Jest oficjalne potwierdzenie. Polacy są wściekli, będą musieli czekać o wiele dłużej

Jest oficjalne potwierdzenie. Polacy są wściekli, będą musieli czekać o wiele dłużej Źródło: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Polacy nie będą zachwyceni, gdy dowiedzą się, że będą musieli poczekać o wiele dłużej, niż wszyscy oczekiwali. Niestety, właśnie pojawiło się oficjalne potwierdzenie.

Polacy będą musieli jeszcze poczekać. Naczelna Izba Aptekarska właśnie podzieliła się zaskakującymi informacjami. Nie takiego obrotu spraw oczekiwano w kraju. Zwłaszcza że rekomendacje Ministerstwa Zdrowia w tej sprawie są jasne. 

Polacy jeszcze poczekają. Pojawiły się spore opóźnienia 

Zgodnie z informacją przekazaną przez Naczelną Izbę Aptekarską do dziś na polski rynek zostało dostarczonych zaledwie 10 procent z zaplanowanych dostaw szczepionek przeciwko grypie, a przypomnijmy, ministerstwo zdrowia zapowiedziało, że przed jesienią na rynek trafi około 2 milinów sztuk. 

- Na rynek trafiło dotychczas ok. 10 proc. zaplanowanych i zapowiedzianych przez Ministerstwo Zdrowia dostaw szczepionek przeciwko grypie, których docelowo ma być 2 mln - przekazał w rozmowie z PAP rzecznik Naczelnej Izby Aptekarskiej, Tomasz Leleno.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Polacy ustawią się w kolejki po szczepionki? 

Co więcej, rzecznik Naczelnej Izby Aptekarskiej dodał, że coraz częściej pojawiają się informacje, że apteki zaczęły robić listy chętnych na zakup szczepionek. Powodem ma być brak szczepionek w hurtowniach farmaceutycznych. Na dziś realizowana jest jedynie jedna trzecia zamówień. 

- Obecnie czekamy na realizację kolejnych dostaw zadeklarowanych przez producentów. Spodziewamy się więc poprawy dostępności, co powinno nastąpić na przełomie września i października - dodał. 

Dzisiaj grzeje: 1. Tomasz Komenda spojrzał w kamerę i powiedział słowa do ojca zgwałconej i zabitej dziewczyny. Wszyscy je zapamiętają

2. Tragiczny wypadek. Samochód osobowy z impetem wjechał pod ciężarówkę. Zginęła jedna osoba

3. Tysiące osób w żałobie, nie żyje zasłużony Polak. Przedwczesna śmierć przekreśliła wiele planów

Rzecznik przekazał także, że ciężko jest określić, ilu Polaków tak naprawdę chciałoby się zaszczepić przeciwko grypie w tym roku. Zgodnie z oficjalnymi danymi w zeszłym roku zaczepiło się jedynie 4 procent wszystkich Polaków, małe zainteresowanie przełożyło się na zutylizowanie aż 100 tysięcy dawek. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. "Wiadomości" TVP znów bezstronnie? Promują Kurskiego, mocne słowa na wizji: "My nie jesteśmy, aby się cokolwiek opłacało"
  2. Pożary w USA uchwycone przez satelitę. Gigantyczne tumany dymu i ognia
  3. Rodzinny sekret Beaty Szydło wyszedł na jaw. Sąsiedzi wszystko wygadali, ciężko uwierzyć
  4. Już dziś wieczorem Polsat pokaże megahit, miliony Polaków zasiądą przed telewizorami. TVP i TVN zostaną zdeklasowane
  5. Polsat przekazał tragiczną wiadomość. Nie żyje wybitny polski aktor
  6. Niewybaczalne błędy podczas pieczenia ciasta drożdżowego. Przez nie ciasto nie rośnie

Źródło: WP

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News