Szumowski skomentował zachowanie Polaków. Wystosował wiele próśb, nie spodziewał się takiego odzewu

Szumowski skomentował zachowanie Polaków. Wystosował wiele próśb, nie spodziewał się takiego odzewu Źródło: Kancelaria Rady Prezesa Ministrów

Polacy stoją teraz w obliczu nie lada wyzwania, związanego z rozprzestrzeniającą się pandemią koronawirusa. Minister Szumowski skomentował zachowanie Polaków, tego się nie spodziewał.

Polacy dostali jasne instrukcje od ministerstwa zdrowia. Powinni jak najczęściej unikać dużych skupisk ludzkich, w miarę możliwości nie wychodzić z domu i dbać o swoje zdrowie. Dzięki takim działaniom trudniej będzie się rozprzestrzeniać wirusowi. Takiego odzewu minister Szumowski się nie spodziewał.

Polacy odpowiadają na wytyczne ministerstwa. Szumowski zaskoczony

W mediach zaczęły pojawiać się niezweryfikowane pogłoski na temat rozszerzenia kwarantanny. Przykładowo, we Włoszech za wychodzenie z domu w celu innym niż zakupy, wizyta w aptece czy podróż do pracy, może być ukarane wysokim mandatem. Minister Szumowski zdecydował się skomentować informacje o rozszerzeniu kwarantanny.

- Na razie nie ma takich decyzji. Patrząc na miasta, autobusy choćby na ulicach Warszawy, to jak się zachowują Polacy, to niezwykła odpowiedź o zachowanie kwarantanny - powiedział minister, kończąc swoją konferencję.

Wygląda więc na to, że Polacy dostosowali się do zaleceń i faktycznie zostają w domu. Świadczy o tym choćby popularność akcji "zostaje w domu", czy nakładek na zdjęciach profilowych, w których obywatele oznaczają, że również dostosują się do kwarantanny. 

Rozszerzenie kwarantanny? Polacy panikują

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Głównie w mediach społecznościowych, zaczęły pojawiać się niezweryfikowane i nieprawdziwe wiadomości, klasyfikowane jako fake newsy. Wśród nich były informacje o objęciu Warszawy czerwoną strefą, wojska na ulicach, czy wprowadzeniu mandatów za wychodzenie z domu. Ministerstwo na szczęście szybko dementuje nieprawdziwe informacje.

Dzisiaj grzeje: 1. Polska: rodzice i 7-miesięczne dziecko mają koronawirusa. Zdumiewająca decyzja szpitala
2. Gwiazdor „M jak miłość” trafił do szpitala z podejrzeniem koronawirusa. Puściły mu nerwy, dał im ostro popalić

Problemy rozpowszechniania się fake newsów o rozszerzeniu kwarantanny widać szczególnie w sklepach, do których Polacy rzucają się masowo wykupować towary. Mimo zapewnień ministerstwa, wiele osób wciąż wierzy w niezweryfikowane doniesienia o zamknięciu sklepów.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kobieta wyleczona z koronawirusa zdradza, co zrobiła, żeby wyzdrowieć. Nie była nawet hospitalizowana
  2. Nie żyje młoda polska zawodniczka. Miała zaledwie 13 lat, przegrała z chorobą
  3. Burza pod zdjęciem Dagmary z Królowych życia w maseczce. Odpowiedziała zdumiewającymi słowami, smutne
  4. TVN oficjalnie przekazał ważną decyzję. Kolejne obiekty zamknięte, Polacy już nie skorzystają z wielu udogodnień
  5. Każdy senior powinien zrobić jedną, kluczową rzecz w walce z koronawirusem. Chodzi o emeryturę
  6. Wtajemniczeni są jedynie nieliczni. W Lidlu zupełnie za darmo możesz poprosić o 1 cenną rzecz

Źródło: Onet

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News