Polacy otrzymali ostrzeżenie
Pikio.pl
Irmina Jach - 16 Października 2020

MSZ ostrzega, trzeci poziom zagrożenia. Wielu Polaków mocno ucierpi, nie było wyjścia

Polacy muszą przygotować się na ogromne niedogodności. Ministerstwo Spraw Zagranicznych wydało ważne ostrzeżenie trzeciego stopnia, którego skutki dotkną wiele osób. W obliczu pogarszającej się sytuacji epidemiologicznej nie było innego wyjścia. Wiemy, jakie zmiany czekają obywateli naszego kraju.

Polacy powinni zapoznać się z ważnym komunikatem, który został opublikowany przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa na świecie. Resort apeluje, by ograniczyć swoje wyjazdy z kraju do tych koniecznych.

Oficjalnie: jest decyzja ws. szkół. Drastyczne zmiany dla uczniów i rodziców, od sobotyOficjalnie: jest decyzja ws. szkół. Drastyczne zmiany dla uczniów i rodziców, od sobotyCzytaj dalej

Polacy powinni przemyśleć swoje plany dotyczące wyjazdów zagranicznych

- Jak wszyscy wiemy, pogarsza się sytuacja epidemiologiczna w wielu krajach, ten trend się utrzymuje już od kilku tygodni, w związku z tym stopniowo wprowadzaliśmy różne poziomy ostrzeżeń dla poszczególnych krajów. Jednak w związku z tym, że w ostatnich dniach ta intensywność pandemii przyspieszyła, zdecydowaliśmy o wprowadzeniu globalnego trzeciego poziomu ostrzeżenia, czyli nie podróżuj wtedy, kiedy nie jest to konieczne - mówił Piotr Wawrzyk, wiceminister spraw zagranicznych.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Właśnie zapadła decyzja, na 2 tygodnie przed Wszystkimi Świętymi. Dotyczy bardzo dużej grupy PolakówWłaśnie zapadła decyzja, na 2 tygodnie przed Wszystkimi Świętymi. Dotyczy bardzo dużej grupy PolakówCzytaj dalej

Przedstawiciel resortu zaapelował do Polaków, by poważnie rozważyli swoje plany dotyczące podróży poza granice kraju. Wszystkie wyloty i wyjazdy, które zostały zaplanowane w ramach rekreacji, powinny zostać odwołane z uwagi na bezpieczeństwo ich uczestników. Na podróż powinny decydować się wyłącznie te osoby, które muszą zrealizować cele zawodowe, załatwić niecierpiące zwłoki sprawy rodzinne lub mają inne, wyjątkowo istotne plany. Na ten moment rząd nie zdecydował się na wprowadzenie konkretnych zakazów. Nakłania jednak do przemyśleń i rozwagi.

- Oczywiście za każdym razem ocena konkretnej sytuacji należy do osoby, która udaje się w podróż. My ze swej strony jednak uczulamy na to, że udanie się do innego kraju może wiązać się z koniecznością poddania się wymogom krajowym w zakresie epidemii, czyli na przykład kwestii kwarantanny, samoizolacji bądź przeprowadzenia określonych badań na zlecenie władz państwa, w którym będziemy - dodał wiceminister.

Dzisiaj grzeje:

1. Andrzej śmiał się z koronawirusa, teraz ujawnia całą prawdę. Dramatyczny apel ze szpitala, mamy nagranie

2. Wiadomość sprzed chwili. Rzecznik rządu przekazał pilny komunikat, chodzi o funkcjonowanie sklepów

3. Zbadali ciała zmarłych na Covid-19. Porażające odkrycie, nikt nie mógł się spodziewać

Piotr Wawrzyk przypomniał również, że "jeżeli przyjeżdżamy do danego kraju mimo ostrzeżenia, to stosujemy się do przepisów tego państwa, w którym jesteśmy także w zakresie epidemiologicznym". Najlepszym przykładem są Niemcy, które w czwartkowym komunikacie rozszerzyły na Polskę strefę zagrożenia koronawirusowego, której odwiedzanie pociąga za sobą konieczność odbycia kwarantanny. To oznacza, że również Polacy, którzy zdecydują się na wyjazd za zachodnią granicę, będą zmuszeni do przejścia izolacji. Na ten moment granice pozostają otwarte, ale niewykluczone, że już wkrótce trzeba będzie liczyć się z problemami z powrotem do kraju, które odnotowano wiosną.

- Teraz też się ten problem może pojawić, na razie go nie ma, ale nie wiemy jak się będzie sytuacja rozwijała dalej w perspektywie na przykład dwóch tygodni. Dlatego prosimy, aby nasi rodacy uwzględnili to decydując się ewentualnie na wyjazd za granicę - ostrzegł wiceminister.

Najlepsze newsy dnia:

 1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Rzecznik Rządu właśnie potwierdził. Będą ogromne zmiany w Lidlu, Biedronce i innych sieciach, odczuje je każdy klient
  3. Narzeczona Artura Szpilki usunęła implanty piersi. Mamy zdjęcie prosto ze szpitala, wiemy jak teraz wygląda (FOTO)
  4. Oficjalnie: ogromne zmiany w całej Polsce. Premier Morawiecki podjął kluczowe decyzje
  5. Niestety, koronawirus może przenosić się w nowy sposób. Właśnie zmieniono kluczowe wytyczne
  6. 45-letnia Polka ostrzega przed koronawirusem. Ujawniła okropne powikłania, dramatyczny apel
  7. Sony zaprezentowało interfejs dla graczy w PS5. Innowacje widać gołym okiem

Ujawniamy: rodzina z programu Ujawniamy: rodzina z programu Czytaj dalej

Źródło: RMF24

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News