Kluczowa wiadomość dla milionów Polaków. Zapadła ostateczna decyzja ws. podwyżek cen, nikt nie uniknie jej rezultatu

Kluczowa wiadomość dla milionów Polaków. Zapadła ostateczna decyzja ws. podwyżek cen, nikt nie uniknie jej rezultatu Źródło: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Polacy poznali ostateczną decyzję w sprawie podwyżek cen. Jest to kluczowa wiadomość dla milionów Polaków.

PGE Obrót, Tauron Sprzedaż, Enea oraz Energa Obrót - cztery największe przedsiębiorstwa energetyczne w Polsce złożyły do Urzędu Regulacji Energetyki wnioski o to, by zatwierdzona została nowa taryfa sprzedaży energii elektrycznej. We wniosku chodziło o podwyżki cen dla wszystkich klientów indywidualnych. Czy oznacza to, że Polacy zapłacą więcej?

Polacy zapłacą więcej za energię elektryczną? Zapadła ostateczna decyzja 

Urząd Regulacji Energetyki (URE) odrzucił wniosek zaraz po zapoznaniu się z nim. Prezes nie zgodził się na zatwierdzenie nowych zmian oraz tych, które obowiązywać będą do tego roku. Zdaniem prezesa URE sytuacja rynkowa nie pozwala na to, by podnieść ceny energii elektrycznej. Co oznacza to w praktyce? PGE Obrót, Tauron Sprzedaż, Enea oraz Energa Obrót wciąż będą rozliczać się z klientami z gospodarstw domowych na postawie dotychczasowej oferty. Cena nie zostanie zmieniona. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

URE chce, by ceny były racjonalne i uzasadnione. Polacy nie mają powodów do zmartwień?

PGE i Enea już pod koniec lutego wnioskowały o zatwierdzenie nowych taryf dla swoich klientów. Ich obecnie obowiązujące cenniki miały termin obowiązywania do końca marca bieżącego roku. Z drugiej strony, Energa i Tauron mają wyznaczoną taryfę, która ma obwiązywać do końca 2020 roku, ale mimo tego, złożyli wniosek o zmianę ceny. 

Zgodnie z informacjami, które przekazuje URE, pracownicy spółek energetycznych wielokrotnie wzywani byli do uzupełnienia dokumentacji, by dokładnie wskazać, dlaczego taryfy miałyby ulec zmianie. Szef URE przekonuje, że ceny proponowane odbiorcom muszą być racjonalne i uzasadnione. Urząd nie wyda decyzji o zmianie cen energii elektrycznej bez przedstawienia szczegółowych kalkulacji i uzasadnienia. 

Dzisiaj grzeje: 1. Pilny komunikat w sprawie wyników wyborów. Poznaliśmy niemalże ostateczne rozstrzygnięcie

2. Media obiegła smutna wiadomość. Nie żyje znana aktorka, przegrała walkę z rakiem

Co więcej, Polacy zostali uspokojeni. Szef URE zaznaczył, że podwyższenie taryfy będzie możliwe tylko, jeżeli sprzyjać temu będą aktualne warunki rynkowe, których na razie nie ma. Dialog z PGE Obrót, Tauron Sprzedaż, Enea oraz Energa Obrót trwa. Spółki będą udowadniać, że koszty prowadzonej działalności są wyższe, co miałoby oznaczać, że cena energii elektrycznej również powinna wzrosnąć. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Strzelanina pod nocnym klubem. Nie żyje brat gwiazdy futbolu
  2. Wysłali zdjęcie kolejnego paragonu znad morza, jadło 7 osób. Zaskakujące, ile zapłacili
  3. Wszyscy myśleli, że się przesłyszeli. Agata Duda naprawdę wypaliła na wieczorze wyborczym słowa, którymi zakpiła z wielu Polaków
  4. Wielki smutek. Zmarła żona aktora największych hitów na TVN, TVP i Polsacie
  5. Rafał Trzaskowski przejął ponad 85% głosów swojego przeciwnika. Niebywały obrót spraw, jest komentarz Hołowni
  6. Ogromna wpadka Agaty Dudy. Nagle wyrwała się do mikrofonu, interweniował prezydent

Źródło: Fakt 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News