Media przekazały informacje o okropnej tragedii, w fabryce pełnej ludzi wybuchł pożar. Wśród ofiar Polacy, fatalne doniesienia zza granicy

Media przekazały informacje o okropnej tragedii, w fabryce pełnej ludzi wybuchł pożar. Wśród ofiar Polacy, fatalne doniesienia zza granicy Źródło: East News AGENCJA SE

W tragedii, do której doszło za granicą, ucierpieli Polacy. Dziennikarze stacji RMF FM przekazały dramatyczne wiadomości. W wyniku ogromnego pożaru dwoje Polaków odniosło bardzo poważne obrażenia. Smutne wydarzenie skomentował już rzecznik belgijskiej prokuratury, Bruno Copin. Okoliczności, w jakich doszło do pożaru, nie są jeszcze znane.

W magazynie belgijskiej firmy przetwórstwa owocowego w Zepperen pracowali między innymi Polacy. Dzisiaj nad ranem w placówce wybuchł pożar. Płomienie zajęły parter magazynu i pierwsze piętro, gdzie oprócz naszych rodaków nocowali także pracownicy z Rumunii. Rzecznik belgijskiej prokuratury, Bruno Copi potwierdził, że dwie osoby odniosły ciężkie oparzenia.

Polacy, którzy przebywali w magazynie wraz z pracownikami w innym kraju, zostali przetransportowani do szpitala wojskowego w Neder-Over-Heembeek, w Belgii. Na miejscu było więcej Polaków. Po udzieleniu im niezbędnej pomocy stwierdzono, że nie odnieśli ran i ich życiu nic nie zagraża, jak informuje serwis RMF FM. Jak oceniają dziennikarze, w magazynie przebywało kilkudziesięciu Polaków.

Polacy trafili do szpitala po wybuchu pożaru w magazynie

Poparzeni Polacy trafili do szpitala wojskowego w Neder-Over-Heembeek, który specjalizuje się w pracy z osobami, które odniosły poważne oparzenia. Dziennikarka RMF FM, Katarzyna Szymańska-Borginon otrzymała bardziej szczegółowe informacje na temat stanu zdrowia poszkodowanych. Niestety szczególnie ucierpiał mężczyzna, który ma poparzone ok. 50 procent ciała. Oparzenia Polki oszacowano na 20 procent.

- Uważamy, ale nie jest to jeszcze pewne, że był to wypadek - słowa rzecznika belgijskiej prokuratury, Bruno Copina cytuje serwis RMF FM.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Bezpośrednio po zdarzeniu wszczęto dochodzenie. Rzecznik prokuratury przyznał, że do tej pory nikomu nie postawiono zarzutów. Dziennikarze chcieli dowiedzieć się również, w jakich warunkach mieszkali pracownicy i czy spełniały one wymogi prawa pracy. Jak informuje serwis RMF FM, Copin przyznał, że ta kwestia również wymaga zbadania.

Dzisiaj grzeje: 1. Tragiczna śmierć aktora "Na Wspólnej". Porażające informacje przekazał jego przyjaciel

2. Nie żyje aktor znany m.in. z „M jak Miłość”. Zmarł w wyniku ciężkiej choroby

Polacy teraz przebywają w szpitalu wojskowym pod opieką specjalistów. O kolejnych doniesieniach dotyczących tragedii w magazynie belgijskiej firmy będziemy informowali na bieżąco. Z rzecznikiem prokuratury rozmawiała dziennikarka RMF FM, Katarzyna Szymańska-Borginon. Niedawno pisaliśmy też o pożarze w nielegalnym domu opieki, w którym ucierpiało wiele osób.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Dotychczasowe metody zawiodły. Chile wprowadza "całkowitą kwarantannę"
  2. Anna Lewandowska pochwaliła się wózeczkiem małej Laury. Luksus, o którym marzy każda mama w Polsce (FOTO)
  3. Rząd w ostatniej chwili zmienił męczący zakaz. Wiele osób odetchnie z ulgą
  4. Oliwia Bieniuk pokazała zniewalające zdjęcie. Siostra Ani Przybylskiej musiała zareagować
  5. Zupa pomidorowa jak u babci. Wiele osób zapomina o jednym kluczowym dla zniewalającego smaku składniku
  6. Większość ludzi nie zna niesamowitej prawdy o czereśniach. Już czekacie aż pojawią się na drzewach?

źródło: RMF FM

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News