Takiej zimy nie widzieliśmy od PRL-u. Wszystko za sprawą wiru polarnego. Wiemy, kiedy uderzy w Polskę

Takiej zimy nie widzieliśmy od PRL-u. Wszystko za sprawą wiru polarnego. Wiemy, kiedy uderzy w Polskę Źródło: Unsplash / Nikoli Afina

Polacy być może przeżyją kolejną "zimę stulecia". Wszystko za sprawą wiru polarnego, który właśnie formuje się nad Arktyką. Eksperci radzą przygotować ciepłe kurtki, idzie ostry mróz.

Polacy mogą przeżyć w tym roku następną "zimę stulecia". Nad Arktyką formuje się właśnie wir polarny, który według ekspertów jest największym, jaki powstał w ciągu ostatnich 40 lat. Meteorolodzy ostrzegają, że może to oznaczać dla Polski bardzo gwałtowną zmianę pogody i srogie mrozy już pod koniec listopada. 

Polacy powinni szykować grube kurtki. Idzie srogi mróz

Polacy powinni przygotować najcieplejsze ubrania, jakie mają. Naukowcy oceniają, że wir polarny, który właśnie zbiera się nad Arktyką, to największa od 40 lat tego typu formacja, jaka powstała o tej porze roku. Według nich wir osiągnie apogeum już w najbliższych dniach, a później zacznie powoli słabnąć. Wszystko to jednak będzie miało swoje konsekwencje i odbije się na pogodzie m.in. w Polsce. Temperatury mają drastycznie poszybować w dół. Ostatnie takie gwałtowne ochłodzenia w naszym kraju miały miejsce kilkadziesiąt lat temu.

Polacy odczują gwałtowne ochłodzenie już pod koniec listopada

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Meteorolodzy ostrzegają, że już pod koniec miesiąca mogą pojawić się bardzo mroźne dni. Przewidują, że temperatura powietrza może spaść w nocy nawet do -20 stopni Celsjusza. Gwałtowna zmiana pogody będzie konsekwencją mroźnego powietrza, nadchodzącego znad Syberii. Polacy mogą spodziewać się również obfitych opadów śniegu, które poprzedzą mocny spadek temperatury.

Dzisiaj grzeje: 1. Uwielbiany aktor "M jak Miłość" zmarł na raka trzustki. Wiadomość o jego śmierci zszokowała fanów
2. Grupa nastolatków wracała ze szkoły. Nie mieli żadnych szans, 13 z nich nie żyje, liczba ofiar rośnie

Przewiduje się, że najzimniej będzie na północnym-wschodzie Polski. Mieszkańcy województwa podlaskiego oraz warmińsko-mazurskiego, jako pierwsi w kraju, odczują skutki groźnego, polarnego wiru. Jednak nie tylko Polska będzie miała mroźną zimę. Gwałtowne ochłodzenie czeka również resztę europejskich krajów.

Najlepsze newsy dnia:

  1. PODWYŻKA EMERYTURY i wyrównanie za minione lata dla tysięcy Polaków. Jest projekt ustawy
  2. Jak zaspokajają się księża? Seksualność duchownych nie jest prosta
  3. Zapytał narzeczoną o gotowanie rosołu po ślubie. Zagięła go, odpowiedź zwaliła mężczyznę z nóg
  4. Takiej zimy nie widzieliśmy od PRL-u. Wszystko za sprawą wiru polarnego, wiemy, kiedy uderzy w Polskę
  5. Zobaczyła psa siostry i zamarła. Drży o życie 1,5 rocznego siostrzeńca

źródło: TVP Info

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News