Polacy spis powszechny
Pxhere
Joanna Szwalikowska - 18 Lipca 2020

Niebawem zapukają do drzwi milionów Polaków i zadadzą pytania. Lepiej być przygotowanym

Polacy niebawem mogą się spodziewać osobistych wizyt i wielu pytań dotyczących aktualnej sytuacji życiowej. Wszystko w ramach wielkiego spisu powszechnego Polaków. Każdy będzie zobowiązany, by odpowiedzieć na zadane pytania. Unikanie ich może skończyć się nałożeniem kary.

W 2020 roku przepytani zostaną rolnicy, a w 2021 wszyscy pozostali Polacy. Powszechny spis, czyli odpytywanie ze wszystkich podstawowych kwestii rozpocznie się lada moment. W tym roku czeka to rolników, w przyszłym już każdy Polak będzie musiał "wyspowiadać się" ze swojej sytuacji życiowej.

Polacy lada moment mogą się spodziewać wizyt urzędników i przepytywania z ich sytuacji życiowej

Już 1 września rusza wielka akcja Powszechnego Spisu Rolnego 2020. Obejmie ona 1,4 miliona gospodarstw na terenie całego kraju. Każdy będzie musiał zdać sprawozdanie ze swojej sytuacji życiowej, ponieważ odpowiedź na pytania jest obowiązkowa. Akcja potrwa trzy miesiące. W przyszłym roku taki spis czeka już wszystkich Polaków w ramach spisu powszechnego.

Andrzej Strzelecki - tuż przed śmierciąUjawniono, co Andrzej Strzelecki zrobił tuż przed śmiercią. Trudno powstrzymać wzruszenieCzytaj dalej

Na początku trzeba będzie podać podstawowe dane, takie jak imię, nazwisko, data urodzenia numer PESEL, adres zamieszkania itp. Później rolnicy będą zobowiązani opowiedzieć o produktach sprzedawanych w gospodarstwie, strukturze dochodów czy posiadanych zwierzętach. Wykaz pytań obejmuje 4 strony i dotyczy praktycznie każdego aspektu działalności rolniczej.

W 2021 roku na pytanie o sytuację życiową będą musieli odpowiedzieć już wszyscy pozostali Polacy w ramach spisu powszechnego. Są one organizowane co dekadę przez Główny Urząd Statystyczny. Wielkie przepytywanie obywateli organizowane jest po to, by zebrać dane statystyczne, oczywiście zostaną one zanonimizowane.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

zakaz kara Polacy mandatMało kto wie o obowiązującym zakazie. Jeśli zostanie złamany, trzeba zapłacić ogromne pieniądzeCzytaj dalej

Na podstawie spisu powszechnego Ministerstwo Zdrowia ustala na przykład liczbę lekarzy, która powinna być w danym regionie. Każdy jest zobowiązany do udzielenia odpowiedzi na pytania - unikanie tego obowiązku wiąże się z karą grzywny, która może wynieść od kilkudziesięciu do 5 tysięcy złotych.

Dzisiaj grzeje:

1. Nie żyje aktorka seriali na TVP i TVN. Wiadomość gruchnęła nagle, smutne

2. Pilne ostrzeżenie Łukasza Szumowskiego. Nie chodzi o koronawirusa

Istnieją trzy metody udziału w spisie - pierwszą z nich zrobienie tego za pomocą specjalnej strony internetowej, o której w najbliższych tygodniach poinformuje Telewizja Polska oraz Polskie Radio. Drugą metodą jest wywiad telefoniczny, który przeprowadzi osoba zatrudniona i przygotowana do przeprowadzenia spisu. Trzecia metoda to wywiad twarzą w twarz z urzędnikiem, który zawita do naszych domów. Gdy rachmistrz zapuka do drzwi, nie będziemy mieli już możliwości odmówienia udzielenia odpowiedzi.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Justyna Żyła odpowiedziała na mocny wpis męża. Szybko usunęła swoją wiadomość, ale w internecie nic nie ginie
  2. Lewandowska gotuje rosół w bardzo nietypowy sposób. Nie dodaje do niego makaronu, woli nieprawdopodobnie zdrowy składnik
  3. Dramat rodzinny Piotrka Żyły. Wszyscy byli w błędzie?
  4. Sejm już zdecydował. Jeszcze jedna grupa dostanie dodatkowe pieniądze, nikt się nie spodziewał
  5. Przyjaciółka Michała Szpaka się wygadała. Zdradziła intymny szczegół, wcześniej nikt nie miał pojęcia
  6. Piotr Żyła nie wytrzymał. Emocje sięgnęły zenitu, wystosował do byłej żony komunikat, który wbija w ziemię, będzie odwet?

Serial "Przyjaciółki" został na razie zawieszony z racji, iż wykryto koronawirusa wśród osoby pracującej na planieGwiazda „Przyjaciółek” przerwała milczenie. Zdradziła, co się dzieje na planie, fani nie mieli pojęciaCzytaj dalej

Źródło: Onet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News