Ponure wiadomości z Ministerstwa Zdrowia. Podane nowe dane, liczby mówią same za siebie

Ponure wiadomości z Ministerstwa Zdrowia. Podane nowe dane, liczby mówią same za siebie Źródło: flickr/Lukas Plewnia

Polacy są coraz bardziej zaniepokojeni szalejąca epidemią koronawirusa. Ministerstwo Zdrowia właśnie opublikowało najświeższe dane.

Polacy, jak tylko mogą, starają się ograniczać wyjścia z domów, unikać skupisk ludzi, szczególnie dbać o higienę i stosować się do wszelkich zaleceń, które mogą pomóc im uchronić się przed zakażeniem. Mimo wszystko liczba chorych z każdym dniem rośnie i niestety, przybywa również ofiar śmiertelnych. Służba zdrowia dzień i noc pracuje, zajmując się pacjentami, choć większości pracowników zwyczajnie brakuje podstawowego sprzętu. Chwilę temu polskie media obiegły najświeższe, niestety bardzo ponure informacje. 

Polacy w coraz większym strachu. Ministerstwo Zdrowia właśnie opublikowało nowe dane 

Na wstępie należy zaznaczyć, że tylko Ministerstwo Zdrowia i wszelkie oficjalnie prowadzone przez nie profile w mediach społecznościowych są jedynym wiarygodnym źródłem informacji, z którego możemy dowiedzieć się, w jak zatrważającym tempie zmienia się sytuacja w Polsce. Ministerstwo co kilkanaście minut aktualizuje informacje, jednak mimo tak wielkich nadziei, każde kolejne informacje są coraz bardziej przytłaczające. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Chwilę temu na oficjalnym Twitterze pojawiły się nowe dane dotyczące liczby osób zarażonych koronawirusem w naszym kraju, a także ofiar śmiertelnych. Choć jeszcze kilka dni temu ilość zakażonych wynosiła kilkadziesiąt przypadków, dziś jesteśmy coraz bliżej 300. W dniu dzisiejszym, czyli 18 marca, do godziny 19:00 odnotowano kolejnych 36 zakażonych osób.

Dzisiaj grzeje: 1. Chiny mają propozycję dla Polski, chodzi o koronawirusa. Niebywałe, może okazać się kluczowa w walce z epidemią

2. Biedronka i Lidl dadzą premię pracującym podczas kwarantanny. Kwota wprawia w osłupienie, ryzykowalibyście?

- Mamy 36 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 28 osób z woj. mazowieckiego, 4 osób z woj. śląskiego, 2 osób z woj. dolnośląskiego oraz po 1 osobie z woj. pomorskiego i woj. opolskiego. W sumie liczba osób, które zostały zakażone koronawirusem: 287/5 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe)- napisano na Twitterze Ministerstwa Zdrowia.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Grupa krwi może zwiększać podatność na koronawirusa. Ciekawe spostrzeżenie chińskich badaczy
  2. Smutne wiadomości z samego rana. Nie żyje legendarny bokser - R. Mayweather
  3. Kierowca wziął pod swój dach bezdomnego kota. Niesamowite, jak kilka dni później zwierzak się "odwdzięczył"
  4. Największa wpadka TVN, jak mogli puścić coś podobnego? Widzowie nigdy jej nie zapomną
  5. Mężczyzna miał minutę, żeby zrobić dowolne darmowe zakupy. Nie mieści się w głowie, jak się zachował
  6. Stało się, Lidl i Biedronka nie mogły dłużej czekać. Są ważne komunikaty

Źródło: twitter

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News