Kolosalna zmiana dla wszystkich Polaków. Obowiązuje od dzisiaj do odwołania

Kolosalna zmiana dla wszystkich Polaków. Obowiązuje od dzisiaj do odwołania Źródło: Piotr Molecki East News

Już od dzisiaj wszyscy Polacy zostali objęci kolosalną zmianą. Podjęcie specjalistycznych działań ma być jednym z elementów przygotowania do jesiennego sezonu i spodziewanej kolejnej fali koronawirusa. Jak będzie działał nowy system w praktyce?

Wszyscy Polacy już od dzisiaj zostali objęci kolosalnymi zmianami w systemie lecznictwa. Nowa strategia oraz podjęcie specjalistycznych działań w tym kierunku ma zapewnić odpowiednie przygotowanie na spodziewaną jesienną falę zachorowań na koronawirusa. Osoby, które otrzymają pozytywny wynik testu, będą informowane podczas konsultacji telefonicznej, jakie kolejne kroki należy podjąć dalej.

Polacy do odwołania objęci kolosalnymi zmianami. Trwają przygotowania do jesiennej fali koronawirusa

Od dzisiaj w całej Polsce działanie rozpoczęły trzy typy szpitali dla pacjentów, którzy są zakażeni koronawirusem. Jest to jeden z elementów przygotowania do jesiennej fali koronawirusa. Nowa strategia ma zapewnić jak najdogodniejsze warunki do walki z pandemią. Pacjenci, którzy otrzymają dodatni wynik testu na koronawirusa, będą mogli zostać przyjęci w trzech typach szpitali.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Pacjenci chorzy na koronawirusa będą mogli zostać skierowani do trzech typów lecznic: zakaźnych, specjalistycznych oraz powiatowych. W jaki sposób będzie działało to w praktyce? Według przedstawionych założeń, osoba która otrzyma pozytywny wynik testu na koronawirusa, zostanie poinformowana przez lekarza podczas konsultacji telefonicznej o tym, jakie kolejne kroki należy podjąć. 

Jeżeli nasze objawy będą łagodne oraz będą wymagały nie tyle leczenia, co zwyczajnej obserwacji, zostaniemy przewiezieni karetką do szpitala powiatowego. Te lecznice będą stanowiły pierwszy poziom zabezpieczenia. W każdej takiej placówce od dziś ma działać izolatorium. Jeśli jednak nasz stan zdrowia będzie wymagał poważniejszej opieki, a nawet pobytu na OIOM-ie, trafimy do szpitala zakaźnego. 

Dzisiaj grzeje: 1. Pilny komunikat Ministerstwa Zdrowia. Jest zupełnie inaczej, niż wszyscy myśleli

2. Wideo - Dramatyczny wypadek na przejeździe kolejowym. Autobus wjechał wprost pod lokomotywę

3. Mamy potwierdzenie, koniec obostrzeń już 19 września. Wielu Polaków odetchnie z ulgą

Szpitale specjalistyczne będą miały natomiast za zadanie przyjąć osoby, które są zakażone koronawirusem, lecz wymagają innej opieki niż tylko internistyczno-zakaźna. Są to na przykład osoby, które powinny być pod opieką kardiologa czy kobiety w zaawansowanej ciąży. Nowy system wszedł w życie dziś i obowiązuje do odwołania. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Czy TVP Info powinno być finansowane przez podatników? W grę wchodzą gigantyczne pieniądze
  2. Znaleziono ślady życia w kosmosie. Przełomowe odkrycie na Wenus
  3. Wielka gwiazda przeżywa ogromny dramat. Kilka godzin temu zmarła jej córka
  4. Ogromny niepokój o zdrowie papieża Franciszka. Pojawiły się poważne obawy
  5. Większość Polaków używa go przynajmniej raz w tygodniu. Nie wiedzą, że jest groźną trucizną
  6. Polacy notorycznie nie dodają do jajecznicy 1 składnika, który diametralnie zmienia jej smak. Błąd, bez niego traci aksamitną konsystencję i cudowny smak

Źródło: RMF24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News