Polacy trzymali kciuki, niestety choroba okazała się silniejsza. Media obiegła właśnie wiadomość o bolesnej śmierci Karoliny

Polacy trzymali kciuki, niestety choroba okazała się silniejsza. Media obiegła właśnie wiadomość o bolesnej śmierci Karoliny Źródło: pikio.pl

Polacy do ostatnich chwil trzymali kciuki i modlili się o zdrowie Karoliny. Niestety, media właśnie obiegła wiadomość o bolesnej śmierci dziewczynki.

Polacy zjednoczyli się, by pomóc uratować dziewczynkę. Niestety, właśnie pojawiły się wiadomości, o tym, że Karolinka przegrała walkę z ciężką chorobą. 

Media wiadomość obiegła wiadomość. Polacy dowiedzieli się, że Karolina przegrała walkę z rakiem 

Niestety, media obiegła wyjątkowo smutna wiadomość. Nie żyje Karolina Wozowicz, nastolatka która od wielu lat walczyła z nieuleczalną chorobą. 

- Kochani Przyjaciele Karolinki. Nasza Wojowniczka dołączyła do grona swoich niebiańskich przyjaciół... - pojawiła się wiadomość w mediach społecznościowych. 

Karolina Wozowicz pochodziła z Kotomierza pod Bydgoszczą. Dziewczyna miała 16 lat i od wielu lat walczyła z ostrą białaczką limfoblastyczną. Niestety, Karolina wyjątkowo źle znosiła chemioterapię, w związku z czym lekarze musieli wprowadzić zupełnie inne leczenie. Terapia, która wchodziła w grę była bardzo kosztowna. Karolina Wozowicz miała przyjmować BLINATUMOMAB, który jest wyjątkowo drogi, jeden cykl kosztuje 500 tys. zł, a cała kuracja, którą powinna przejść dziewczynka to koszt w wysokości 2 milionów złotych. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Polacy wspierali Karolinę Wozowicz w walce o życie

Polacy przez cały czas, kiedy Karolina Wozowicz walczyła z chorobą mogli śledzić jej zmagania. Na fecebookowym profilu "Uratujmy Karolinę Wozowicz" niemalże każdego dnia pojawiały się nowe informacje o stanie zdrowia dziewczynki. Można było przeczytać, że ostatnie dni nie były dla niej łaskawe. Karolina czuła się fatalnie, cały czas przebywała w szpitalu. Na miesiąc przez śmiercią przeszła zabieg udrożniania dróg żółciowych.

Dzisiaj grzeje: 1. Tragiczna wiadomość, nie żyje wspaniały Polak. Uratował dziesiątki istnień, GOPR w żałobie
2. Poznaliśmy ją dzięki wielkiemu hitowi TVN. Właśnie zmarła w tajemniczych okolicznościach

Wiele osób włączyło się w pomoc dziewczynce. Polacy chętnie dzielili się pieniędzmi na zbiórki dla Karoliny. Artyści znani z telewizji także robili, co w ich mocy, by uratować Karolinkę Wozowicz. Akcje wspierały Martyna Wojciechowska, Magdalena Cielecka, Magdalena Popławska, Monika Frajczyk, Dobromir Dymecki, Bartosz Gelner, kapitan Krzysztof Baranowski, a także piosenkarz Norbi. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Szukała pomocy przez dwa lata. Lekarze stwierdzili, że jest zbyt młoda na raka
  2. ZUS wysłał listy do 9,7 mln Polaków. Za nieodebranie zapłacisz, a grozi nawet więzienie
  3. Rodzina Olbrychskich pogrążona w żałobie. Wiadomość o śmierci wielkiego aktora jest druzgocąca dla nich
  4. Uwielbiana aktorka śmiertelnie chora, błagalny apel. Choroba drastycznie zmieniła jej wygląd
  5. On żyje naprawdę, kot z ludzką twarzą. Wygląda niesamowicie i przerażająco jednocześnie

źródło: expressbydgoski

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News