Polacy w szpitalach
Pixabay.com 1662222
Monika Majko - 16 Października 2020

Dokładnie za dwa tygodnie, w czasie Wszystkich Świętych. Czarny scenariusz dla Polaków, eksperci biją na alarm

Polacy muszą przygotować się na najgorsze, specjaliści nie mają wątpliwości. Jeśli nic się nie zmieni, już za dwa tygodnie spełni się najgorszy scenariusz. Setki osób mogą zostać bez pomocy, trudności rozpoczną się w czasie Wszystkich Świętych i nie wiadomo, ile potrwają.

Polacy powinni przygotować się na dramatyczną sytuację w kraju, eksperci nie mają wątpliwości. Jeśli nic się nie zmieni, już za dwa tygodnie setki osób zostaną bez pomocy. Specjaliści alarmują, już wkrótce polska służba zdrowia może stać się niewydolna.

MSZ ostrzega, trzeci poziom zagrożenia. Wielu Polaków mocno ucierpi, nie było wyjściaMSZ ostrzega, trzeci poziom zagrożenia. Wielu Polaków mocno ucierpi, nie było wyjściaCzytaj dalej

Polacy mogą spodziewać się najgorszego, specjaliści biją na alarm

Dzisiaj Ministerstwo Zdrowia przekazało informacje o kolejnych 7 705 osobach zakażonych koronawirusem, wczoraj padł rekord dobowy przyrostu pacjentów z COVID-19 - ministerstwo poinformowało o 8099 nowych potwierdzonych przypadkach koronawirusa na terenie naszego kraju. W związku z tak licznym wzrostem chorych, polski rząd wprowadził dodatkowe obostrzenia oraz zaostrzył rygor sanitarny na terenie całego kraju. Działania te jednak na razie nie przynoszą rezultatu, a specjaliści alarmują, że jeśli dobowe przyrosty chorych utrzymają się na tak wysokim poziomie, jak dotychczas, już wkrótce w szpitalach zabraknie respiratorów dla najbardziej potrzebujących pacjentów.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Właśnie zapadła decyzja, na 2 tygodnie przed Wszystkimi Świętymi. Dotyczy bardzo dużej grupy PolakówWłaśnie zapadła decyzja, na 2 tygodnie przed Wszystkimi Świętymi. Dotyczy bardzo dużej grupy PolakówCzytaj dalej

Eksperci ostrzegają, już niedługo w szpitalach może zabraknąć respiratorów dla pacjentów z COVID-19

"Dziennik Gazeta Prawna" przekazał, że w Polsce dostępnych jest 1000 respiratorów dla pacjentów z COVID-19, a 467 z nich jest obecnie zajętych. Matematycy z Uniwersytetu Warszawskiego, na podstawie dostępnych danych o epidemii w Polsce obliczyli, że przy tej dynamice wzrostu zachorowań, już za około dwa tygodnie zabraknie specjalistycznego sprzętu dla potrzebujących go pacjentów.

- Różnice są widoczne w podziale na województwa. W niektórych może dojść do załamania szybciej, inne dysponują większymi rezerwami. Krytyczny punkt może zostać oddalony, jeśli rząd udostępni kolejne respiratory (ich maksymalna liczba to 11 tys.) - przekazał na swoich łamach "Dziennik Gazeta Prawna".

Dzisiaj grzeje:

1. Nie żyje aktorka serialu uwielbianego przez Polaków. Mąż przekazał druzgocące informacje

2. Zacznie się już w najbliższą niedzielę w kościołach w całej Polsce. Zapadła decyzja

3. Nagle przywrócono kwarantannę dla Polaków. Nikt się nie spodziewał przykrych wiadomości

Niestety, okazuje się, że niewystarczająca liczba sprzętu to nie jedyna zmora polskich szpitali. Wiele placówek zmaga się również z brakiem odpowiednio wykształconej kadry, która mogłaby go obsługiwać m.in. pielęgniarek o specjalności anestezjologicznej. Choć Ministerstwo Zdrowia proponuje szkolenia, dyrektorzy wskazują, że taka edukacja może trwać miesiącami, a pomoc potrzebna jest już teraz.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zobaczyła jak kroją mięso w sklepie. Z obawy o transmisję wirusa wezwała sanepid
  2. Nie żyje legenda polskiego sportu. Uwielbiany mistrz na zawsze pozostanie w sercach kibiców
  3. Oficjalnie: ogromne zmiany w całej Polsce. Premier Morawiecki podjął kluczowe decyzje
  4. Niestety, koronawirus może przenosić się w nowy sposób. Właśnie zmieniono kluczowe wytyczne
  5. 45-letnia Polka ostrzega przed koronawirusem. Ujawniła okropne powikłania, dramatyczny apel
  6. Oficjalny komunikat NFZ. Jest decyzja w sprawie świadczeń, fatalne wieści dla Polaków

Źródło: Money

Ujawniamy: rodzina z programu Ujawniamy: rodzina z programu Czytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News