Trzeba się śpieszyć, zostały ostatnie 24 godziny, potem będzie za późno. Kolejne miesiące zależą od decyzji Polaków, właśnie kończy się zbiórka na telefon zaufania dla seniorów

Trzeba się śpieszyć, zostały ostatnie 24 godziny, potem będzie za późno. Kolejne miesiące zależą od decyzji Polaków, właśnie kończy się zbiórka na telefon zaufania dla seniorów Źródło: unsplash.com Sergiu Vălenaș

Polacy nie mają czasu do stracenia. Została ostatnia doba zbiórki na telefon zaufania dla seniorów. Gdy upłynął 24 godziny, będzie już za późno, wszystko spoczywa więc w rękach społeczeństwa. Cel jest bardzo ważny, a wielu długo czekało na jego spełnienie.

Polacy nie powinni dłużej zwlekać, właśnie mijają ostatnie godziny trwania zbiórki. Później już nic nie będzie dało się zrobić, a chodzi o najbliższe miesiące seniorów. Nikt nie powinien tego lekceważyć, dla wielu osób taki gest może okazać się czymś, co odmieni ich życie. Szczegółowe informacje o całej inicjatywie właśnie obiegły media, warto przeczytać i wiedzieć. 

To już ostatnie godziny zbiórki na telefon zaufania dla seniorów. Polacy nie mają czasu do stracenia 

Jak informuje RMF24, rozpoczęła się ostatnia doba, w której można dołączyć do zbiórki na rzecz telefonu zaufania dla osób starszych "Dobre Słowo". Inicjatorem akcji jest Szlachetna Paczka, wolontariuszy poruszył bowiem los seniorów, którzy w obliczu pandemii zostali zamknięci sami w domach. Nie trudno domyślić się, że dla wielu był to cios, przez który mogło mocno ucierpieć ich zdrowie psychiczne. Jeżeli w niecałe 24 godziny uda się uzbierać 20 tysięcy złotych do końca roku 2020 seniorzy będą mogli otrzymać telefoniczną pomoc psychologów oraz wolontariuszy Szlachetnej Paczki.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Opisywany przez RMF24 los pani Stanisławy rozrywa serce na kawałki. Kobieta od początku epidemii przebywa samotnie w domu, a jedynym źródłem ludzkiego głosu jest dla niej radio, ponieważ telewizor zepsuł się jakiś czas temu. To właśnie w taki sposób dowiedziała się o "Dobrych Słowach" i nie ukrywa swojej nadziei na osiągnięcie celu. Jak podkreśla portal, opierając się o Raport o Samotności Szlachetnej Paczki, w Polacy mamy obecnie aż 5 milionów jednoosobowych gospodarstw domowych. 

Dzisiaj grzeje: 1. 27-latek nie zatrzymał się do kontroli policyjnej, teraz nie żyje. Porażające szczegóły

2. Śmiertelny wypadek na Podkarpaciu. Rozpędzone auto wjechało w nastolatki

Oznacza to, że o czwarty nasz sąsiad, będąc w domu, nie ma możliwości porozmawiać z drugim człowiekiem. Ustalono, że samotność aż o 14% zwiększa ryzyko przedwczesnej śmierci, co wynika z podniesionego ciśnienia, obniżonej odporności i depresji, która jest najczęstszym jej wynikiem. Wszystko więc zależy od Polaków. Jeżeli w ciągu niecałej doby uda się uzbierać całą sumę, telefon zaufania dla seniorów ruszy w najbliższym czasie.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Dostał paragon w knajpie i zbladł. Właśnie dzieje się niewyobrażalne nad morzem, ceny zwalają z nóg
  2. Już od piątku rząd luzuje kolejne obostrzenia. Ważna wiadomość dla wszystkich polskich fanów sportu
  3. Nikt nie mówi o ogromnej zmianie we wszystkich sklepach. Niebawem wejdzie w życie, Polacy nie będą zadowoleni
  4. W sieci pojawiło się zdjęcie Katarzyny Dowbor, ma na nim 20 lat. Co za petarda, ciężko oderwać wzrok
  5. Mówią na nią "oszukana szarlotka". Jeden dodatek sprawia, że nie będziesz chciała powrócić do jabłek
  6. Na zdjęciu ukryta jest panda. Najlepsi widzą ją już po 20 sekundach, reszta szybko się poddaje

Źródło: RMF24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News