MSZ: Każdej godziny docierają do nas informacje o tysiącach Polaków z za granicy

MSZ: Każdej godziny docierają do nas informacje o tysiącach Polaków z za granicy Źródło: East News ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Polacy przebywający za granicą próbują skontaktować się z rządem o każdej godzinie. Ma to związek z niedawno podjętą decyzją o zamknięciu polskich granic. Uznano, że w imię bezpieczeństwa obywateli Polska zawiesi połączenia kolejowe oraz lotnicze z innymi krajami. Wciąż jednak wielu Polaków chce wrócić do swoich domów.

W wywiadzie dla TVN24 wiceminister spraw zagraniczny przyznał, że Polacy o każdej godzinie proszą o pomoc. Spowodowane jest to rozprzestrzeniającą się pandemią wirusa COVID-19. Walcząc z koronawirusem, polski rząd podjął decyzję o zamknięciu granic państwa. Teraz Polacy szukają drogi powrotnej do domu. Marcin Przydacz stara się uspokoić społeczeństwo.

Polacy, którzy obecnie przebywają poza granicami naszego kraju z niepokojem odebrali wiadomość o zamknięciu polskich granic. Rząd jednak uspokoił społeczeństwo i dodał, że są to odpowiednie środki bezpieczeństwa, dzięki którym COVID-19 nie rozprzestrzeni się tak, jak choćby we Włoszech. Politycy przyznali, że obserwowali sytuację w innych krajach i uważają, że jest to racjonalna decyzja. W wywiadzie dla TVN24 wicepremier spraw zagranicznych, Marcin Przydacz, ujawnił, że Polacy nawiązują kontakt z dedykowaną infolinią przez cały dzień, chcąc uzyskać pomoc.

Polacy szukają drogi powrotnej do Polski

Co chwilę pojawiają się kolejni Polacy, którzy zwracają się do rządu z prośbą o pomoc w organizacji powrotu do kraju. Wiceminister spraw zagranicznych, Marcin Przydacz, udzielając wywiadu dla TVN24 przyznał, że oczekujących jest mnóstwo, a operacja będzie przeprowadzana na ogromną skalę. Jednak zapewnił, że wszyscy potrzebujący otrzymają odpowiednie wsparcie. Zaapelował też o cierpliwość.

- Każdej godziny napływają do nas informacje o tysiącach Polaków gotowych do powrotu i chcących wrócić do kraju z zagranicy - powiedział Marcin Przydacz.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

W pierwszej kolejności pomoc otrzymają Polacy, którzy przebywają w miejscach, z których przedostanie się do naszego kraju jest najbardziej problematyczne. Rząd wysyła specjalne samoloty. Wiceminister spraw zagranicznych dodał również, że za granicą może być kilkaset tysięcy Polaków, którzy próbują wrócić do kraju. Marcin Przydacz potwierdził, że z krajów Unii Europejskiej najlepiej wracać drogą lądową.

Dzisiaj grzeje: 1. Mateusz Morawiecki zdradził wprowadzenie kolejnych ograniczeń. Chodzi o ruch między miastami

2. Gwiazdor „M jak miłość” trafił do szpitala z podejrzeniem koronawirusa. Puściły mu nerwy, dał im ostro popalić

Polacy każdego dnia próbują wrócić do kraju z zagranicy. Wiceminister spraw zagranicznych uspokoił wszystkich, że samoloty będą przyjmowane, a Polacy mogą liczyć na to, że zostaną wpuszczeni do kraju po powrocie. Podkreślił też, że jest to operacja na ogromną skalę, dlatego oczekujący powinni uzbroić się cierpliwość. Zwrócił także uwagę na uruchomioną przez LOT zakładkę "LOTdodomu". Polacy będą mogli wrócić do domu specjalnymi lotami.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kobieta wyleczona z koronawirusa zdradza, co zrobiła, żeby wyzdrowieć. Nie była nawet hospitalizowana
  2. Nie żyje młoda polska zawodniczka. Miała zaledwie 13 lat, przegrała z chorobą
  3. Minister zdrowia ogłosił niepokojącą prognozę. Podał również konkretny termin, gdy pojawią się pozytywne efekty
  4. Będą masowe szczepienia w związku z koronawirusem? Ministerstwo zdrowia wyjaśnia
  5. Panierka już nigdy nie odpadnie, jeśli doda się jeden popularny składnik. Będzie złota i chrupiąca
  6. Wtajemniczeni są jedynie nieliczni. W Lidlu zupełnie za darmo możesz poprosić o 1 cenną rzecz

źródło: PAP

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News