Zła informacja dla ponad 900 tysięcy Polaków. Nadchodzą trudne czasy

Zła informacja dla ponad 900 tysięcy Polaków. Nadchodzą trudne czasy Źródło: Unsplash Chris Barbalis

Polacy muszą przygotować się na nadchodzące trudne czasy. Sytuacja dramatycznie się pogorszyła, przez co wiele osób może mieć poważne problemy. Około 900 tysięcy obywateli będzie musiało zmagać się z ogromnym problemem, wielu z nich grozi utrata pracy.

Polacy nie będą zadowoleni, gdy zapoznają się z najnowszych informacji, jakie do nas dotarły. Aż 900 tysięcy z nich może mieć poważny problem. Sytuacja dotychczas znacznie się pogorszyła, przez co wiele osób może zmagać się z ogromnymi trudnościami, wielu z nich może nie mieć możliwości utrzymania swojej posady. 

Polacy w bardzo trudnej sytuacji, aż 900 tysięcy osób może mieć problem z utrzymaniem pracy

Polacy pracujący w Wielkiej Brytanii mogą mieć bardzo poważne kłopoty. W drugim kwartale roku na Wyspach odnotowano drugi największy spadek PKB na świecie. Załamanie odnotowano głównie w produkcji budowlanej oraz usługach, co jest bardzo złą wiadomością dla polskich emigrantów. Wielu z nich znajdowało zatrudnienie właśnie w tych sektorach. Teraz mogą martwić się o to, czy uda im się zachować swoją pracę. 

Drugi kwartał 2020 roku bez wątpienia przejdzie do historii Wielkiej Brytanii, niestety z negatywnych powodów. Tak ogromny spadek PKB nie miał miejsca nigdy od czasu, kiedy zbierane są dane kwartalne, czyli od 1955 roku. Kwartał do kwartału odnotowano spadek o 20,4 procent, z kolei rok do roku - jest to spadek na poziomie 21,7 procent. 

Jak wynika z analiz serwisu Business Insider, wytłumaczeniem zjawiska nie może być to, że PKB na całym świecie spada, ponieważ gorsze dane od Brytyjczyków odnotowano jedynie w Hiszpanii - tam produkt krajowy brutto spadł o 22,1 procent. Dla porównania spadek w strefie euro, to 14,4 procent. W niektórych krajach natomiast PKB zdołało nawet wzrosnąć - w Chinach o 3,2 procent, a w Wietnamie o 0,4 procent.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Różnice pomiędzy poszczególnymi krajami mogą z pewnością wynikać z restrykcji, jakie zostały tam wprowadzone w związku z pandemią koronawirusa. W Wielkiej Brytanii dopiero od czerwca odnotowano wyraźny spadek zachorowań, a to właśnie w tym miesiącu obowiązywało najbardziej restrykcyjne obostrzenia.

Największe spadki zostały odnotowano w branży budowniczej oraz usługach. To właśnie tam w dużej mierze zatrudniani są emigranci z Polski. Produkcja budowlana w drugim kwartale 2020 roku spadła o 24,8 procent, sytuacja i tak jest jednak lepsza niż przewidywano przez ekonomistów, których prognozy wynosiły spadek o 29,5 procent.

Sektor usług rok do roku zmniejszył się z kolei o 19,9 procent. Za większość spadku w tej branży odpowiada hotelarstwo oraz branża restauracyjna. Nastąpiły tam największe cięcia zatrudnienia. Od marca 2020 roku pracę straciło aż 700 tysięcy osób. 

Dzisiaj grzeje: 1. TVP właśnie poinformowało, tragiczne wieści. Był ulubieńcem widzów, nie żyje

2. Pilne ogłoszenie sanepidu. Ksiądz zakażony koronawirusem, trwają poszukiwania wiernych

3. Kaczyński jest bardzo hojny? Ujawniono właśnie, ile zarabiają jego najbliżsi pracownicy

W bardzo trudnej sytuacji znalazła się także branża motoryzacyjna. Produkcja obniżyła się aż o 49,1 procent. W pierwszym półroczu brytyjskie fabryki opuściło 381 tysięcy samochodów. To najgorszy wynik od 1954 roku. Znacznie spadły także inwestycje (31,3 procent), sytuacja pogorszyła się w porównaniu z pierwszym kwartałem. Bardzo zła sytuacja gospodarcza w Wielkiej Brytanii budzi obawy blisko 900 tysięcy polskich emigrantów, którzy obawiają się o to, czy będą w stanie utrzymać swoją pracę.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Tragiczna wiadomość obiegła świat. Wszyscy śpiewaliśmy jego hit, niestety nie żyje
  2. Smutna wiadomość o mężu Grażyny Torbickiej. Przesyłamy wyrazy współczucia
  3. Śmierć w rodzinie Leszka Millera przyszła nagle. Jego wnuczka ujawniła całą prawdę
  4. Wypadek prezydenta Andrzeja Dudy. Pojawił się apel, nie można go ignorować
  5. Współpracownik Magdy Gessler ujawnił całą prawdę na temat pracy ze słynną restauratorką. Ma wymagania, poznaliśmy szczegóły

Źródło: Business Insider

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News