34 Polaków wybrało się na wymarzone wczasy za granicą. Niestety w hotelu wybuchł pożar

34 Polaków wybrało się na wymarzone wczasy za granicą. Niestety w hotelu wybuchł pożar Źródło: Twitter/bharianarmy

Polacy, gdy planowali wycieczkę do Malezji, oczekiwali, że uda im się po prostu odpocząć i skorzystać z pięknych okoliczności przyrody. Skończyło się jednak tragicznie - wielkim pożarem luksusowego hotelu, w którym byli zakwaterowani.

Polacy, którzy zdecydowali się spędzić urlop w luksusowym, malezyjskim hotelu Berjaya Tioman na wyspie Tioman w Malezji, nie mieli szczęścia. Nie było im dane cieszyć się błogim wypoczynkiem. Z pewnością nikt nie spodziewał się, że urlop może mieć tak tragiczny finisz - piękny, drewniany ośrodek momentalnie stanął w płomieniach.

Polacy ewakuowani z płonącego hotelu na malezyjskiej wyspie

Czterogwiazdkowy ośrodek na urokliwiej wyspie Tioman wydawał się idealnym miejscem na wypoczynek. Zarezerwowany był w całości dla zagranicznych gości. Nic nie zapowiadało tragedii, ale w środę nad ranem lokalnego czasu, luksusowy kurort zamienił się w piekło.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Płomienie szybko ogarnęły drewnianą konstrukcję budynku. Drewno to główny budulec tradycyjnej, malezyjskiej architektury, a ośrodek miał być utrzymany właśnie w takim stylu. Czyniło go to o wiele atrakcyjniejszym dla turystów, ale też bardzo łatwopalnym.

Według doniesień medialnych przyczyną pożaru miał być wybuch butli z gazem. Ze względu na wyżej wspomnianą drewnianą, konstrukcję budynku, ogień rozprzestrzeniał się w morderczym tempie i nie dał straży pożarnej szansy na ocalenie kurortu. Nad budynkiem już po kilku chwilach wznosiły się kłęby dymu, zaczął płonąć dach, a potem ogniem zajęło się całe wnętrze luksusowego kurortu. 

Rainbow Tours informuje, że nikomu nic się nie stało

Odpowiedzialne za organizację tej wyprawy było biuro podróży Rainbow Tours. Z ich doniesień wynika, że na szczęście turystom nic się nie stało i zostali natychmiastowo przeniesieni do innego hotelu. Organizator wycieczki zapewniał też, że udało się uratować cały dobytek podróżujących. Ostatnie dwa dni swojego pobytu w Malezji spędzą w innym, czterogwiazdkowym hotelu.

Dzisiaj grzeje: 1. Dramat polskiej piosenkarki. Jej kochanek popełnił samobójstwo, znaleziono go w wannie z workiem foliowym na głowie
2. Rusin nagle zaatakowała Gessler na żywo w DDTVN. Kraśko od razu zareagował. "Ja bym tego na głos nie mówił"

Kolejnym przystankiem Polaków na drodze do domu ma być Singapur. Tam popłyną promem, aby wreszcie przesiąść się w samolot, który przetransportuje ich na teren Polski.

Można tylko się domyślać, że mimo wszystko musiało to być dla nich niesamowicie traumatyczne doświadczenie i że wakacje w raju na długo pozostaną w ich pamięci jako moment, w którym otarli się o śmierć.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Potrzebujesz gotówki? Jest bardzo prosty sposób nawet na killka tysięcy złotych
  2. Wyłudzają miliony z 500 plus. Rekordzistka zgarnęła z programu drugą pensję
  3. Ojciec usłyszał dziwny dźwięk z pokoju dziecka. Gdy wszedł do środka, zamurowało go. Wszystko nagrał
  4. Nie żyje legendarna dziennikarka. Przegrała walkę z nowotworem
  5. TVN: Koszmarne skutki dzisiejszej ulewy. Dwie osoby ranne, setki powalonych drzew
  6. Dwa wypadki autokarów w Polsce. Oba były pełne małych dzieci

źródło: super express

Następny artykuł