3/4 Polaków chce surowego ukarania biskupów za tuszowanie pedofilii w Kościele

3/4 Polaków chce surowego ukarania biskupów za tuszowanie pedofilii w Kościele Źródło: Flickr/Archidiecezja Krakowska Biuro Prasowe

Polacy w bardzo emocjonalny sposób reagowali na kolejne skandale pedofilskie w Kościele Katolickim. Za sprawą głośnego filmu braci Sekielskich temat ten ożył na nowo. 3/4 naszych rodaków chce surowego ukarania biskupów, którzy tuszowali pedofilię.

Polacy stracili cierpliwość do hierarchów Kościoła Katolickiego. 3/4 polskiego społeczeństwa domaga się surowego ukarania biskupów, którzy dopuścili się tuszowania zbrodni pedofilskich w łonie tej instytucji. To zaostrzenie poglądów najprawdopodobniej związane jest z głośnymi i szokującym dokumentem braci Sekielskich "Tylko nie mów nikomu", który na nowo ożywił debatę na ten temat w Polsce. 

Polacy chcą surowych kar dla biskupów 

Polacy byli wstrząśnięci po obejrzeniu filmu "Tylko nie mów nikomu", bo duża część społeczeństwa nie zdawała sobie sprawy ze skali pedofilii w Kościele Katolickim i nie sądziła, że większość spraw była tuszowana. W obliczu tak ogromnego zła i zgorszenia w instytucji, która teoretycznie powinna dawać przykład innym, ludzie domagają się odpowiedniego zadośćuczynienia i reform. 

75% Polaków żąda surowego ukarania biskupów, którzy byli zamieszani w afery pedofilskie. Chcą, żeby konsekwencje ponieśli nie tylko sprawcy molestowania seksualnego nieletnich, ale również duchowni, którzy zdawali sobie z tego sprawę i nie reagowali. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Sondaż miażdżący biskupów 

CBOS przeprowadziło ostatnio sondaż dotyczący stosunku Polaków do zbrodni pedofilskich w Kościele Katolickim. Miał on na celu zbadanie, jak na opinię społeczeństwa wpłynął przerażający film braci Sekielskich. Wygląda na to, że "Tylko nie mów nikomu" pogłębiło niechęć ludzi do kleru. 

Z sondażu wynika, że aż 3/4 społeczeństwa chce, żeby biskupi odpowiedzialni za tuszowanie pedofilii w Kościele zostali surowo ukarani. Reputacja duchownych i całej instytucji Kościoła dramatycznie spada i wszystko wskazuje na to, że jedyną drogą dla Episkopatu Polski jest próba odnowy i zreformowania swoich szeregów. Jedynym sensownym początkiem w obliczu tego miażdżącego sondażu, jest ukaranie sprawców molestowania seksualnego.

Dzisiaj grzeje: 1. Nagła śmierć 12-latki zdruzgotała rodziców. Gdy znaleźli list od zmarłej córki nie mogli przestać płakać
2.Nawet 12 mln Polaków może wkrótce dostać niższe pensje, wszystko przez reformę rządu

87% społeczeństwa sądzi, że Kościół zareagował na afery pedofilskie niewystarczająco. Polacy żądają powołania specjalnej komisji, która zajęłaby się sprawdzaniem, którzy biskupi tuszowali pedofilię. Po wykonaniu odpowiedniego śledztwa ukarane powinny zostać osoby, które wiedziały o zbrodniach i nie reagowały. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Polska piosenkarka przed laty miała poważny wypadek. Auto zostało KOMPLETNIE zniszczone. Do dziś nie wsiadła za kierownicę
  2. Aleksandra Kwaśniewska unika tego tematu jak ognia. Prawda w końcu wyszła na jaw! Tego nikt się po niej nie spodziewał!
  3. Gdy chora Marta Domagała usłyszała o przerzutach raka powaliło ją na kolana. Ale diagnoza córki przeraziła ją jeszcze bardziej
  4. Mama urodziła dziecko z nieprawdopodobnie długimi włosami. Gdy je zobaczycie, oczy wam wyjdą z orbit
  5. Wielka gwiazda serialu "Przyjaciółki" przyjęła ostatnie namaszczenie. O tym nie wiedział prawie nikt

Źródło: OKO.press

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News