmierć. Gwiazda disco polo straciła dziecko, przeżyła piekło przed laty

Jego zaangażowanie, ale przede wszystkim wiedza w wielu dziedzinach, były inspiracją dla innych. Nie w sposób przy tym nie wspomnieć, że w połowie okresu jego rządów odnotowano rekordową liczbę studentów UAM, wynoszącą 55 tysięcy. Dotychczas nie pojawiło się zbyt wiele szczegółów na temat jego śmierci, dlatego nie jest pewne, czy doprowadziły do niej problemy zdrowotne. Nie podano również więcej informacji na temat planowanego pogrzebu, jednak te mają pojawić się już niebawem. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Danuta Holecka wolałaby zapomnieć o nagraniu sprzed lat. Jej dziecko potrzebowało pomocy
  2. PILNE: Protest skarbówki może sparaliżować całe państwo. Przygotuj się na problemy ze złożeniem PIT-u
  3. Musisz w tym roku rozliczyć PIT? Mało kto wie o wielkiej zmianie, dotyczy każdego podatnika
  4. Dręczył małą Madzię do samej śmierci. Teraz spotkał go bardzo przykry los
  5. Fani "M jak miłość" we łzach, nie byli przygotowani na tego typu obrót spraw. Samobójstwo uwielbianej bohaterki

Źródło: uniwersyteckie 

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News