Polacy dostają identyczną wiadomość, znamy treść. Są w niebezpieczeństwie, pod żadnym pozorem nie wolno odpowiadać

Polacy dostają identyczną wiadomość, znamy treść. Są w niebezpieczeństwie, pod żadnym pozorem nie wolno odpowiadać Źródło: pikio.pl

Polacy otrzymują taką samą wiadomość. Poznaliśmy jej treść, pod żadnym pozorem nie wolno na nią reagować ani odowiadać. W ten sposób możemy się narazić na ogromne niebezpieczeństwo. Eksperci przechwycili falę niebezpiecznych maili. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak wiele może stracić.

Polacy masowo otrzymują identyczną wiadomość o podejrzanej treści. Jej adresaci są w niebezpieczeństwie. Choć treść wygląda przekonująco nie można dać się zwieść i odpowiedzieć. Nie powinniśmy lekceważyć takiego zagrożenia. Kolejna fala przestępstw w sieci uderza z dużą siłą. Złodzieje usiłują wyłudzić od użytkowników pewnego znanego serwisu streamingowego dane ich kart kredytowych. 

Polacy masowo otrzymują pewną wiadomość, wiele osób nie zdaje sobie sprawy, w jak dużym jest niebezpieczeństwie

Eksperci z laboratorium antywirusowego EST zdołali przechwycić falę wiadomości mailowych, która zalewa użytkowników popularnego serwisu streamingowego. Autor wiadomości usiłuje podszyć się pod Netflix, by wyłudzić od jego użytkowników dane z ich kart kredytowych i nie tylko. Polacy znajdują się w dużym niebezpieczeństwie, należy zachować szczególną ostrożność.

Wiadomości podszywające się pod serwis Netflix informują użytkowników o rzekomym wygaśnięciu hasła w serwisie. W wiadomości pojawia się również rekomendacja odnośnie odświeżenia hasła poprzez zalogowanie się za pomocą odnośnika zamieszczonego w mailu. Kliknięcie w link pozwala na przeniesienie do strony łudząco przypominającej stronę logowania do serwisu Netflix.

Główny cel pułapki to przede wszystkim kradzież danych kart kredytowych użytkowników platformy. Na temat samej wiadomości wypowiedział się Kamil Sadkowski z firmy antywirusowej ESET. Jak mówi mężczyzna, sam mail jest wykonany dość nieudolnie i prawdopodobnie większość osób nie da się nabrać, natomiast strona do logowania zdaje się być już przekonywująca. Podejrzenia może wzbudzić jedynie dziwny adres WWW.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

- Netflix jest jedną z popularniejszych platform streamingowych w Polsce i na całym świecie. Nic dziwnego, że cyberprzestępcy na cel swojego ataku wybrali użytkowników tej platformy - im większy zbiór potencjalnych ofiar, tym większe prawdopodobieństwo, że któryś z internautów wpadnie w pułapkę - mówił Kamil Sadkowski.

Dzisiaj grzeje: 1. Była żona Jacka Kurskiego przerwała milczenie. Ujawniła ostre kulisy ich rozwodu

2. Media donoszą o możliwej dymisji Szumowskiego. Minister Zdrowia komentuje

Internauci, którzy dadzą się wpędzić w pułapkę, prawdopodobnie nie stracą jedynie pieniędzy ze swojej karty. Bardzo prawdopodobne, że ich dane logowania trafią do złodziei oraz zostaną później wykorzystane np. do przechwycenia konta na Facebooku Pamiętajmy, by nie ustawiać we wszystkich serwisach, z jakich korzystamy takiego samego hasła. To pozwoli na ochronę przed atakami cyberprzestępców. Nawet jeśli złodzieje przechwycą jedne dane, wciąż nie będą znali pozostałych.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Tragedia na drodze. Nie żyje trzech młodych sportowców. Mieli zaledwie 20 lat, policja bada przyczyny wypadku
  2. Hitowe odkrycie, kotlety schabowe z niebywałą niespodzianką. Lepszych nie jadłeś
  3. Od września wielka zmiana w szkołach, Ministerstwo potwierdziło. Nikt się nie spodziewał, rodzice łapią się za głowy
  4. Polacy dostają identyczną wiadomość, znamy treść. Są w niebezpieczeństwie, pod żadnym pozorem nie wolno odpowiadać
  5. Kulisy ślubu Jacka Kurskiego wyciekły do mediów. W pewnym momencie wszyscy zamilkli, gdy pojawiła się jedna osoba
  6. Dramat w mazowieckim. Kobieta przedarła się przez ogień, żeby ratować swoje dzieci, nie wszyscy przeżyli

Źródło: interia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News