Podano najnowsze dane nt. koronawirusa w Polsce. Nie jest dobrze, liczba chorych szybko wzrasta

Podano najnowsze dane nt. koronawirusa w Polsce. Nie jest dobrze, liczba chorych szybko wzrasta Źródło: pikio

Polacy mogą czuć się poważnie zaniepokojeni. Ministerstwo Zdrowia podało nową, szokującą liczbę potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem.

Polacy z uwagą śledzą kolejne potwierdzone przypadki zachorowań na koronawirusa. Ministerstwo Zdrowia 3 razy dziennie podaje nowe dane na Twitterze, tym razem liczba zaskoczyła wszystkich.

Polacy dowiedzieli się o nowych przypadkach

Ministerstwo Zdrowia w godzinach porannych poinformowało o 18 nowych potwierdzonych przypadkach zakażenia SARS-Cov-2. Niedługo potem pojawił się kolejny wpis, gdzie była mowa o 20 nowych zakażonych. Trzeci raport na Twitterze zszokował wszystkich, liczba rośnie w zastraszającym tempie.

- Mamy 32 nowe przypadki zakażenia #koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 16 osób z woj. mazowieckiego, 6 osób z woj. śląskiego, 5 osób z woj. lubuskiego i po 1 osobie z woj. wielkopolskiego, podkarpackiego, małopolskiego, zachodniopomorskiego i dolnośląskiego. Z uwagi na powtórzone badania w Białymstoku i Wałbrzychu, które okazały się ujemne, jedna osoba z Białegostoku i jedna z Wałbrzycha zostają wyłączone z dotychczasowych potwierdzonych wyników - przekazało Ministerstwo Zdrowia na Twitterze. Mamy w sumie 355 zakażonych oraz 5 zgonów.

Ogromny przyrost dobowy nie zapowiada niczego dobrego

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Liczby pokazują, że w ciągu doby przybyło 70 potwierdzonych przypadków. Najwięcej zakażonych osób znajduje się w województwach dolnośląskim, łódzkim oraz mazowieckim. Minister Zdrowia Łukasz Szumowski kilka dni temu wspominał, że wirus dopiero zaczyna zbierać swoje żniwo w naszym kraju i apeluje o zachowanie jeszcze większej higieny i ostrożności. Według niego za kilka dni liczba zachorowań może wzrosnąć do 1000, musimy być przygotowani na wszystko.

Dzisiaj grzeje: 1. Pękła kolejna bariera. Ministerstwo Zdrowia informuje o kolejnych zakażeniach koronawirusem
2. Tragiczne zdjęcia z Włoch. Wojsko ciężarówkami wywozi trumny z ciałami, kostnice nie mają miejsca

Ministerstwo Zdrowia podało również dzienny bilans odnośnie zakażonych. Mamy 355 potwierdzonych przypadków, 5 osób zmarło, 871 osób jest hospitalizowanych, 28440 objętych jest kwarantanną, 48324 obywateli zgłosiło się do kwarantanny po powrocie do kraju, a 48660 osób jest objętych nadzorem epidemiologicznym. Rano dowiedzieliśmy się także, że w sumie przebadano 11196 próbek.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Jego żona walczy o życie. W obliczu pandemii wystosował ważny apel
  2. Nie żyje kultowa postać polskiej piłki nożnej. Kibice nie mogą powstrzymać łez, wielka strata
  3. Wiadomo, kim była i na co chorowała zmarła na koronawirusa 27-latka. Wstrząsające doniesienia
  4. Pilne poszukiwania, poważne niebezpieczeństwo. Sanepid wystosował ważny komunikat do Polaków
  5. Dzwoni nieznany numer i słyszysz cztery słowa? Natychmiast się rozłącz, grozi ci ogromne niebezpieczeństwo
  6. Bada od 40 lat koronawirusy, wyciekł jego prywatny list. Twierdzi, że wie czym niwelować wirusa

Źródło: Twitter

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News