GIF pilnie wycofał popularny produkt. Miliony Polaków używało go w sezonie

GIF pilnie wycofał popularny produkt. Miliony Polaków używało go w sezonie Źródło: Pixnio

Polacy nagminnie używają jednego z produktów, który właśnie został skontrolowany przez Główny Inspektorat Farmaceutyczny. Specyfik został wycofany na terenie całego kraju. Jeśli go zakupiliśmy, powinniśmy jak najszybciej zwrócić go do apteki, w której został kupiony.

Polacy bardzo często stosują dwa produkty, które zostały wycofane w ostatnim czasie przez GIF. Wszystko wskazuje na to, że stwierdzono w nich wady jakościowe, wskutek czego produkt kupowany bardzo najczęściej przez alergików, stał się niedostępny. 

Polacy nagminnie używają tego środka, GIF pilnie wycofał go z obiegu

Główny Inspektorat Farmaceutyczny poinformował właśnie o wycofaniu na terenie całego kraju dwóch produktów - dwóch rodzajów kropel do oczu. W przypadkach oby specyfików o wycofaniu zdecydowały wady jakościowe, między innymi problemy z dozowaniem preparatu.

Z aptek znikają dwie serie bardzo popularnych wśród Polaków kropli do oczu. GIF opublikował oficjalną decyzję o wycofaniu ich z obrotu. Są to produkty: Timo-Comod 0,5%  (Timololum) - 5mg/ml krople do oczu, roztwór, butelka 10 ml o numerze serii 296072 z datą ważności do 30.06.2022 produkowane przez Ursapharm Poland Sp. z o.o.

Drugi preparat to Allergo-COMOD (Natrii cromoglicas), 20 mg/ml, krople do oczu, roztwór, butelka 10 ml o numerze serii 251774 z datą ważności do 30.04.2022 produkowane również przez Ursapharm Poland Sp. z o.o. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

- Wytwórca po otrzymaniu zwiększonej liczby reklamacji dotyczących niewłaściwej wielkości kropli lub braku możliwości podania kropli z dozownika, przeprowadził postępowanie wyjaśniające, które wykazało nieprawidłowości w zakresie montażu obudowy pompki dozownika - czytamy w uzasadnieniu decyzji o wycofaniu produktów. 

 Dzisiaj grzeje: 1. Polski samolot runął na ziemię. Są ofiary śmiertelne, napływają smutne wiadomości

2. Tragiczne wiadomości z lotniska w Bydgoszczy. Są ofiary śmiertelne

Krople były stosowane głównie u chorych z nadciśnieniem wewnątrzgałkowym w jaskrze z otwartym kątem przesączania. O wycofaniu produktów przesądziły przede wszystkim skargi klientów, którzy mieli problem z aplikacja produktu. Krople Allergo-COMOD były z kolei stosowane głównie przez alergików.

Jeśli jesteśmy posiadaczami produktów z wadliwej serii, powinniśmy niezwłocznie oddać je do apteki, w której zostały kupione.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Bohaterski czyn reprezentanta Polski. Rzucił się w ogień, by ratować człowieka
  2. Mamy nagranie, trwa 3 minuty i widać na nim wszystko. Zaczął kroić kapustę, po chwili miał gotową najlepszą surówkę świata
  3. Niszczycielskie burze wracają nad Polskę. Wiemy, gdzie będzie najgorzej
  4. Maciej Stuhr zdradził prawdę o stanie zdrowia ojca. Jerzy Stuhr pilnie trafił do szpitala
  5. Bardzo mocne słowa o Małgorzacie Trzaskowskiej. Gwiazda TVP zwróciła uwagę na jeden szczegół, który wszystkim umknął
  6. Aleksander Kwaśniewski w szczerych słowach o Andrzeju Dudzie. Nie zostawił na nim suchej nitki

Źródło: Portal ABC Zdrowie

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News