Polacy obowiązkowe testy na koronawirusa
Pikio.pl
Joanna Szwalikowska - 16 Listopada 2020

Od dzisiaj obowiązkowe testy na koronawirusa dla grupy Polaków. Niespodziewana wiadomość

Polacy już od dziś będą musieli obowiązkowo badać się na obecność koronawirusa. Niespodziewana wiadomość obiegła media. Słowacja właśnie wprowadziła nowe zasady dotyczące wjazdu na teren kraju.

Polacy, którzy w najbliższym czasie wybierają się w zagraniczną podróż na Słowację są zobowiązani dostosować się do nowych zasad wprowadzonych przez państwo. Choć kraj zdecydował się na luzowanie wybranych restrykcji, przepisy dotyczące podróży nie zostaną złagodzone.

Obowiązkowe testy na koronawirusa dla Polaków. Nowe zasady wjazdu na Słowację

Słowacja jest jednym z krajów, które zdecydowały się na stopniowe luzowanie niektórych restrykcji związanych z epidemią koronawirusa. Otwarte zostaną między innymi takie obiekty jak: kina, teatry czy kościoły. Z basenów czy klubów fitness będzie mogła korzystać ograniczona liczba klientów, z kolei restauracje oraz hotele pozostają zamknięte. Osoby wjeżdżające do kraju muszą jednak liczyć się z ostrymi restrykcjami.

https://www.pikio.pl/ksiadz-1511202-kb-wierni-wyszli-z-kosciolaOburzeni wierni wyszli z kościoła, nie chcą mieć nic wspólnego z księdzem. Zapowiadają dalsze działaniaCzytaj dalej

Igor Matovicz, premier Słowacji przekazał w piątek informację na temat stopniowego luzowania restrykcji w najbliższym czasie. Już od dzisiaj w ograniczonym trybie mogły wznowić działalność teatry, kina czy kluby fitness i baseny.

Jak wskazał Matovicz, placówki będą mogły funkcjonować przyjmując tylko połowę wszystkich potencjalnych klientów. Nie zdecydowano się natomiast na powrót do nauczania w trybie stacjonarnym dla dzieci powyżej pierwszych klas szkół podstawowych.

W związku z bardzo krytycznym przyjęciem pomysłu dotyczącego kolejnej akcji powszechnego testowania na koronawirusa, rząd zrezygnował z tej opcji. Tym razem akcja miała być organizowana nie przez państwo, lecz poszczególne branże, np. właścicieli kin czy restauracji, a nawet kościoły.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

Jak wjechać do Słowacji?

W trakcie konferencji prasowej minister zdrowia Marejk Krajczi ogłosił, iż Słowacja będzie respektowała europejski "system świateł drogowych" określany jako "semafor". Zgodnie z systemem, wszystkie kraje sąsiadujące ze Słowacją, znalazły się w czerwonej strefie. Oznacza to, że panuje w nich najwyższe zagrożenie epidemiologiczne.

W związku z tym z krajów, które zostały uznane za niebezpieczne do Słowacji można wjechać na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest przedstawienie negatywnego wyniku testu PCR na koronawirusa, który został wykonany nie wcześniej niż na 72 godziny przed wjazdem. Z kolei drugi sposób to poddanie się 10-dniowej kwarantannie domowej.

Wcześniej pojawiło się również założenie dotyczące tego, iż na przejściach granicznych możliwe będzie wykonanie odpłatnych testów antygenowych, czyli takich samych, jakimi przebadano w ostatnim czasie wszystkich mieszkańców Słowacji. Rząd ostatecznie wycofał się jednak z tego pomysłu.

Dzisiaj grzeje:

1.Wszyscy zamarli podczas kazania abp Jędraszewskiego. "Będziemy sądzeni", internauci oburzeni

2. Rząd zamknie przedszkola? Właśnie padła jasna deklaracja, każdy rodzic powinien się zapoznać

3. Już jutro Polacy szturmem wparują do Lidla. Sklep oferuje maseczki za bezcen, bezkonkurencyjna oferta

Policja słowacka zapowiedziała, iż na granicach prowadzone będą wyrywkowe kontrole. Przejazd tranzytowy natomiast jest możliwy przez kraj, nie może jednak trwać dłużej niż osiem godzin, a zatrzymać można się jedynie w celu uzupełnienia paliwa.

Istnieje możliwość, iż w części powiatów w Słowacji antygenowy test na obecność koronawirusa zostanie powtórzony. Do tej pory nie opublikowane wykazu lokalizacji. Tamtejszy minister zdrowia przekazał mediom, iż krzywa nowych przypadków zakażenia wypłaszczyła się, dzięki przeprowadzonym do tej pory testom powszechnym.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Internauta zarzucił Majdanowi, że udawał chorego na COVID. Riposta męża Rozenek była bardzo dosadna
  2. Dwa jamniki wkradły się do zagrody lwa. Dziki kot zareagował natychmiast
  3. Lekarz z SOR-u zdradził, co wyrabia się za zamkniętymi drzwiami. Polacy nie mieli pojęcia
  4. Zacznie się 18 listopada dokładnie o 18:00, mamy potwierdzenie. Ogromne utrudnienia, pojawią się tłumy
  5. Jerzy Owsiak usłyszał wyrok. "Świat się zmienia na naszych oczach"
  6. Jeszcze zdrowsza wersja tradycyjnej ćwikły. Zrób ją z kiszonych buraków i ciesz się niepowtarzalnym smakiem
  7. Józef z "Rolnik szuka żony" publicznie upomniał Apolonię: "o czym Ty piszesz?". Bitwa na słowa w sieci
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: RMF FM

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News