Wszyscy mieli nadzieję, że to jeszcze nie koniec. Niestety, nie żyje Wiktor Humięcki

Wszyscy mieli nadzieję, że to jeszcze nie koniec. Niestety, nie żyje Wiktor Humięcki Źródło: Unsplash Pascal Müller

Polacy po raz kolejny pogrążają się w żalu. Nadzieja, jaką mieli wszyscy, przepadła. Odeszła od nas wyjątkowa osoba, o której pamięć pozostanie na długo. Wiktor Humięcki bez wątpienia pozostanie w wielu sercach.

Nie da się ukryć, że Polacy go podziwiali. Jego ogromne oddanie ojczyźnie z pewnością nigdy nie zostanie zapomniane. Niestety Wiktor Humięcki odszedł z tego świata, pozostawiając po sobie pustkę. Wiele osób czuje ogromny żal ściskający serce.

Polacy pogrążeni w żałobie

Bez cienia wątpliwości Wiktor Humięcki to osoba, którą Polacy niezwykle cenią. Niestety los okazał się po raz kolejny niezwykle okrutny i ta wyjątkowa postać, niezwykle zasłużona dla naszego kraju odeszła. Czas mknie niewzruszenie i jego kres jest nieunikniony dla każdego z nas. Jedyne co pozostaje, to mieć w pamięci tych, którzy sprawili, że dzisiejsze czasy są lepsze od minionych. Do takich właśnie osób może zostać zaliczony Wiktor Humięcki. Polacy na zawsze go zapamiętają.

Trzeba przyznać, że nie każdy potrafiłby wykazać się takim poświęceniem. Odwaga w obliczu zagrożenia i spojrzenie okrutnej śmierci prosto w oczy niektórych mogłoby przerosnąć. Na szczęście w historii naszego kraju pojawiali się bohaterowie, którzy bez mrugnięcia okiem podejmowali ogromne ryzyko. Dzięki takiemu postępowaniu Polacy z pewnością nigdy nie zapomną o takich osobach jak Wiktor Humięcki .

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Odszedł niezwykły człowiek, który w wielu sercach pozostawi pustkę

Wiktor Humięcki odszedł, mając 91 lat. Polacy zapamiętają na zawsze jego bohaterskie czyny. W 1939 roku ten dzielny mężczyzna wstąpił do konspiracji, a do roku 1944 walczył w Kedywie KG AK w kompanii "Pegaz". Wiktor Humięcki był powstańcem warszawskim o pseudonimie Kordian. Z pewnością śmierć takiej osoby sprawi, że serca wielu zostaną okryte całunem żalu. To m.in. takim bohaterom jak Humięci nasz kraj może cieszyć się dziś wolnością.

Dzisiaj grzeje: 1. Mamy przełom ws. koronawirusa? Naukowcy informują o skutecznym leku, jest znany od 70 lat
2. Tata zarażonej koronawirusem dziewczynki złamał kwarantannę. Powód nie mieści się w głowie

Początkowo służył on w 1. kompanii batalionu "Parasol" zgrupowania "Radosław". Następnie wstąpił do plutonu 1140 3. kompanii zgrupowania "Kryska". Po tych wszystkich niezwykłych poświęceniach jakich dokonał dla ojczyzny, śmierć po niego przyszła. Nie da się ukryć, że tak ważna postać będzie jedną z tych, którą Polacy będą długo wspominać.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Tom Hanks zarażony koronawirusem. Infekcja może być dla niego szczególnie niebezpieczna
  2. To koniec sezonu skoków narciarskich? Kamil Stoch może skorzystać na odwołaniu zawodów
  3. Strzały pod szpitalem MSWiA w Warszawie. Chaos, są ranni
  4. GIS: Polska uznana za kraj transmisyjny koronawirusa. Ważniejsze od ogłoszenia pandemii
  5. Kim była kobieta, która zmarła na koronawirus? Wiadomo, na co dodatkowo chorowała
  6. Niemal nikt nie wie, że każda kasa w Lidlu ma ukrytą funkcję. Mało kto jej używa i bardzo źle

Źródło: TVP Info

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News