Polacy niczego nie byli świadomi, duże zmiany dla tysięcy kierowców. Prezydent już podpisał ustawę

Polacy niczego nie byli świadomi, duże zmiany dla tysięcy kierowców. Prezydent już podpisał ustawę Źródło: Piotr Molecki/East News

Polacy nie wiedzieli, że szykują się zmiany dla tysięcy kierowców. Okazuje się, że ustawa już została podpisana przez prezydenta, Andrzeja Dudę. Wiemy dokładnie, czego dotyczy i od kiedy zmiany wejdą w życie. Niewiele osób będzie zadowolonych z nowej sytuacji na polskich drogach.

Polacy właśnie dowiedzieli się, że Andrzej Duda podpisał w środę nowelizację w sprawie ustawy związanej z poborem opłat za przejazd drogami. Dotychczas za płatności odpowiadał Główny Inspektorat Transportu Drogowego, a teraz jego kompetencje przejmie Krajowa Administracja Skarbowa.

Polacy szykują się na duże zmiany, które wejdą w życie już od lipca

Zgodnie z nową ustawą, którą prezydent podpisał w środę, zmiany obowiązywać będą od lipca wszystkich kierowców pojazdów ciężkich, podróżujących po płatnych drogach krajowych, a także właścicieli samochodów osobowych jeżdżących autostradami A2 i A4. 

Wiele zmian wejdzie w życie dopiero od przyszłego roku. Prezydent podpisał ustawę, w której zaznaczono, że już w pierwszym kwartale 2021 kierowcy będą zobligowani do korzystania z nowego systemu poboru opłat. Od tego czasu oparty on będzie na geolokalizacji. Każdy kierowca potrzebować do tego będzie urządzenia w samochodzie albo aplikacji mobilnej, którą zainstaluje na telefonie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Nowy pobór opłat. Polacy będą podawać swoją geolokalizację 

W nowej ustawie widnieje informacja, że w każdy użytkownik, który będzie posiadał nowy system poboru opłat, będzie zobligowany do zarejestrowania się. Kierowcy będą musieli podać swoje nazwisko, miejsce zamieszkania, numer PESEL, a także numer NIP. 

Dzisiaj grzeje: 1. Nastolatka została wykorzystana przez 4 chłopaków. Po 2 latach jej mama zagląda do łazienki i odkrywa przerażającą prawdę
2. Ministerstwo Zdrowia ujawniło plan dla uczniów na następny rok. Wielu rodziców jest oburzonych

Wszelkie dane z podróży będą przesyłane do Krajowej Administracji Skarbowej, odpowiedzialnej za pobieranie opłat za przejazdy. Na podstawie geolokalizacji będzie wiadomo, jaką opłatę należy wnieść. Polacy, którzy nie zarejestrują się w nowym systemie poboru opłat albo udostępniający nieprawidłowe odczyty, będą mogli otrzymać karę pieniężną w wysokości od 500 złotych do 1500 złotych. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ocet pomoże błyskawicznie pozbyć się mszyc z ogrodu. Znamy przepis na piorunująco skuteczną domową miksturę
  2. Media podają dalej tragiczną informację. Niestety, nie żyje trzykrotny mistrz olimpijski, wielka strata dla świata sportu
  3. Tata zamknął córkę w samochodzie i poszedł do pracy. Wrócił po 7 godzinach, niestety było już za późno
  4. Na jaw wyszła porażająca prawda o pogrzebie Jerzego Pilcha. Żałobnicy o niczym nie mieli pojęcia
  5. Gessler nie wytrzymała, nie mogła dłużej milczeć. Wydała pilny apel
  6. Ministerstwo Zdrowia wydało nagłe oświadczenie. Polacy muszą dostosować się do 6 rzeczy

Źródło: Money pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News