NBP poddaje pieniądze kwarantannie z powodu epidemii. Wiadomo, co to oznacza dla Polaków

NBP poddaje pieniądze kwarantannie z powodu epidemii. Wiadomo, co to oznacza dla Polaków Źródło: pixabay BeatriceBB

Polacy zostali poinformowani na temat procesu, który dzieje się w NBP. Placówka zdecydowała się na ten krok po to aby jak najbardziej zminimalizować szanse na zarażenie się koronawirusem.

Polacy korzystający na co dzień z pieniędzy w formie bilonów oraz banknotów mogli odczuwać ostatnio duży niepokój w związku z wykonywanymi transakcjami. Do pracy przedostały się jednak informacje co do procesów zachodzących w NBP.

Polacy używający bilonu mogą być spokojniejsi

Na portalu Forsal opublikowano informacje, iż Narodowy Bank Polski pieniądze, które do niego przychodzą poddaje dwutygodniowej kwarantannie. Gotówka podczas tego procesu odkażana jest z wykorzystaniem wysokiej temperatury dochodzącej do 150 stopni Celsjusza. Ponoć dotyczy to każdej pojedynczej sztuki, tak by Polacy nie musieli obawiać się wirusów mogącego utrzymywać się na powierzchni bilonów oraz banknotów znajdujących się w obiegu. Relacja to przekazana została przez anonimowego informatora, do którego dotarł portal.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Ograniczenia transakcji zgodne z zaleceniami

Polacy zachęcani są do tego aby w jak największym stopniu ograniczyć używanie gotówki. Według ustaleń WHO możliwość zarażenia się poprzez kontakt z bilonem, na którym znajduje się wirus jest jak najbardziej prawdopodobna. W wielu sklepach czy kawiarniach zrezygnowano z możliwości płatności innej niż płatność bezgotówkowa. Polacy zalecenie takie otrzymali także od Komisji Nadzoru Finansowego, która apelowała aby w miarę możliwości całkowicie przenieść się na transakcje wykonywane za pomocą kart płatniczych lub aplikacji mobilnych dostępnych na telefonach. Jest to ogólnoświatowy trend, gdyż na podobne ruchy związane z odkażaniem pieniędzy zdecydowały się także banki centralne w innych krajach, między innymi węgierski czy chiński. 

Dzisiaj grzeje: 1. Do sieci wyciekło nagranie z polskiej karetki. Trudno uwierzyć co tam się dzieje
2. Restauracje, kawiarnie i bary zostaną zamknięte. Oficjalne stanowisko premiera

Ministerstwo Zdrowia na bieżąco monitoruje sytuację

Na ten moment w kraju potwierdzono około 50 zarażonych wirusem SARS-CoV-2. Sytuacja bez przerwy monitorowana jest przez Ministerstwo Zdrowia, a Polacy starają się aby zniwelować konieczność swojego wyjścia do miejsc publicznych do minimum. Apel premiera Morawieckiego, aby uczyć się na błędach innych krajów, które nie zareagowały odpowiednio w dobrym momencie przynosi efekty. Proces odkażania pieniędzy przez NBP jest krokiem, który Polacy zmuszeni do korzystania z gotówki na pewno docenią, a cały proces tworzenia "czystych" pieniędzy zmniejszy możliwość rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ksiądz nie chce odwołać rekolekcji. Według niego gorszy od koronawirusa jest wirus atakujący duszę
  2. Polscy skoczkowie poddani kwarantannie. W izolatce również Adam Małysz
  3. Skandal po wprowadzeniu ograniczeń w Polsce ws. koronawirusa. Do sieci trafiły nagrania, ręce opadają
  4. U noworodka potwierdzono koronawirusa. Lekarze nie mogli uwierzyć, najmłodszy zakażony
  5. Kto na koronawirusa umiera częściej, kobiety czy mężczyźni? Opublikowano najnowsze badania
  6. Oficjalna wiadomość. Ważne zmiany dotyczące zakupów w Polsce

Źródło: Money pl

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News